Gröönimaa

Sisenemine

Eesti kodanik võib Gröönimaa territooriumile siseneda samadel tingimustel nagu Taani. Eesti kodanikul on võimalik Gröönimaal viisavabalt viibida kuni kolm kuud. Gröönimaal ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda lähimasse Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse.

Reisiinfo

Reisiinfot Gröönimaa kohta http://www.greenland.com ja http://www.greenland-guide.gl.

Lennufirmad Air Greenland, Iceland Express, Iceland Air ja Air Iceland. Gröönimaa lennujaamad ja lennuinfo.

Kohalik laevafirma Arctic Umiac Line.

Keskmine ilm Taani meteoroloogiateenistuse andmetel Gröönimaa eri paikades.

Nuuk, Wikitraveli Nuuki teejuht. Nuuki lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Nuuki ühistransport.

Lõuna-Gröönimaa 

Nanortalik ja Wikitraveli Nanortaliki teejuht. Qaqortoq ja Wikitraveli Qaqortoqi teejuht. Narsaq ja Wikitraveli Narsaqi teejuht. Narsarsuaq, Wikitraveli ja veel üks Narsarsuaqi teejuht. Narsarsuaqi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Lääne-Gröönimaa 

Paamiut, Wikitraveli Paamiuti teejuht ja Paamiuti lennujaam. Maniitsoq, Wikitraveli Maniitsoqi teejuht ja Maniitsoqi lennujaam. Kangerlussuaq, Wikitraveli Kangerlussuaqi teejuht ja Kangerlussuaqi lennujaam.

Sisimiut, Wikitraveli Sisimiuti teejuht ja Sisimiuti lennujaam. Kangaatsiaq, Wikitraveli Kangaatsiaqi teejuht ja Kangaatsiaqi lennujaam. Aasiaat, Wikitraveli Aasiaati teejuht ja Aasiaati lennujaam. Qasigiannguit, Wikitraveli Qasigiannguiti teejuht ja Qasigiannguiti lennujaam.

Ilulissat, Wikitraveli ja veel üks Ilulissati teejuht. UNESCO Ilulissati jääfjordide lehekülg. Ilulissati lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Disko lahel sõitev laevafirma Disko Line.

Qeqertarsuaq, Wikitraveli Qeqertarsuaqi teejuht ja Qeqertarsuaqi lennujaam. Uummannaq, Wikitraveli Uummannaqi teejuht ja Uummannaqi lennujaam.

Põhja- ja Ida-Gröönimaa

Upernavik, Wikitraveli Upernaviki teejuht ja Upernaviki lennujaam. Qaanaaq, Wikitraveli Qaanaaqi teejuht ja Qaanaaqi lennujaam.

Ittoqqortoormiit, Wikitraveli ja veel üks Ittoqqortoormiiti teejuht. Nerlerit Inaati lennujaam.

Kulusuk, Wikitraveli ja veel üks Kulusuki teejuht. Kulusuki lennujaam.

Tasiilaq (Ammassalik), Wikitraveli ja veel üks Tasiilaqi teejuht. Tasiilaqi lennujaam.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu. 

Eestikeelsed reisiraamatud

Arktika – kodu suure vankri all. Maris Pruuli. 2021

Eestikeelsed reisiblogid

http://panipaik.com/reisid/ida-groonimaa (2018)

You may also like...