Fääri saared

Saartele pääsemine

Eesti kodanik saab Fääri saartele siseneda samadel tingimustel nagu Taani. Eesti kodanikul on võimalik saartel viibida ilma viisata kuni kolm kuud. Eesti aukonsul Fääri saartel.

Reisiinfo

Reisiinfot Fääri saarte kohta http://www.visitfaroeislands.com, http://www.faroeislands.com ja http://www.faroeislands.dk.

Lennufirma Atlantic Airways. Fääri saarte, Taani, Inglismaa ja Islandi vahet sõitev laevakompanii Smyril Line. Saarte ühistransport ja hostelid.

Torshavn, Wikitraveli Torsavni teejuht. Vagari lennujaam ja lennujaama juurdepääsuvõimalused. Torshavni ühistransport.

Eysturoy 

Gjógv, Wikitraveli Gjógvi teejuht ja üks Gjógvi öömaja. Eiði ja Wikitraveli Eiði teejuht. Elduvik ja Wikitraveli Elduviki teejuht. Oyndarfjøðrur ja Wikitraveli Oyndarfjøðruri teejuht. Fuglafjørður ja Wikitraveli Fuglafjørðuri teejuht. Selatrað. Runavik.

Streymoy 

Tjornuvík ja Wikitraveli Tjornuvíki teejuht. Haldarsvík ja Wikitraveli Haldarsvíki teejuht. Saksun ja Wikitraveli Saksuni teejuht. Vestmanna ja Wikitraveli Vestmanna teejuht.

Hoyvik ja Wikitraveli Hoyviki teejuht. Kirkjubøur ja Wikitraveli Kirkjubøuri teejuht.

Vágar 

Gásadalur ja Wikitraveli Gásadaluri teejuht. Bøur ja Wikitraveli Bøuri teejuht.

Suðuroy 

Hvalba ja Wikitraveli Hvalba teejuht. Tvøroyri ja Wikitraveli Tvøroyri teejuht. Øravík ja Wikitraveli Øravíki teejuht. Fámjin ja Wikitraveli Fámjini teejuht.

Hov ja Wikitraveli Hovi teejuht. Vágur ja Wikitraveli Váguri teejuht. Porkeri ja Wikitraveli Porkeri teejuht. Sumba ja Wikitraveli Sumba teejuht.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Arktika – kodu suure vankri all. Maris Pruuli. 2021

Eestikeelsed reisiblogid

https://panipaik.com (2019)

http://toomasjuriado.blogspot.com.ee (2017-2018)

You may also like...