Venemaa

Riiki pääsemine

Eesti kodanik peab Venemaale reisimiseks taotlema viisat. Täpsem info Vene Föderatsiooni Eesti suursaatkonna kodulehelt. Viisat saab taotleda Vene saatkonnast Tallinnas, konsulaatides Tartus ja Narvas.

Erandina saavad viisavabalt Venemaale siseneda kindlatest sadamatest kruiisireisijad, kes ei viibi Venemaal kauem kui 72h. Viisavabade sadamate hulka kuuluvad näiteks Peterburi suur- ja reisisadam, Viiburi sadam, Kaliningadi sadam jt. Täpsem info: http://www.visitrussia.com/visas/visafreeentry.htm.

Eesti suursaatkond Moskvas, peakonsulaat Sankt Peterburgis.

Kõik Venemaale reisivad välismaalased peavad täitma inglise või vene keeles migratsioonikaardi. Kaardid on saadaval piiripunktides. Täidetud kaarti tuleb endaga kogu aeg kaasas kanda. Kaarti vajate maale sisenemisel ja enda ajutise viibimise registreeriminel. Lahkumisel võetakse kaart piirivalveametniku poolt ära.

Venemaale ajutiselt sõitnud välismaalasel, kes viibib riigis üle kolme tööpäeva, tuleb oma viibimisest teavitada kohalikku migratsiooniameti üksust. Alates 29.01.2010 on kehtestatud registreerimise tasu kaks rubla iga ööpäeva eest, kuid kokku mitte rohkem kui 200 rubla.

Kui välismaalane peatub Venemaal olles hotellis, sanatooriumis või muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohalikku migratsiooniteenistuse üksust teavitama majutusasutus. Sellisel juhul teavitatakse välismaalase viibimisest Venemaal ka juhul, kui isik viibib Venemaal alla kolme päeva.

Kui välismaalane ei ela hotellis ega muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohaliku migratsiooniteenistuse üksust teavitama kutsuja. Selleks tuleb kutsujale esitada reisidokument, viisa ning migratsioonikaart. Kutsujaks võib olla ükskõik milline Vene kodanik või juriidiline isik. Kutsuja täidab vormikohase ankeedi ning esitab selle välismaalase saabumisest kolme tööpäeva jooksul kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saadab sinna kohaliku postiasutuse kaudu.

Kui kutsuja ei saa mõjuvatel põhjustel ise välismaalase saabumisest teavitada, võib välismaalane ise oma saabumisest teavitada kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saata kohaliku postiasutuse kaudu, lisades selleks kutsuja kirjaliku nõusoleku.

Kohalik migratsiooniteenistuse üksus või postiasutus kontrollivad ankeedi täitmise õigsust ning teevad koheselt ankeedi ärarebitavale osale märke teate vastuvõtmise kohta. See märge ankeedi ärarebitaval osal on kinnituseks, et välismaalane on täitnud kohustuse teavitada enda Venemaale saabumisest tema arvele võtmiseks. Märkega ankeedi osa jääb kuni välismaalase riigist lahkumiseni välismaalasele, mida tuleb koos passi või passi koopiaga ja migratsioonikaardiga endaga alati kaasas kanda.

Välismaalase riigist lahkudes tuleb kätte jäänud ankeedi osa anda kutsujale, kes on kohustatud selle viima kohalikku migratsiooniteenistuse üksusse, et välismaalane arvelt maha võetaks.

Reisiinfo

Reisiinfot Venemaa kohta http://www.russia-travel.com, http://russiatravelinfo.com ja http://www.russiatravels.info.

Ühistranspordi planeerija From A to B.

Lennufirmad Aeroflot, UTair Aviation, TransaeroS7 AirlinesRussian AirlinesSky ExpressYakutia AirlinesKuban Airlines (vene keeles),Yamal (vene keeles), SaraviaTatarstan AirlinesVIM AirlinesNordwind Airlines ja Moskovia (vene keeles).

Venemaa raudtee, veebist rongipiletite ostmine. Raudtee sõiduplaanid ja veebist piletite ostmine (peamiselt vene keeles). Vene raudtee e-pood.

Eesti bussifirmadest sõidavad Venemaale Lux Express, Ecolines ja Temptrans. Mitteametlik veebikülg erinevates Venemaa piirkondades liikuva ühistranspordi otsimiseks (vene keeles)

Peterburg. Pulkovo lennujaamPeterburi metroo, trammi- ja trolliliiklus (vene keeles), jõeekskursioonid. Peterburi kaugliinide bussijaam, Peterburist väljuvad regionaalsed rongid, Oktoobri raudtee ja Peterburi-Moskva kiirrong Megapolis (kõik neli vene keeles).

Novgorod ja Novgorodi ühistransport (vene keeles). Pihkva ja Pihkva ümbruse ühistransport (vene keeles). Petroskoi (Petrozavodsk). Petrozavodski linnabussid ja trollibussid (mõlemad vene keeles). Murmansk, Wikitraveli Murmanski teejuht, Murmanski trollibussid (vene keeles). Põhja raudtee (vene keeles).

Moskva. Šeremetjevo, Domodedovo ja Vnukovo lennujaam. Šeremetjevo, Domodedovo ja Vnukovo lennujaamaekspress. Moskva metroo, trammid, trollibussid ja bussid (vene keeles) ning Moskva linna ja regiooni bussid (vene keeles).

Tuula ja Tuula ühistransport (vene keeles). Rjazan ja Rjazani ühistransport (vene keeles). Nižni Novgorod, Nižni Novgorodi lennujaam (vene keeles) ja Nižni Novgorodi ühistransport. Kostroma, Kostroma ühistransport (vene keeles) ja linna trollibussiettevõte (vene keeles). Jaroslavl ja Jaroslavli ühistransport (vene keeles).

Kaasan. Kaasani lennujaam (vene keeles), ühistranspordi planeerija (vene keeles), ainult busside planeerija, metroo ja bussijaam (vene keeles).

Samaara. Samaara lennujaam (vene keeles), metroo, trammid ja trollibussid (vene keeles). Togliatti.

Uljanovsk. Uljanovski lennujaam, trammid-trollibussid, marsruuttaksod ja Uljanovski oblasti bussid (kõik vene keeles). Penza ja Penza ühistransport (vene keeles). 

Saratov. Saratovi ühistransport ja oblasti bussid (mõlemad vene keeles). Ufa. Ufa veebikaamerad, lennujaam ning trammid- ja trollibussid (kõik vene keeles). Baškortostani bussid (vene keeles). Sterlitamak ja Sterlitamaki trollibussid (vene keeles).

Izevsk ning Izevski trammid ja trollibussid (vene keeles). Perm. Permi lennujaam, üks turismifirmadest, tramm ja Permi oblasti bussid (vene keeles).

Jekaterinburg, Wikitraveli Jekaterinburgi teejuht. Jekaterinburgi lennujaam, trammid ja trollid ja metroo (kaks viimast vene keeles). Tšeljabinsk. Tšeljabinski lennujaam ja metroo (vene keeles).

Rostov Doni ääres. Linna ja Rostovi oblasti ühistransport (mõlemad vene keeles). Krasnodar ja Krasnodari ümbruse bussid (vene keeles). Volgograd, Volgogradi ühistransport (vene keeles) ja metrootramm. Asrahan. Sotši. Sotši lennujaam ja ühistransport (mõlemad vene keeles).

Omsk. Omski lennujaam, ühistransport ja Omski ümbruse raudtee (kõik vene keeles). Novosibirsk. Novosibirski lennujaam, metroo ja Novosibirski ümbruse raudtee (kaks viimast vene keeles). Tomsk. Tomski lennujaam, hotelle jms sisaldav kohalik portaal ja Tomski kaugliinide bussijaam (kõik vene keeles). 

Kemerovo. Wikitraveli Kemerovo teejuht. Kemerovo lennujaam (vene keeles) ja ühistranspordi kaart. Barnaul. Barnauli lennujaam, ühistransport ja Barnauli ümbruse (Altai) raudtee (kõik vene keeles). Krasnojarsk. Krasnojarski lennujaam ning trolli- ja trammiliiklus (mõlemad vene keeles).

Irkutsk. Wikitraveli Irkutski teejuht. Irkutski lennujaam. Baikali laevaliiklus. Ida-Siberi raudtee (vene keeles). 

Habarovsk. Wikitraveli Habarovski ja Sahhalini saarte teejuht. Habarovski lennujaam ja elektriraudtee (mõlemad vene keeles). Vladivostok. Wikitraveli Vladivostoki teejuht. Vladivostoki lennujaam, ühistransport ja Vladivostoki ümbruse raudtee (kaks viimast vene keeles). Anadõr.

Eestikeelsed reisiraamatud

Siberisse, vabatahtlikult. Peeter Vähi. 2022

Jälle maailma peal ripakil. Liina Metsküla. 2021

Kusagil maailma lõpus. Silvia Pärmann. 2021

UAZikuga Venemaal. Arno Pavel. 2017

4×4 reisid – elu läbi kolme silma. Väino Laisaar. 2016

Kas Putin on vepslane? Jaak Prozes. 2015

Reisidest Venemaale. Vaike Silmato. 2015

Jagatud rütm. Helle Toomingas. 2014

Minu Peterburi. Optimismi lühikursus. Mailis Hudilainen. 2014

Meie aasta Siberis. Tuuli Roosma, Arbo Tammiksaar. 2013

Kott seljas ümber “kodumaa” Toivo Tootsen. 2013

Minu Jakuutia. Aimar Ventsel. 2013

Püha Baikal. Olev Remsu. 2013

Minu Moskva. Manona Paris. 2011

Rännakud ööpoolsetesse maadesse. Indrek Jääts. 2011

Kahe mere vahel ehk omal jõul läbi Venemaa. Ülo Tootsen. 2011

Islam ja diktatuurid, Venemaa ja Kesk-Aasia. Olev Remsu. 2010

Minu Neenetsimaa. Olev Remsu. 2010

Rongiga maailma lõppu. Olev Remsu, Tiit Pruuli. 2009

Valgete ööde jõgi. Jeffrey Tayler. 2008

Päikesest ida pool. Klaus Bednarz. 2006

Avara hinge anarhia. Esa Seppänen. 2004

Ma nägin maailma algust. Carsten Jensen. 1997

Altai-Himaalaja. Nikolai Roerich. 1990

Maa ja mere peal. Ülo ja Toivo Tootsen.1970

Eestikeelsed blogid

https://tshetseeniadagestan.blogspot.com (2019)

https://krimmisild.blogspot.com (2019)

https://indigoaalane.blogspot.com (2019)

https://atwtravel10.wordpress.com/ (2019)

https://garf.juhe.ee (2019)

http://reisublogi.blogspot.com (2019)

http://ei-me-ette-tea.blogspot.com (2019)

https://koplus.blogspot.com (2019)

https://kristallkuul.wordpress.com (2019)

https://reisijutt.blogspot.com (2019)

http://kertireisid.blogspot.com (2019)

https://2016reis.blogspot.com (2019,2012, 1991, 1990)

http://arnopavel.blogspot.com.ee (2014-2019)

https://www.liinareisiblogi.com (2019)

http://www.karuandres.com (2018, 2014)

Vähi ja Jokinen Siberis (2018)

http://suurjalutuskaik.blogspot.com (2018)

http://kavel3.blogspot.com (2018)

http://edeploom.blogspot.com.ee (2018)

http://tsiklireisid.blogspot.com (2019)

https://furygakrasnodari.blogspot.com (2017)

http://www.teneblogi.com (2017)

http://kertireisid.blogspot.com.ee (2017)

http://maritmardi.blogspot.com.ee (2017)

http://www.metsamesi.ee/ajaviitelugemine/venemaa-reis-2017 (2017)

http://yhelteljel.ee (2016)

http://kristelireisiblogi.blogspot.com.ee (2016)

http://jaanuspiirsalu.blogspot.com (2007-2015)

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com (2015, 2012, 2011)

https://susantsik.wordpress.com (2015)

http://testinationtsaina.travellerspoint.com (2015)

http://ei-pysi-kodus.blogspot.com.ee (2015)

4x4reisid.blogspot.com (2015, 2013, 2012)

http://kurisoomoto.com (2014, 2012)

Rongiga Moskvast Pekingisse (2014)

http://www.turistieine.ee (2014)

https://uitamas.wordpress.com (2013-2014)

http://herzireisid.blogspot.com (2013)

http://www.polaartrip2013.blogspot.com (2013)

Minu Venemaa (2010-2013)

http://magadan2012.blogspot.com (2012)

http://rahvastesoprus2011.blogspot.com.ee (2011)

https://sites.google.com/site/inspiratsiooniring/ajaveeb (2011)

http://80paeva.wordpress.com (2011)

Trans-Siberi reisikiri (2010)

Petseri matkapäevik (2010)

http://kristerparis.blogspot.com (2008-2009)

http://www.elamus.ee/vacation (2009)

http://avantyristid.blogspot.com (2009)

http://mirkutsk.wordpress.com (2008-2009)

http://venemaareisikiri2008.blogspot.com (2008)

http://www.moonsoftware.com (2008)

http://www.reisiveeb.ee/reisikiri/aivejaandrus/Jekaterinburg/74 (2007)

Eestikeelsed telesaated

TV 3. Volgadega ümber Musta mere. 2014

Kanal 2. Kaks kanget Venemaal 1-14, 2011

ETV. Reisile minuga. Arkaadia rand, Odessa. 2011 

ETV. Reisile minuga. Odessa legendid. 2011 

ETV. Reisile minuga. Odessa delfiinid. 2011 

Kanal 2. Motoreporter: polaarjoone taga. 2010

Kanal 2. Motoreporter: polaarjoone taga. 2010

Kanal 2. Motoreporter: polaarjoone taga. 2010

Kanal 2. Motoreporter: Kaspia tuur. 2009

Kanal 2. Motoreporter: Kaspia tuur. 2009

Kanal 2. Motoreporter: Kaspia tuur. 2009

Kanal 2. Motoreporter: Siberi reis. 2007

Kanal 2. Motoreporter: Siberi reis. 2007

Kanal 2. Motoreporter: Siberi reis. 2007

Kanal 2. Motoreporter: Siberi reis. 2007

Kanal 2. Motoreporter: Siberi reis. 2007

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 2. (Kuriili saared ja Sahhalini saar) 2001

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 4. (Siberi taiga) 2001

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 6. (Põhja-Kaukasus) 2002

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 15. (Taimõri poolsaar) 2002

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 17. (Ussuuri taiga) 2002

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 20 (Burjaatia). 2002

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 21. (Kamtšatka poolsaar ja Beringi saar) 2002

You may also like...