Austria

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Austriasse reisimine viisavaba. Austria saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Viinis, Eesti aukonsulid Austrias. Salzburgi Eesti selts.

Reisiinfo

Reisiinfot Austria kohta http://www.austria.info, http://www.austriatourism.com ja http://www.austria-trips.com. Eestikeelsed soovitused reisimiseks koos paljude linkidega. Alpide piirkonna majutuse andmebaas. Suusapuhkuseks. Sada nõuannet, mida Austrias teha.

Austria ühistranspordi planeerija.

Lennufirmad Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Air Berlin, Austrian Airlines, Niki jne.

Ryanairi Tallinna sihtpunktidest on Austriale kõige lähemal Frankfurt-Hahn. Londoni kaudu saab Ryanairiga sõita Linzi, Salzburgi, Münchenisse ja Bratislavasse. Bratislavast Viini sõitmise võimalused Bratislava lennujaama kodulehel, lisaks lähevad sinna ÖBB Postbus ja Slovak Lines/Eurolines.

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Austria raudteefirmad ÖBB ja Westbahn. ÖBB teekonnaplaneerija.

Bussifirmadest sõidab Tallinnast Viini Ecolines. Austrias ja selle lähiriikide vahet sõidavad Eurolines Austria, ÖBB Intercitybus, ÖBB Postbus, Linie G1 – Dr Richard, Croatia Bus ja Westbus.

Sõidusoodustusi andvad SparSchiene, Einfach-Raus-Ticket ja VORTEIL Scard.

Viin, Wikitraveli ja veel üks Viini teejuht. Viini lennujaam, kust pääseb Viini metroo, lennujaamarongi ja bussidega. Viini ühistransport ja selle operaator Winer Linien. Sõidusoodustusi andev Vienna Card. Viini Riigiooper. Viini Filharmoonikud. Schönbrunn.

Vorarlberg

Vorarlbergi ühistransport. Bregenz, Wikitraveli Bregenzi teejuht ja Bregenzi ühistransport. Dornbirn, Wikitraveli ja veel üks Dornbirni teejuht. Dornbirni ühistransport.

Feldkirch ja Wikitraveli Feldkirchi teejuht. Bludenz. Lech and Zürs am Arlberg ja selle Wikitraveli teejuht.

Tirol

Tiroli ühistransport. St. Anton am Arlberg ja selle Wikitraveli teejuht. Ischgl ja Wikitraveli Ischgli teejuht. Kaunertal, Wikitraveli ja veel üks Kaunertali teejuht. Pinswang ja Wikitraveli Pinswangi teejuht.

Reutte ja Wikitraveli Reutte teejuht. Seefeld in Tirol, Wikitraveli Seefeld in Tiroli teejuht ja Seefeld in Tiroli ühistransport.

Innsbruck, Wikitraveli ja veel üks Innsbrucki teejuht. Innsbrucki lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Innsbrucki ühistransport. Schwaz ja Wikitraveli Schwazi teejuht.

St. Johann ja Wikitraveli St. Johanni teejuht. Oberndorf in Tirol.

Nationalpark Hohe Tauern, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Kals ja Wikitraveli Kalsi teejuht. Lienz. Stubaier ja Wikitraveli Stubaieri teejuht.

Kärnten

Millstatt am See ja Wikitraveli Millstatti am See teejuht. Villach, Wikitraveli Villachi teejuht ja Villachi ühistransport. Velden am Wörther See, Wikitraveli ja veel üks selle teejuht. Wörthersee järv ja Wikitraveli Wörthersee järve teejuht.

Klagenfurt, Wikitraveli ja veel üks Klagenfurti teejuht. Klagenfurti lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Klagenfurti ühistransport.

Salzburg

Oberndorf bei Salzburg ja selle Wikitraveli teejuht. Salzburg, Wikitraveli ja veel üks Salzburgi teejuht. Salzburgi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Salzburgi ühistransport.

Bischofshofen ja Wikitraveli Bischofshofeni teejuht. Wagrain, Wikitraveli ja veel üks Wagraini teejuht. St. Johann im Pongau ja selle Wikitraveli teejuht.

Zell am See ja Wikitraveli Zell am See teejuht. Kaprun ja Wikitraveli Kapruni teejuht. Krimml ja Wikitraveli Krimmli teejuht.

Nationalpark Hohe Tauern ja selle Wikitraveli teejuht. Nassfeld ja Wikitraveli Nassfeldi teejuht.

Steiermark

Steiermarki ühistransport. Salzkammergut ja Wikitraveli Salzkammerguti teejuht. Hallstatt, Wikitraveli Hallstatti teejuht ja UNESCO Hallstatti lehekülg.

Bad Aussee (ja selle ümbrus), Wikitraveli Bad Aussee teejuht. Gröbming ja Wikitraveli Gröbmingi teejuht. Bruck an der Mur ja selle Wikitraveli teejuht. Thermenland ja Wikitraveli Thermenlandi teejuht.

Graz, Wikitraveli Grazi teejuht ja Grazi kultuuriportaal. Grazi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Grazi ühistransport.

Stainz ja Wikitraveli Stainzi teejuht.

Oberösterreich

Freistadt ja Wikitraveli Freistadti teejuht. Linz, Wikitraveli Linzi teejuht. Linzi lennujaam ning selle juurdepääsuvõimalused rongi ja bussiga. Linzi ühistransport. Linz Card.

Traun. Wels. Steyr ja Wikitraveli Steyri teejuht. Vöcklabruck ja Wikitraveli Vöcklabrucki teejuht. Mondsee ja Wikitraveli Mondsee teejuht. Fucking.

Niederösterreich

Niederösterreischi ühistranspordi planeerija. Waidhofen an der Ybbs ja selle Wikitraveli teejuht. Amstetten ja Wikitraveli Amstetteni teejuht. Melk ja Wikitraveli Melki teejuht.

Sankt Pölten ja Wikitraveli Sankt Pölteni teejuht. Krems an der Donau ja selle Wikitraveli teejuht. Retzer Land ja Wikitraveli Retzer Landi teejuht.

Pressbaum. Perchtoldsdorf ja Wikitraveli Perchtoldsdorfi teejuht. Baden bei Wien ja Wikitraveli Baden bei Wieni teejuht.

Wiener Neustadt ja Wikitraveli Wiener Neustadti teejuht. Wachau ja Wikitraveli Wachau teejuht. UNESCO Wachau lehekülg. Semmering, Wikitraveli Semmeringi teejuht ja UNESCO Semmeringi raudtee lehekülg.

Burgenland

Neusiedl am See ja selle Wikitraveli teejuht. Eisenstadt ja Wikitraveli Eisenstadti teejuht. Rust ja Wikitraveli Rusti teejuht. Güssing ja Wikitraveli Güssingi teejuht.

Austria kiirteed on tasulised. Kiirteemaksu (saksa k. “Mautgebühr“) tasumisel antakse sõitjale vastav kleebis, mis kannab nimetus “vignette”. Müüakse neid tanklates ning tubaka- ja ajalehekioskites. Lisaks on veel maanteelõigud, mille läbimisel tuleb tasuda eraldi ja kuhu pääseb reeglina vaid tõkkepuude avanemisel. Nendeks maanteelõikudeks on: Arlberg-Straßentunnel, Brenner-Autobahn, Dachsteinstraße, Felbertauernstraße, Gerlos Alpenstraße, Großglockner-Hochalpen-Straße, Maltatal-Hochalmstraße, Nockalmstraße, Pyhrn-Autobahn (Gleinalmtunnel), Pyhrn-Autobahn (Bosrucktunnel), Silvretta Hochalpenstraße, Sölden – Rettenbachferner-Tiefenbachferner, Tauern-Autobahn, Timmelsjoch, Villacher Alpenstraße – Dobratsch.
Autojuhtimine pole lubatud suurema kui 0,5-promillise alkoholisisalduse puhul veres.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Austria. Suusamägedest põgenikeni. Liina Mittermayr. 2019

Minu Viin. 1700 kilomeetrit ja 17 aastat. Triinu Viilukas. 2018

Aja jälg kivis. Austria ja Saksamaa. Helgi Erilaid. 2012

Viini fassaadide taga. Hanna Miller. 2010

Eestikeelsed reisiblogid

https://mesiliis.com (2023)

https://www.minuperspektiiv.com (2019)

http://sandrakurvits.com (2019)

https://aadlipreili.wordpress.com (2019)

https://kirilind.com (2018)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2016-2018)

https://hiieliin.com (2017)

https://kerstireisiblogi.blogspot.com.ee (2017)

http://www.tiiatiik.ee (2017)

http://www.sulevnurme.org/15/wien2017.htm (2017)

http://herzireisid.blogspot.com (2014)

https://margitjoost.wordpress.com (2014)

mina7maetagant.blogspot.com (2010-2013)

http://kullapalavik.blogspot.com.ee (2013)

http://ritajajohannesaustrias.blogspot.com (2010-2011)

Eestikeelsed telesaated

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Austria inimesed ja loodus. 2009

You may also like...