Läti

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Lätti reisimine viisavaba. Lätti sisenedes peab kõigil isikutel (sealhulgas lastel sõltumata vanusest) olema kaasas passvõi ID-kaart. See nõue kehtib kogu Euroopa Liidu piires. Autojuhiluba, sünnitunnistus või muu dokument ei ole ette nähtud piiriületuseks. Passi või ID-kaardi puudumisel on trahv dokumentideta Lätti sisenemise eest suurusjärgus kuni 1200 krooni.

Autoga piiriületamiseks on nõutavad originaaldokumendid. Juriidilisele isikule kuuluva autoga piiri ületamiseks on vajalik läti-, vene- või inglisekeelne ettevõtte volitus. Liikluskindlustuse tavaleping annab kindlustuskaitse nii Eestis kui ka Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides. Poliis on eestikeelne, seetõttu tuleks reisides kaasa võtta rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis ehk roheline kaart, mille kindlustusfirmad väljastavad tasuta. Kes palju välismaal sõidab, võiks selle juba kindlustuslepingut sõlmides küsida.

Läti Tallinna suursaatkonna kontaktid, oma veebikülge neil pole. Eesti saatkond Riias.

Reisiinfo

Reisiinfot Läti kohta http://www.latviatravel.com ja http://www.latvia.travel/en. Balti riikide erinevates linnades asuvad hotellid, Läti kämpingud, noortehostelid.

Lennufirmad Air BalticRyanairWizz Air ja Germanwings. Laevafirmad Tallink Silja ja Scandlines.

Eestist sõidavad Riiga bussifirmad Simple Express/Luxexpress, Ecolines, Hansabuss ja TOKS.

Läti raudtee. Raudteegraafikud ja linnadevaheliste busside graafikud. Veebis linnadevaheliste busside, kontserdi- ja kinopiletite ostmine.

Riia ja Riia ühistransport. Riia kaugliinide bussijaam.Ühendus Riia ja Riia lennujaama vahel. Riia loomaaed. Meelelahutuskeskus Go-PlanetVanade sõidukite muuseum.

Valmiera. Cesis. SiguldaJurmala ja Jurmala veepark. Rezekne. Daugavpils ja Daugavpilsi ühistransport. Ogre. Jelgava. Ventspils. Liepaja ja Liepaja ühistransport.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eesti välisministeerium hoiatab, et suitsetamine on avalikes kohtades keelatud ning avalikes kohtades (k.a. tänavatel ja parkides) ei tohi viibida, omades avatud alkohoolset jooki sisaldavat pudelit. Selle nõude rikkumine võib kaasa tuua kuni 100 LVL (ca 2200 EEK) suuruse trahvi. Kui teile on määratud liiklustrahv ja seda pole aasta jooksul ära makstud, võetakse järgmisel kohtumisel liikluspolitseiga teie load hoiule kuni trahvi tasumiseni.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Riia. Kukkumine üles. Lenno Vaitovski. 2021

Minu Läti. Anekdoot tõelisest eestlasest. Contra. 2016

Saldejums. Läti Lood. Ulvi Mustmaa. 2009

Eestikeelsed reisiblogid

http://www.sulevnurme.org/15/kuramaa2022.htm (2022)

http://www.sulevnurme.org/15/kuramaa2020.htm (2020)

http://www.kaldkriips.ee (2020)

https://www.moover.ee/reisiblogi (2020)

https://tsheburashka.blogspot.com (2020)

http://osaline.blogspot.com (2019)

http://toomik.blogspot.com (2019, 2011)

http://www.sulevnurme.org/15/gauja2019.htm (2019)

https://mariannereisid.wordpress.com (2016)

http://kristelireisiblogi.blogspot.com (2014)

http://kahelrattal.wordpress.com (2013)

http://herzireisid.blogspot.com (2012)

http://lauravihik.blogspot.com/p/reisid.html (2012)

Rinda ja Irbe matkapäevik (2010)

You may also like...