Brasiilia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud võivad Brasiilias viisavabalt viibida 90 päeva poole aasta jooksul. Brasiilia saatkond Tallinnas. Riigis on mitu Eesti aukonsulit.

Reisiinfo

Reisiinfot Brasiilia kohta http://www.braziltravelinformation.com/ ja http://www.justbrazil.org. Sada nõuannet, mida Brasiilias teha.

Lennufirmad KLM, Lufthansa, Turkish Airlines, TAM Airlines, Condor Flugdientst, British Airways, Emirates, Air France, TAP Portugal, Iberia, Air China (Madriidist), Alitalia ning siselende tegevad TAM Airlines, GOL, Avianca, Azul, Trip, Pantanal, NHT, Passaredo ja Sete.

Erinevates Lõuna-Ameerika riikides tegutsev seljakotirändurite bussifirma Green Toad Bus (neil on ka hostelisoovitusi). Bussifirmad BuscaOnibus, Brasilbybus, Cometa, 1001, Itapemirim, Penha, Expresso Brasileiro ja Real Expresso.

Mitteametlik Ladina-Ameerika raudteede sõiduplaan. Serra Verde Express.

Brasilia, Wikitraveli ja Mooni Brasilia teejuht. UNESCO Brasilia lehekülg. Brasilia lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Brasilia metroo.

Põhja-Brasiilia

Acre ja Rondonia

Rio Branco ja Wikitraveli Rio Branco teejuht. Porto Velho ja Wikitraveli Porto Velho teejuht. Guajará-Mirim. Vilhena.

Amazonas  

Tabatinga. São Gabriel da Cachoeira. Anavilhanas, Mooni Anavilhanase arhipelaagi teejuht ja üks Anavilhanase öömaja.

Manaus, Wikitraveli ja Mooni Manause teejuht. Presidente Figueiredo ja selle Mooni teejuht. Parintins ja Wikitraveli Parintise teejuht.

Roraima 

Boa Vista. Bonfim.

Pará 

Belterra ning Mooni Belterra ja Fordlândia teejuht. Alter do Chão ja selle Mooni teejuht. Itaituba. Amazônia rahvuspark. Fordlândia.

Santarém, Wikitraveli ja Mooni Santarémi teejuht. Ilha do Marajó, selle Wikitraveli ja Mooni teejuht. Belém ja Mooni Belémi teejuht.

Ilha do Mosqueiro ja selle Mooni teejuht. Castanhal. Salinópolis ja selle Wikitraveli teejuht. Capanema. Parauapebas.

Amapa ja Tocantins

Oiapoque. Macapá. Palmas, Wikitraveli Palmase teejuht ja Palmase hotellid. Jalapao ja veel üks Jalapao teejuht. Taquarussu ja Wikitraveli Taquarussu teejuht. Natividade ja Wikitraveli Natividade teejuht.

Kirde-Brasiilia 

Maranhão 

Alcântara, Wikitraveli ja Mooni Alcântara teejuht. São Luís, Wikitraveli ja Mooni São Luísi teejuht, UNESCO São Luísi lehekülg. Santo Amaro do Maranhão, Wikitraveli ja Mooni Santo Amaro do Maranhão teejuht.

Lençois Maranhensese rahvuspark, Wikitraveli ja Mooni Lençois Maranhensese rahvuspargi teejuht. Barreirinhas ja Wikitraveli Barreirinhase teejuht. Canto de Atins. Atins ja Wikitraveli Atinsi teejuht. Mandacaru 

Paulino Neves ja Wikitraveli Paulino Nevesi teejuht. Tutóia. Ila do Caju ja Wikitraveli Ila do Caju teejuht. Ilha das Canárias. Ilha dos Poldros.

Santa Inês. Açailândia. Imperatriz.

Piaui 

Parnaiba ja Wikitraveli Parnaiba teejuht. Piracuruca ja Wikitraveli Piracuruca teejuht. Sete Cidades rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht. Piripiri.

Teresina ja Wikitraveli Teresina teejuht. Oeiras ja Wikitraveli Oeirase teejuht. Picos. Serra da Capivara rahvuspark, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg.

Ceará 

Camocim ja Wikitraveli Camocimi teejuht. Tianguá. Sobral. Mundau, Wikitraveli ja Mooni Mundau teejuht. Paracuru ja Wikitraveli Paracuru teejuht.

Jericoacoara, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Jericoacoara teejuht. Cumbuco, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Cumbuco teejuht. Caucaia.

Fortaleza, Wikitraveli ja Mooni Fortaleza teejuht. Pinto Martinsi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Fortaleza ühistransport.

Eusébio. Aquiraz ja Wikitraveli Aquirazi teejuht. Canindé. Crateus. Aracati ja Wikitraveli Aracati teejuht. Canoa Quebrada, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Canoa Quebrada teejuht. Russas.

Guaramiranga, Wikitraveli ja veel üks Guaramiranga teejuht. Crateus. Juazeiro do Norte.

Rio Grande do Norte 

Tibau. Mossoró. Extremoz ja Wikitraveli Extremozi teejuht.

Natal, Wikitraveli, Mooni ning veel üks ja teine Natali teejuht. Augusto Severo lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Parnamirim ja Wikitraveli Parnamirimi teejuht. Nísia Floresta. Tibau do Sul, selle Mooni teejuht ja Pipa küla. Baía Formosa.

Paraiba 

Paraiba bussiliiklus. Sousa. Vale dos Dinossauros ja selle Wikitraveli teejuht. Campina Grande ja Wikitraveli Campina Grande teejuht. João Pessoa. Conde ja Wikitraveli Conde teejuht. Tambaba rand.

Pernambuco 

Petrolina. Serra Talhada. Triunfo. Garanhuns. São Benedito do Sul. Caruaru ja Wikitraveli Caruaru teejuht. Nova Jerusalém ja Wikitraveli Nova Jerusalémi teejuht.

Bonito (Pernambuco osariigis) ja Wikitraveli Bonito teejuht. Gravatá ja Wikitraveli Gravatá teejuht. Lagoa do Carro. Tracunhaém

Goiana 

Itamaracá saar. Igarassu ja Wikitraveli Igarassu teejuht. Olinda, Wikitraveli Olinda teejuht ja UNESCO Olinda lehekülg.

Recife, Wikitraveli ja veel üks Recife teejuht. Guararapes-Gilberto Freyre rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Recife metroo.

Fernando de Noronha arhipelaag, Wikitraveli, ekspattide ja veel üks Fernando de Noronha teejuht. UNESCO Fernando de Noronha lehekülg. Saartele lendav Trip Airlines.

Cabo de Santo Agostinho ja selle Wikitraveli teejuht. Porto de Galinhas, Wikitraveli ja veel üks Porto de Galinhase teejuht.

Alagoas

Maragogi. Wikitraveli ja veel üks Maragogi teejuht. Barra de Santo Antonio.

Maceió, Wikitraveli ja veel üks Maceió teejuht. Maceió lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Barra de São Miguel ja Wikitraveli Barra de São Migueli teejuht. Coruripe. Pontal de Coruripe.

Sergipe

Aracaju. Sao Cristovao.

Bahia  

Paulo Afonso, Wikitraveli a veel üks Paulo Afonso teejuht. Mangue Seco, Wikitraveli ja Mooni Mangue Seco teejuht. Chapada Diamantina rahvuspark, Wikitraveli ja Mooni Chapada Diamantina rahvuspargi teejuht.

Palmeiras, Lençóis, Wikitraveli ja Mooni Lençóisi teejuht. Vale do Capão, Wikitraveli ja Mooni Vale do Capão teejuht. Cachoeira, Wikitraveli Cachoeira teejuht. Praia do Forte, Wikitraveli ja Mooni Praia do Forte teejuht.

Salvador, Wikitraveli ja Mooni Salvadori teejuht. UNESCO Salvadori lehekülg. Salvadori lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Salvadori ühistransport.

Itaparica, Wikitraveli ja Mooni Itaparica teejuht. Valença ja Wikitraveli Valença teejuht. Morro de São Paulo, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Morro de São Paulo teejuht.

Camamu. Itacaré, Wikitraveli ja Mooni Itacaré teejuht. Ilhéus, Wikitraveli ja Mooni Ilhéusi teejuht. Porto Seguro, Wikitraveli ja Mooni Porto Seguro teejuht. Trancoso, Wikitraveli ja Mooni Trancoso teejuht.

Caraíva, Wikitraveli ja Mooni Caraíva teejuht. Caravelas, Wikitraveli ja Mooni Caravelase teejuht. Abrolhose saared ja nende Wikitraveli teejuht.

Kesk-Lääs

Mato Grosso  

Cuiabá ja Wikitraveli Cuiabá teejuht. Chapada dos Guimarães ja Mooni Chapada dos Guimarãesi teejuht.

Mato Grosso do Sul 

Corumbá, Wikitraveli ja Mooni Corumbá teejuht. Pantanal, Wikitraveli ja Mooni Pantanali teejuht. UNESCO Pantanali lehekülg. Campo Grande ja Wikitraveli Campo Grande teejuht.

Bonito, Wikitraveli ja Mooni Bonito teejuht. Bonito bussifirma Cruzeiro do Sul. Dourados.

Goias 

Cavalcante ja Wikitraveli Cavalcante teejuht. Chapada dos Veadeiros rahvuspark, selle Mooni teejuht ja UNESCO lehekülg. Alto Paraíso de Goiás, Wikitraveli ja Mooni Alto Paraíso de Goiáse teejuht.

Pirenópolis, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Pirenópolise teejuht. Corumbá de Goiás ja selle Wikitraveli teejuht.

Goias Velho, selle Mooni teejuht ja UNESCO lehekülg. Goiânia. Jatai. Caldas Novas ja Wikitraveli Caldas Novase teejuht.

Kagu-Brasiilia

Minas Gerais

Montes Claros ja Wikitraveli Montes Clarosi teejuht. Diamantina, Wikitraveli Diamantina teejuht ja UNESCO Diamantina lehekülg. Serro ja Wikitraveli Serro teejuht.

Araguari, Wikitraveli Araguari teejuht. Uberlândia. Uberaba ja Wikitraveli Uberaba teejuht. Serra da Canastra rahvuspark ja selle UNESCO lehekülg.

Sete Lagoas ja Wikitraveli Sete Lagoasi teejuht. Governador Valadares.

Belo Horizonte, Wikitraveli Belo Horizonte teejuht. Tancredo Nevesi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Belo Horizonte metroo ja muu ühistransport.

Brumadinho ja Wikitraveli Brumadinho teejuht. Divinópolis.

Ouro Preto, Wikitraveli ning veel üks ja teine Ouro Preto teejuht. UNESCO Ouro Preto lehekülg. Ouro Preto karneval.

Mariana ja Wikitraveli Mariana teejuht. Congonhas, Wikitraveli Congonhase teejuht ja UNESCO Congonhases asuva Jeesuse pühamu lehekülg. Ouro Branco ja Wikitraveli Ouro Branco teejuht.

Tiradentes, Wikitraveli, veel üks ja teine Tiradentese teejuht. São João del Rei ja Wikitraveli São João del Rei teejuht. Juiz de Fora ja Wikitraveli Juiz de Fora teejuht.

Espirito Santo

Itaúnas ja Wikitraveli Itaúnase teejuht. Linhares. Vila Velha. Domingos Martins ja Wikitraveli Domingos Martinsi teejuht. Pedra Azuli rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht. Vitória ja Wikitraveli Vitória teejuht. Guarapari.

Rio de Janeiro osariik

Itaperuna. Macaé. Armação dos Búzios, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Búziose teejuht. Cabo Frio, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Cabo Frio teejuht. Arraial do Cabo, Wikitraveli ja Mooni Arraial do Cabo teejuht.

Três Rios. Teresopolis, Wikitraveli ja Mooni Teresopolise teejuht. Petrópolis, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Petrópolise teejuht. Niterói, Wikitraveli ja Mooni Niterói teejuht.

Rio de Janeiro, Wikitraveli, Mooni ning veel üks ja teine Rio de Janeiro teejuht. Galeão rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Santos-Dumenti siselendude lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Rio de Janeiro metroo ja bussiliiklus. Rio karneval. Itaguaí.

Fumaça. Penedo, Wikitraveli ja veel üks Penedo teejuht. Itatiaia rahvuspark ja selle Mooni teejuht. Resende.

Mangaratiba. Angra dos Reis, Wikitraveli ja Mooni Angra dos Reisi teejuht. Ilha Grande, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Ilha Grande teejuht. Paraty, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Paraty teejuht. Trindade.

São Paulo osariik 

Campos do Jordão, Wikitraveli, Mooni ning veel üks ja teine Campos do Jordão teejuht. São José dos Campos ja Wikitraveli São José dos Campose teejuht.

São Paulo, Wikitraveli, Mooni, veel üks ja teine São Paulo teejuht. Guarulhosi rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Congonhase lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Mõlema lennujaama juurdepääsuvõimalused Toandfromtheairport portaalis. Viracopos-Campinase lennujaam ja selle ühendus São Paulo Barra Funda terminaaliga.

Terminal Rodoviário do Tietê. Terminal Rodoviário da Barra Funda. Terminal Rodoviário do Jabaquara. São Paulo ühistranspordi kaart ning ühistranspordiettevõtted Metro, CPTM ja ViaQuatro.

Santos, Wikitraveli Santose teejuht. Sorocaba ja Wikitraveli Sorocaba teejuht. Campinas. Bauru ja Wikitraveli Bauru teejuht. São Carlos ja Wikitraveli São Carlose teejuht. Ribeirão Preto.

Lõuna

Paraná 

Veel üks ja teine Paraná osariigi teejuht. Paranagua, Wikitraveli ja Mooni Paranagua teejuht.

Curitiba, Wikitraveli ja Mooni Curitiba teejuht. Afonso Pena lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Curitiba ühistransport.

Campo Largo. Prudentólis. Londrina, Wikitraveli Londrina teejuht ja Londrina ühistransport.

Capitão Leonidas Marques. Foz do Iguaçu, Wikitraveli Foz do Iguaçu teejuht. Foz do Iguaçu/Cataratasi rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Iguaçu rahvuspark. UNESCO Iguaçu rahvuspargi lehekülg, Wikitraveli ja Mooni Iguaçu kose teejuht.

Santa Catarina 

Veel üks Santa Catarina osariigi teejuht. São Francisco do Sul ja Wikitraveli São Francisco do Suli teejuht. Joinville ja Wikitraveli Joinville teejuht. Barra Velha ning veel üks ja teine Barra Velha teejuht.

Piçarras ja veel üks Piçarrase teejuht. Penha. Blumenau ja Wikitraveli Blumenau teejuht. Balneário Camboriú ja Wikitraveli Balneário Camboriú teejuht.

Florianopolis, Wikitraveli ja Mooni Florianopolise teejuht. Hercílio Luzi rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Santa Catarina saar. Garopaba, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Garopaba teejuht.

Rio Grande do Sul 

Muçum. Gramado, Wikitraveli, Mooni ja veel üks Gramado teejuht. Gramado bussiettevõte Citral.

Porto Alegre, Wikitraveli ja Mooni Porto Alegre teejuht. Salgado Filho rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Gramadosse jt kohtadesse sõitev Cirtal.

Santa Maria. São Miguel das Missões, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Carazinho. Bagé. Pelotas ja Wikitraveli Pelotase teejuht.

Eesti välisministeerium soovitab olla ettevaatlik isiklike asjade suhtes ja mitte purjuspäi autot juhtida.

Eestikeelsed reisiraamatud

Jälle maailma peal ripakil. Liina Metsküla. 2021

Ehh, Uhhuduur! Tee teab. Hannes Hanso, Mart Kuusk, Priit Kuusk, Liivo Niglas, Kristjan Prii, Tanel Rütman. 2019

Vabatahtlikuna Rios. Vivian Tiiman. 2017

Minu Rio de Janeiro. Elujanus olümpialinn. Malle Koido. 2016

Minek ja loits. Olavi Paavolainen. 2015

On nagu pole. Alan Adojaan. 2013

Minu Brasiilia. Pille Gerold. 2012

Brasiilia – kired ja kontrastid. Liis Kängsepp. 2011

Mina, vandersell. Lõuna-Ameerika päevik. Liis Kängsepp. 2009

Mate ja miljon mahla. Kristjan Jansen. Mele Pesti. 2009

Ime!, Krister Kivi, 2008

Eestikeelsed reisiblogid

https://karinereisib.blogspot.com (2022)

https://maiuhartmann.blogspot.com (2020)

https://www.liinareisiblogi.com (2019)

ilmaring.ee (2019)

https://ohjaahmaailmas.wordpress.com (2018)

https://ruthfain.blogspot.com (2018)

https://www.wowyager.ee/reisid (2018)

http://www.karuandres.com (2018)

https://pomole.wordpress.com (2018)

http://www.meiemaailm.com (2017)

https://theresebrasiilias.wordpress.com (2016-2017)

http://maemaailm.blogspot.com (2016)

http://vandersonid.eu/et/ (2015)

http://lifewhiletraveling.blogspot.com (2015)

http://mimigigiworld.blogspot.com.ee (2015)

http://kk-reisib.blogspot.com.ee (2015)

http://www.sandras-sandras.blogspot.com (2011-2015)

https://maailmareis.wordpress.com/category/brasiilia (2015)

http://kaisakasper.blogspot.com (2014-2015)

http://eluonroom.blogspot.com (2014-2015)

http://www.amphibear.ee (2014)

http://peipsikajakad.blogspot.com (2014)

http://estoni-blogi.blogspot.com (2014)

http://anetasalvador.blogspot.com (2014)

http://tarmotamming.blogspot.com.ee/search/label/Brasiilia (2012-2014)

http://herzireisid.blogspot.com (2013)

http://kaisabrasiilias.blogspot.com (2013)

http://karlbrasiilias.blogspot.com (2013)

http://adograaf.ee/blog/2013/11/brasiilia-2013 (2013)

http://minurio.blogspot.com.br (2012-2013)

http://kristiinabrasiilias.blogspot.com (2012-2013)

http://reediku.blogspot.com (2012-2013)

http://brasiilia.tumblr.com (2012)

Kadri reisikirjad (2012)

http://maailmakodanik.blogspot.com (2012)

http://hingevaenlane.blogspot.com (2011-2012)

http://lauravihik.blogspot.com/p/reisid.html (2010-2011)

http://kangsepp.wordpress.com (2009-2011)

http://vabakava.blogspot.com/search/label/brasiilia (2011)

http://blog.loome.ee (2010)

https://gringotrip.wordpress.com (2010)

http://vohikudvoorsil.travellerspoint.com (2010)

http://brasiiliamotted.blogspot.com/ (2010)

http://oasisefann.blogspot.com (2010)

http://yhelteljel.ee (2008-2011)

http://krisdiii.blogspot.com (2009)

http://aiveke.blogspot.com (2009)

http://kerlibrasiilias.blogspot.com (2008-2009)

http://niguleenu.blogspot.com (2007)

http://purde.net/category/reisikirjad/ (2007)

Eestikeelsed telesaated

ETV. Reisile minuga. Rio de Janeiro karnevalil. 2013

ETV. Reisile minuga. Iguasso kosk. 2013

ETV. Reisile minuga. Rio de Janeiro. 2012 

ETV. Reisile minuga. Brasiilia, Buzios. 2012 

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Brasiilia loodus. 2011 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Brasiilia ajalugu. 2011

Vikerraadio. Kuula rändajat. Brasiilia inimesed ja kultuur. 2011

Vikerraadio. Kuula rändajat. Brasiilia suured linnad. 2011

Vikerraadio. Kuula rändajat. Mis on Amazonas? 2011

Vikerraadio. Kuula rändajat. Amazonase avastuslugu. 2011 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Amazonase imelised taimed. 2011 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Amazonase putukad, konnad ja roomajad. 2011

Vikerraadio. Kuula rändajat. Amazonase kalad. 2011 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Amazonase kummalised linnud. 2011 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Amazonase metsloomad. 2011 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Külas Amazonase põliselanikel. 2011 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Kuidas Amazonasele reisida. 2011 

You may also like...