Tai

Riiki pääsemine

Lennukiga riiki saabuvad turistidest Eesti kodanikud võivad kuni 30 päeva riigis viibida viisavabalt. Reisija peab olema võimeline tõendama kavatsust selle aja jooksul riigist lahkuda, pass peab kehtima vähemalt kuus kuud alates riiki sisenemisest, temalt võidakse küsida piisava raha (10 000 bathi inimese ja 20 000 pere kohta) olemasolu. Vastavalt Tai politsei määrusele võib immigratsiooniametis enne 30 päeva möödumist viisat ühekordselt kuni 30 päeva võrra pikendada.

Kui riiki sisenetakse maismaal või meritsi, on viisavaba riigis viibimise periood kuni 15 päeva. Kuni 60 päevast turismiviisat võib taotleda Tai saatkonnast Helsingis, pikaajalisi viisasid menetletakse Tai saatkonnas Stockholmis. Lisainfot leiab välisministeeriumi ja Estraveli kodulehelt.

Reisiinfo

Reisiinfot Tai kohta http://www.tourismthailand.org, http://www.discoverythailand.com ja http://thailand.sawadee.com. Sada nõuannet, mida Tais teha. Travelfishi artikkel malaariaohust Tais.

Lennufirmad Air AsiaNok AirOrient ThaiBangkok AirwaysThai AirwaysNok Mini Airlines (SGA Airline)Happy Air, Solar Air, Ranong Air ja Tiger Airways.

Tai riigiraudtee SRT (ingliskeelsed peatuste nimed leiate allalaetavatest sõiduplaanidest) ja raudteepiletite ostmine. Eastern & Oriental Express. Malaisia raudtee.

Bussidest soovitatakse kasutada riigifirma BKS busse, mitte pettustega seotud VIP-minibusse. Paraku ei sisalda BKS lehekülg inglise keeles midagi väärtuslikku, otsing ja veebist piletite ostmine on tai keeles. Nõuandeid Tais ringireisimiseks leiate Bangkoki ekspattide koduleheküljelt. Rongi- ja bussiajad.

Bangkok (Krung Thep). Wikitraveli Bangkoki teejuht. Khao Sani (seljakotirändurite) linnaosa. Suvarnabhumi rahvusvaheline lennujaam. Lennujaamaraudtee ja selle operaatori kodulehekülg. BMTA linnaliinibussid, minibussid ning Pattayale ja mujale sõitvad kaugbussid. Don Muangi (osade kodumaiste lendude) lennujaam, kuhu saab linnabussidega nr 29, 59 ja 504 või riigiraudteega Don Muangi raudteejaama sõites.

BTS Skytrain (roheline liin), metroo MRTA (sinine liin). Bangkoki linnabussidChao Praya jõebussidKhlong Saen Saep jõebussid. Bangkoki ühistransport expattide lehel. Kaugbusside terminaalid ja bussiajad. Bangkoki ja Phuketi vahet sõitev bussifirma Phuket Travel Service.

Lõuna-Tai

BetongWikitraveli Betongi teejuhtkirjeldus linnast ja piiriületamisest. NarathiwatWikitraveli ja Travelfishi Narathiwati teejuht. YalaWikitraveli Yala teejuht. PattaniWikitraveli ja Travelfishi Pattani teejuht. SadaoWikitraveli Sadao teejuht.

Ko LipeWikitraveli ja Travelfishi Ko Lipe teejuhtKo TarutaoWikitraveli ja Travelfishi Ko Tarutao teejuht. SatunWikitraveli ja Travelfishi Satuni teejuht.

Hat YaiWikitraveli Hat Yai teejuht.Hat Yai lennujaamSongkhlaWikitraveli Songkhla teejuht.

PhattalungWikitraveli ja Travelfishi Phattalungi teejuht. Trang, Wikitraveli Trangi teejuht. Nakhon Si ThammaratWikitraveli ja Travelfishi Nakhon Si Thammarati teejuht.

KrabiWikitraveli Krabi teejuht.Eestikeelne (tõlkemasinaga) Krabi lehekülg. Phuketil ja Krabis elavate eestlaste reisibüroo. Krabi lennujaam.

Rai Leh (Railay). Ao Nang ja Wikitraveli Ao Nangi teejuht. Ko Yao Yai. Ko Phi-Phi ja Wikitraveli Ko Phi-Phi teejuht. Video 2004. aastal saart ujutanud tsunamist. Ko Jum ja Wikitraveli Ko Jumi teejuhtKo (Koh) Lanta ja Wikitraveli Ko Lanta teejuht.

Phuket. Wikitraveli Phuketi saare ja Phuketi linna teejuht. Phuketi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Phuketi ja Bangkoki vahet sõitev bussifirma Phuket Travel Service. Eestlased Phuketil. Phuketil ja Krabis elavate eestlaste reisibüroo. Patong ja Wikitraveli Patongi teejuht.

Surat Thani ja Wikitraveli Surat Thani teejuht. Don Sak.

Ko Samui ja Wikitraveli Ko Samui teejuht. Saarele sõitvad Seatran DiscoveryRaja Ferry Port ja Lomprayah.

Ko Pha Ngan ja Wikitraveli Ko Pha Ngani teejuht. Saarele sõitvad laevafirmad Songserm Express, Seatran DiscoveryRaja Ferry Port ja Lomprayah.

Ko Tao ja Wikitraveli Ko Tao teejuht. Saarele sõitvad laevafirmad Songserm Express, Seatran Discovery ja Lomprayah.

Ko Nang Yuan ja Wikitraveli Ko Nang Yuani teejuht. Laevafirma Lomprayah. Chumphon ja Wikitraveli Chumphoni teejuht.

Phang Nga ning Wikitraveli Phang Nga lahe ja Wikitraveli Phang Nga provintsi teejuhtKhao Lak ja Wikitraveli Khao Laki teejuht.

Ranong ja Wikitraveli Ranongi teejuht. Koh Changi saar ja Wikitraveli Koh Changi teejuht. Koh Changi hotellid. Bangkokist Suvarnabhumi lennuväljalt Koh Changi saarele sõitev ekspressbuss ja väikebussi tellimise võimalus. Üks saarele sõitvatest kiirpaadifirmadest. Takua Pa.

Kesk- ja Põhja-Tai

Prachuap Khiri Khan ning Wikitraveli ja Travelfishi Prachuap Khiri Khani teejuht. Hua Hin ja Wikitraveli Hua Hini teejuht. Hua Hini linnaeluportaal ja hotellid. Bankrut ja Wikitraveli Bankruti teejuht. Cha-am ja Wikitraveli Cha-ami teejuht. Phetchaburi ja Wikitraveli Phetchaburi teejuht.

Samut Songkhram (Mae Klong) ja Wikitraveli Samut Songkhrami teejuht. Ratchaburi. Nakhon Pathom. Kanchanaburi ja Wikitraveli Kanchanaburi teejuht. Sai Yok.

Samut Sakhon (Maha Chai). Samut Prakan (Pak Nam). Thon Buri. Nonthaburi. Pathum Thani.

Nakhon Nayok ja Wikitraveli Nakhon Nayoki teejuht.

Bang Pa-In. Ayutthaya ja Wikitraveli Ayutthaya teejuht. UNESCO Ayutthaya lehekülg. Saraburi ja Wikitraveli Saraburi teejuht. Suphanburi. Lopburi. Chainat. Ang Thong ja Wikitraveli Ang Thongi teejuht. Sing Buri ja Wikitraveli Sing Buri teejuht.

Nakhon Sawan ja Wikitraveli Nakhon Sawani teejuht.

Phitsanulok ja Wikitraveli Phitsanuloki teejuht. Phitsanuloki lennujaam. Sukhothai ja Wikitraveli Sukhothai teejuht. UNESCO Sukhothai lehekülg. Tak ja Wikitraveli Taki teejuht. Phrae ja Wikitraveli Phrae teejuht. Lampang ja Wikitraveli Lampangi teejuht. Lamphun ja Wikitraveli Lamphuni teejuht. Lamphuni festivalid. Nan ja Wikitraveli Nani teejuht. Phayao. Wikitraveli ja Travelfishi Phayao teejuht.

Chiang Mai ja Wikitraveli Chiang Mai teejuht. Chiang Mai lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused ja taksohinnad. Chiang Mai linnaeluportaal. Mae Hong Son ja Wikitraveli Mae Hong Soni teejuht. Pai ja Wikitraveli Pai teejuht. Chiang Rai ning Wikitraveli ja ühe ekspati koostatud Chiang Rai teejuht.

Nakhon Ratchasima ja Wikitraveli Nakhon Ratchasima teejuht. Surin ja Wikitraveli Surini teejuht. Ühe ja teiste ekspattide Surini portaal. Ubon Ratchathani ning Wikitraveli ja ekspattide Ubon Ratchathani teejuht. Roi Et. Khon Kaen ja Wikitraveli Khon Kaeni teejuht. Loei ja Wikitraveli Loei teejuht. Udon Thani ja Wikitraveli Udon Thani teejuht. Udon Thani linnaeluportaal ja lennujaam. Nong Khai ja Wikitraveli Nong Khai teejuht. Nong Khai linnaeluportaal. Nakhon Phanom ja Wikitraveli Nakhon Phanomi teejuht. Mukdahan ja Wikitraveli Mukdahani teejuht.

Eesti välisministeerium soovitab vältida reise lõunaprovintsidesse (Pattani, Yala, Narathiwa ja Songkhlat), kus esineb jätkuvalt relvastatud vägivalda. Samuti tuleks vältida Prea Viheari (Khaoi Pra Viharn Tais) templite piirkonda, kus piirivaidluse tõttu on esinenud Kambodža ja Tai sõjaväeüksuste vahelisi konflikte. Viimatinimetatud templitele on juurdepääs keelatud.

Eestikeelsed raamatud

Minu Tai saared. Rööprähkleja rahunemiskatse. Annela Laaneots. 2015

Minu Bangkok. Ervin Bernhard. 2012

Rännakud murtud maal. Ivar Soopan. 2012

Isiklik tantsija. Stephen Leather. 2009

Minu Tai, Mai Loog, 2008

Tai – naeratuste maa. Mai Loog. Karin Dean. 2005

Eestikeelsed blogid

https://helen.vene.ee/blog (2024)

https://ei-me-ette-tea.blogspot.com (2023)

http://reisijutt.blogspot.com (2022-2023)

https://eestlasedmaailmas.eu (2022-2023)

http://www.kaldkriips.ee (2022)

http://marghusthali.blogspot.com (2022)

http://jucjaco.blogspot.com (2022)

http://villa-lili.blogspot.com (2005-2022)

http://signereisid.blogspot.com (2012-2020)

http://terviseviis.ee (2019-2020)

https://manilastan.com (2020)

https://reismaailmal6ppu.blogspot.com (2020)

https://blog.dreamntrip.ee (2019-2020)

https://lazyadventurer.blog (2019)

https://www.drooniklopsud.ee (2019)

http://reisijutt.blogspot.com.ee (2019, 2018, 2014)

https://www.polarsteps.com/HeimarKalpus (2019)

https://janereisib.com (2019)

http://ei-me-ette-tea.blogspot.com (2019, 2017)

https://arletpalmiste.blogspot.com (2019)

https://naturechildrenblog.wordpress.com (2019)

http://sandrakurvits.com (2019)

https://seiklusjutt.wordpress.com (2019)

https://lifeplaneship.com (2019, 2018, 2017)

https://margaretreisib.wordpress.com (2019)

https://kaheksajalad.com (2018-2019)

https://reis.kriips.net (2018, 2019)

https://2ahvi.wordpress.com (2018)

https://johannareisib.wordpress.com (2018)

https://heljusadventure.wordpress.com (2018)

http://sinilinnureisid.blogspot.com (2018)

https://meathippie.com (2018)

http://pelle.ee (2018, 2010, 2009)

http://kavel3.blogspot.com (2018)

https://toomik.blogspot.com (2018)

http://panipaik.com/reisid/tai-pohja-tai (2018)

http://tsheburashka.blogspot.com (2018, 2014, 2008)

http://helen.vene.ee (2018)

http://ilmaring.ee//tagged/tai (2018)

https://www.kerlisosi.com/blog (2018)

https://veelkordaasiasse.blogspot.com.ee (2018)

http://meelis.raume.eu (2018)

https://ajavahe.wordpress.com (2017-2018)

http://signereisid.blogspot.com (2017, 2018)

http://timeoutaasia.blogspot.com.ee (2017)

http://banaanipannkook.blogspot.com (2010-2017)

https://findpenguins.com (2017)

http://www.reisirebane.com (2017)

http://www.gerlii.com (2017)

http://kertireisid.blogspot.com.ee (2017)

http://lauraraba.ee/tai (2017)

https://www.vandersell.com (2017)

https://kaisamairo.wordpress.com/tag/tai (2017)

http://reisiseiklused.blogspot.com.ee (2017)

https://kontsadelbackpacker.wordpress.com (2017)

http://trisberg.blogspot.com.ee/search/label/Tai (2017, 2011)

https://kaer.ee (2017)

http://www.karuandres.com (2017)

http://gandoreisiblog.blogspot.com.ee (2017)

http://aiveke.blogspot.com.ee (2017)

https://kerstireisiblogi.blogspot.com.ee/search/label/Tai (2017)

http://reisijad.blogspot.com (2017, 2013)

http://tsheburashka.blogspot.com.ee/search/label/Tai (2017, 2016, 2015, 2014)

http://purjereis.eu/dream-team-purjetab-tais (2017)

http://mariapurjetab.ee/purjereisid/tai (2017)

http://kavel3.blogspot.com (2017)

http://kaguaasiablogi.blogspot.com.ee (2017, 2016)

https://kolmkangetl6unas.wordpress.com (2017, 2016)

http://akenuude.blogspot.com.ee (2016)

https://kondamas.wordpress.com (2016)

https://sandrakurvits.weebly.com (2016)

http://gretelreisib.tumblr.com (2016)

http://hipitripid.tumblr.com (2016)

http://kaugel2ra.blogspot.com.ee (2014,2016)

http://liisijuhkov.blogspot.com.ee (2014, 2016)

http://www.foureyestwosouls.com/blog/tag/thailand (2015, 2016)

http://eufooria.eu (2016)

http://taireisikiri.blogspot.com.ee (2016)

http://aasia2014.blogspot.com (2013-2015, 2016)

http://www.sandras-sandras.blogspot.com.ee (2015-2016)

https://ekskursioon.com (2015-2016)

https://aasiaseiklus.wordpress.com (2015-2016)

https://margitjoost.wordpress.com (2015-2016)

http://merilinsblog.ee (2016)

https://kadrijohanna.wordpress.com (2016)

http://kamakuskil.blogspot.com.ee (2015)

http://sigridla.blogspot.com.ee (2015)

http://seiklusedtaimaal.blogspot.com (2015)

https://krilareisipaevik.wordpress.com/category/tai/ (2015)

http://lendongipesa.blogspot.com.ee (2015)

http://maailmas.blogspot.com.ee (2015)

http://anitakup.tumblr.com/archive (2015)

http://indrekutaireis.blogspot.com (2015)

http://jucjaco.blogspot.com (2015)

http://triinupihlak.blogspot.com (2015)

https://meieomamaius.blogspot.com (2015)

http://kedi-reisiblogi.blogspot.com (2015)

http://piretiretseptid.blogspot.com/2015/01/vaike-aasia-ringreis-dubai-maldiivid.html (2015)

http://annikavokksepp.blogspot.com (2015)

http://www.olgainkitchen.com (2014-2015)

http://www.meiemaailm.com (2014, 2015)

http://minukarmasutra.tumblr.com (2015)

http://aasiatrip.weebly.com/blogi (2013, 2014)

http://sirletiumbermaailmareis.com (2014)

https://lobsterid.wordpress.com (2014)

http://estoni-blogi.blogspot.com (2014, 2012)

http://juhutuli.blogspot.com (2014)

http://onuranni.blogspot.com.ee (2014)

https://teddyaasia.wordpress.com (2014)

http://markusmotttus.blogspot.com (2014)

http://www.marikaraiski.com (2014)

http://krisheinla.blogspot.com (2014)

http://kadrijatriinureisiblogi.wordpress.com (2014)

http://taireis2014.blogspot.com (2014)

http://kahvlita.weebly.com (2014)

http://www.icecreamhippo.com (2014, eestlane inglise keeles)

http://minu-india.blogspot.com (2014 algus Tais)

http://www.seppnord.org/aasia/killuke-tai-kuningriigist (2014)

http://pungitar.wordpress.com/tag/tai (2011-2014)

http://johannataimaal.blogspot.com (2013-2014)

http://rossiplika.blogspot.com (2013-2014)

http://5kuudseljakotiga.blogspot.com (2013-2014)

http://www.marikaraiski.com (2014)

http://meiesiiruviirulinemaailm.blogspot.com.ee (2013)

http://saigonekspress.blogspot.com.ee (2013)

https://ingridlaane.wordpress.com (2013)

http://tikujataku7.blogspot.com.ee (2013)

http://tiinakutt.blogspot.com (2013)

http://sibultigu.blogspot.com.ee (2013)

http://reisidmaailmas.blogspot.com (2013)

http://kaltsmalts.blogspot.com (2013)

http://siin-me-oleme.blogspot.com.ee (2013)

http://lauravihik.blogspot.com/p/reisid.html (2013)

Turismitudeng Phuketil (2012-2013)

Asiatimeout (2012-2013)

http://taivietnamcambodia2012.blogspot.com.ee (2012)

http://puhkajad.blogspot.com (2012)

http://unistustetiivad.blogspot.com.ee (2012)

http://seiclus.blogspot.com.ee (2012)

k2nguru.blogspot.com.ee (2012)

http://lilipilt.blogspot.com (2012)

Ado ja Helgi reisipäevik (2012)

http://reisid.sibola.ee/tai/2012-02 (2012)

http://raimpsiread.wordpress.com (2012)

https://imetabane-elu.blogspot.com (2012)

http://taireisid.blogspot.com (2007-2012)

aegjalutab.blogspot.com (2011-2012)

http://lobanurk.suhkrusai.com (2011-2012)

http://maailmakodanik.blogspot.com (2011)

http://kullapalavik.blogspot.com.ee (2011)

http://herzireisid.blogspot.com (2011)

http://naisteelureis.wordpress.com (2011)

http://hingevaenlane.blogspot.com (2011)

http://irmeliinu.blogspot.com/search/label/Bangkok (2011)

http://elumujal.blogspot.com.ee/search/label/Tai (2011, 2009)

Kadri reisikirjad (2011, 2008)

http://phuketis.travellerspoint.com (2009-2010)

http://www.phukest.com

http://margustais.blogspot.com (2010)

http://avetamm.blogspot.com.ee (2010)

http://avetamm.blogspot.com.ee (2010)

www.rainerl.blogspot.com.ee (2010)

http://kairikaljuvee.blogspot.com (2010)

http://aasallan.blogspot.com (2010)

http://seiklusretk.blogspot.com.ee (2010)

kristelpaimla.blogspot.com (2008, 2009-2010)

https://marisymbermaailma.blogspot.com (2009-2010)

http://www.elamus.ee/vacation (2009)

http://k2tukas.blogspot.com (2009)

http://naxmatkab.travellerspoint.com (2009)

http://hongkongtaibali2009.blogspot.com.ee (2009)

http://yhelteljel.ee (2008-2011)

http://pahtliahv.blogspot.com.ee (2008)

http://kusagileemal.blogspot.com (2008)

http://vabakava.blogspot.com/search/label/Tai (2007-2008)

http://aasiareis.blogspot.com (2007)

http://www.privatedancer.ee

Eestikeelsed telesaated

TV 3. Ott Lepland Taimaal (2015)

Kanal 11. Käsikäes Aasiasse 1. (2015)

Kanal 11. Käsikäes Aasiasse 2. (2015)

Kanal 11. Käsikäes Aasiasse 3. (2015)

Kanal 11. Käsikäes Aasiasse 4. (2015)

Kanal 11. Käsikäes Aasiasse 5. (2015)

Kanal 11. Käsikäes Aasiasse 6. (2015)

You may also like...