Kamerun

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Kameruni saatkonnast Berliinis.

Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument.  Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: “Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat”, mis on väljastatud enne 15.12.2007 või “Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend”, mis on väljastatud pärast 15.12.2007.  Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat.

Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Kameruni kohta http://www.worldtravelguide.net/cameroon ja http://www.cameroon-today.com. Kameruni raudtee.

Eesti välisministeerium hoitab, et Kesk-Aafrika Vabariigi ja Tšaadiga piirnevad alad on seal tegutsevate relvastatud rühmituste tõttu väga ohtlikud. Bakassi peninsula maakond Nigeeria piiri ääres on samuti väga ohtlik.

Alates 2010 aasta maist on riigis tuvastatud üle 7800 koolera juhtumi, mis on põhjustanud üle 500 surma. Kohapeal on soovitav vältida jookides jääkuubikuid, juua tuleks vaid vaid keedetud või pudelitesse villitud vett. Malaariasse nakatumise oht on kõrge.

Poliitiline olukord Kamerunis on pingeline. Meeleavaldused võivad aset leida eelneva hoiatuseta ja muutuda kiiresti vägivaldseks. Nähes suuri rahvamasse mingisse piirkonda kogunemas tasub sellest piirkonnast eemale hoida. Välisministeerium soovitab valitsuse ja sõjaväe hooneid mitte pildistada.

Suuremates linnades nagu Douala, Yaounde ja Limbe esineb palju tänavakuritegevust. Kuritegevust esineb ka teistes piirkondades, seega tasub enne mingisse piirkonda minemist uurida kohalike võimude käest, kas see piirkond ja sinna sõitmine on ohutu.

Soovitav on kaasa võtta piisavas koguses sularaha, kuna sularahaautomaate on riigis vähe ja enamus neist aktsepteerib ainult Visa kaarte.

Eestikeelsed blogid

http://4dimensioon.org/category/maia-kamerunis (2016)

http://kamerunis.blogspot.com (2014)

http://kameruunia.blogspot.com (2014)

http://99paeva.blogspot.com (2013)

http://yhelteljel.ee (2011)

http://www.moonsoftware.com/ahto/aafrika_2006

Eestikeelsed telesaated

ETV. Saladuslik Aafrika 11. 2013

You may also like...