Tadžikistan

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Tadžikistani saatkonnas Moskvas. Kuni 45 päevast viisat saab taotleda ka piirilt.

Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Tadžikistani kohta http://tajiktourism.com, http://www.traveltajikistan.com ja http://www.traveltajikistan.net. Tadžikistani raudteest ja lennuliiklusestTajik Air ja Somon Air.

Dušanbe inglise ja vene keeles. Wikitraveli Dušanbe teejuht. Dušanbe lennujaam vene ja inglise (mitteametlik lehekülg) keeles. Viimasel on ka linna ja lennujaama vaheline transport ning info viisa taotlemise kohta. Dušanbe ühistransport.

Hudžand (Khujand, endine Leninabad) inglise ja vene keeles. KulobXoroq (Khorugh), Wikitraveli Xoroqi teejuht.

WHO andmetel on 17. mai 2010 seisuga Tadzikistanis tuvastatud 393 laste poliomüeliidi juhtu, mis on tunnistatud lastehalvatuseks. Vältimaks võimaliku poliomüeliidiviiruse sissetoomist Euroopasse, on soovitav isikutel, kes kavatsevad reisida Tadzikistani, konsulteerida poliomüeliidi vastase vaktsineerimise küsimuses oma perearstiga. Tadzikistanis viibimisel tuleks täita hoolikalt hügieeninõudeid, sest poliomüeliidi viirused levivad eeskätt saastunud käte ja esemetega. Tähelepanu tuleks pöörata ka tarbitavale joogiveele ja toiduvalmistamise tavadele. Eelistada tuleks pudelivett ja vältida jääkuubikute kasutamist.

Eesti välisministeerium hoiatab, et sõjaväeobjektide läheduses pildistamine on keelatud. Kuna politseil on õigus pisteliselt kontrollida välismaalaste riigis viibimise seaduslikkust, tuleks dokumente endaga kaasas kanda või teha neist kinnitatud koopiad.

Eestikeelsed reisiraamatud

Püha kaljukitse radadel. Vladimir Wiedemann. 2013

Islam ja diktatuurid, Venemaa ja Kesk-Aasia. Olev Remsu. 2010

Eestikeelsed reisiblogid

https://reisikirjad.gotravel.ee/category/sovjetistan (2018)

http://yhelteljel.ee (2016)

4x4reisid.blogspot.com (2014)

https://seitsmemaejameretaga.wordpress.com (2014)

http://kahal.tumblr.com/tagged/tajikistan (2013)

https://ehabakuk.wordpress.com (2012)

Tiit Pruuli Kesk-Aasia blogi (2010)

http://www.moonsoftware.com/ahto/kesk-aasia_2008/


You may also like...