Taani

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud, Eesti välismaalase passiga kodanikud ja muude riikide kodanikud, kellel on Eesti elamisluba, ei vaja lühiajaliseks Taanis viibimiseks eriluba. Lühiajaliseks viibimiseks loetakse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul. Taani saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Kopenhaagenis. Eesti aukonsulid Taanis. Eestlased Taanis.

Reisiinfo

Reisiinfot Taani kohta http://www.visitdenmark.com ja http://www.denmarkeguide.com. Rahvuspargid.

Taani sõitmiseks sobivad lennufirmad Estonian Air, Air Baltic (Tallinnast või Riiast) ja Finnair (Tallinnast või Helsingist), Taanist edasisõitmiseks odavlennufirmad Cimber Sterling, Norwegian, EasyJet ja Ryanair ning paljud teised lennukompaniid.

Taani ja Taanis sõidavad laevakompaniid Faergen, Mols Linien, Scandlines, DFDS Seaways, Stena Line, Smyril Line, Fjordline ja Color Line.

Taani raudtee. Bussifirmad Berolina, Eurolines, Abildskou. Ühistranspordi planeerija.

Kopenhaagen, Wikitraveli, Frommersi ja veel üks Kopenhaageni teejuht. Kopenhaageni lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama koduleheküljel ja To and From Airport portaalis. Kopenhaageni ühistransport, metroo ja teekonnaplaneerija.

Sjælland

Nordsjælland

Nordsjællandi ühistransport. Nordkysten, Wikitraveli Nordkysteni teejuht ja Nordkysteni kohalikud rongid.

Gilleleje ja Frommersi Gilleleje teejuht. Kongernes Nordsjællandi rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht.

Helsingör, selle Wikitraveli ja Frommersi teejuht. Kronborgi kindlus. Øresundi rannik. Louisiana moodsa kunsti muuseum.

Fredensborg, Frommersi Fredensborgi teejuht ja Fredensborgi palee. Hillerød, Frommersi Hillerødi teejuht ja Frediksborgi palee.

Frederiksværk ja Wikitraveli Frederiksværki teejuht. Hundested ja Wikitraveli Hundestedi teejuht. Frederikssund ja Wikitraveli Frederikssundi teejuht. Hornsherred. Egedal. Central Nordsjælland.

Lääne-Zealand

Roskilde, Wikitraveli, Eupedia ja veel üks Roskilde teejuht. Roskilde lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Roskilde ühistransport. Roskilde Festival.

Holbæk ja Wikitraveli Holbæki teejuht. Odsherred ja Wikitraveli Odsherredi teejuht. Jyderup ja Wikitraveli Jyderupi teejuht. Kalundborg ja Wikitraveli Kalundborgi teejuht.

Høng. Slagelse ja Wikitraveli Slagelse teejuht. Sorø. Ringsted ja Wikitraveli Ringstedi teejuht. Korsør ja Wikitraveli Korsøri teejuht. Skælskør ja Wikitraveli Skælskøri teejuht.

Lõuna-Zealand

Glumsø. Haslev ja Wikitraveli Haslevi teejuht. Køge ja Wikitraveli Køge teejuht. Stevns Cliff ja Wikitraveli Stevns Cliffi teejuht. Faxe ja Wikitraveli Faxe teejuht. Næstved ja Wikitraveli Næstvedi teejuht. Præstø. Vordingborg.

Jüüdimaa (Jylland)

Põhja-Jüüdimaa

Skagen, Wikitraveli ja veel üks Skageni teejuht. Hirtshals ja Wikitraveli Hirtshalsi teejuht. Hjørring ja Wikitraveli Hjørringi teejuht.

Frederikshavn ja Wikitraveli Frederikshavni teejuht. Sæby ja Wikitraveli Sæby teejuht. Læsø saar, Wikitraveli Læsø saare teejuht ning Læsø ja Frederikshavni vahet sõitev laevafirma Læsø Linien.

Løkken ja Wikitraveli Løkkeni teejuht. Blokhus, Wikitraveli Blokhusi teejuht ja teised Taani lahe (Jammerbugteni) rannad.

Aalborg, Wikitraveli Aalborgi teejuht. Aalborgi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Aalborgi ühistransport.

Hjallerup. Dronninglund ja Wikitraveli Dronninglundi teejuht. Hobro. Fjerritslev. Hanstholm. Thisted ja Wikitraveli Thistedi teejuht. Thy rahvuspark, Wikitraveli ja veel üks Thy rahvuspargi teejuht.

Lääne-Jüüdimaa

Skive. Herning ja Wikitraveli Herningi teejuht. Varde ja Wikitraveli Varde teejuht.

Ida-Jüüdimaa

Viborg ja Wikitraveli Viborgi teejuht. Randers ja Wikitraveli Randersi teejuht. Grenå. Mols Bjerge rahvuspark. Ebeltoft ja Wikitraveli Ebeltofti teejuht.

Aarhus, Wikitraveli ja veel üks Aarhusi teejuht. Aarhusi ühistransport. Brabrand. Silkeborg ja Wikitraveli Silkeborgi teejuht. Skanderborg ja Wikitraveli Skanderborgi teejuht. Horsens ja Wikitraveli Horsensi teejuht.

Samsø saar, Wikitraveli Samsø teejuht ja laevaühendus saarega. Jelling, Wikitraveli Jellingi teejuht ja Jellingi muuseum. Vejle ja Wikitraveli Vejle teejuht.

Billund, Wikitraveli Billundi teejuht. Billundi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Billundi ümbruse ühistransport. Legoland, Legode tehas. Fredericia ja Wikitraveli Fredericia teejuht.

Lõuna-Jüüdimaa

Kolding ja Wikitraveli Koldingi teejuht. Esbjerg, Wikitraveli Esbjergi teejuht. Esbjergi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Fanø saar, Wikitraveli Fanø saare teejuht ja laevaühendus saarega. Ribe ja Wikitraveli Ribe teejuht. Rømø saar. Tønder, Wikitraveli Tønderi teejuht ja Tonderi kommuun.

Åbenrå ja Wikitraveli Åbenrå teejuht. Sønderborg, Wikitraveli ja veel üks Sønderborgi teejuht.

Fyn ja ümbritsevad saared

Fyn (Funen)

Regionaalne bussifirma Fynbus. Middelfart ja Wikitraveli Middelfarti teejuht. Roerslev. Bogense ja Wikitraveli Bogense teejuht.

Odense, Wikitraveli Odense teejuht. Odense lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Odense ühistransport. Hans Christian Anderseni muuseum.

Kerteminde. Nyborg ja Wikitraveli Nyborgi teejuht. Ringe. Assens ja Wikitraveli Assensi teejuht. Fåborg. Svendborg, Wikitraveli Svendborgi teejuht ja Svendborgi sadamast väljuv Aeroe Ferry.

Sydfynske Øhav ja selle Wikitraveli teejuht. Langeland ja Wikitraveli Langelandi teejuht. Rudkøbin. Aeroe (Ærø) ja Wikitraveli Aeroe teejuht.

Lolland-Falster

Lolland

Nakskov ja Wikitraveli Nakskovi teejuht. Femø saar, Wikitraveli Femø saare teejuht ja Femø naistelaager. Maribo ja Wikitraveli Maribo teejuht. Sakskøbing ja Wikitraveli Sakskøbingi teejuht. Rødby ja Wikitraveli Rødby teejuht.

Falster

Nykøbing Falster ja Wikitraveli Nykøbing Falsteri teejuht. Marielyst ja Wikitraveli Marielysti teejuht. Gedser ja Wikitraveli Gedseri teejuht.

Møni saar ja Wikitraveli Møni saare teejuht.

Bornholm

Laevafirmad Bornholmer Faergen, Bornholm Express, Poolast Kołobrzeg-Neksø liin ja Sassnitz- Rønne liin.Bornholmi ühistransport.

Rønne. Bornholmi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Hasle, Wikitraveli ja veel üks Hasle teejuht. Hammershus. Allinge-Sandvig ja Wikitraveli Allinge-Sandvigi teejuht.

Ertholmene saared ja Wikitraveli Ertholmene saarte teejuht. Gudhjem ja Wikitraveli Gudhjemi teejuht. Listed. Svaneke ja Wikitraveli Svaneke teejuht. Neksø ja Wikitraveli Neksø teejuht. Aakirkeby ja Wikitraveli Aakirkeby teejuht.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Kopenhaagen. Kati Nielsen. 2013

Minu Taani, Mae Lender, 2010

Eestikeelsed blogid

https://kertireisid.blogspot.com (2023)

http://reisilesaaraga.blogspot.com (2023)

https://krsi6.wordpress.com (2019)

https://maaelustiil.com (2017, 2016)

https://meiekodulood.com (2017)

http://maemaailm.blogspot.com (2017)

https://uitamas.wordpress.com (2013-2016)

http://kertireisid.blogspot.com.ee (2015)

https://misonelu.wordpress.com (2015)

http://lauraveel.blogspot.com.ee (2013-2015)

http://blogbykriss.blogspot.com (2014-2015)

http://ei-me-ette-tea.blogspot.com (2014-2015)

http://www.metsamesi.ee/ajaviitelugemine/taani-reis-2013 (2013)

http://viluloog.wordpress.com (2010-2013)

http://maemaailm.blogspot.com (2009-2013)

http://taanikroonika.blogspot.com (2012)

http://kuristiku-risskov.blogspot.com (2011)

http://3kuudtaanis.blogspot.com (2011)

http://margitviborg.blogspot.com (2009-2010)

http://herzireisid.blogspot.com (2009)

Eestikeelsed telesaated

ETV. Reisile minuga. Kopenhaagen. 2011

ETV. Reisile minuga. Jüüti poolsaar. 2011 

You may also like...