Mali

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa. Mali välisesinduste nimekiri. Eesti välisministeerium soovitab ühe võimalusena Mali esindust Berliinis. Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti kodanikud turismihooajal, detsembrist veebruarini viisa vormistada ka piiril.

Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument.  Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: “Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat”, mis on väljastatud enne 15.12.2007 või “Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend”, mis on väljastatud pärast 15.12.2007. Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat.

Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Mali kohta http://www.worldtravelguide.net/mali ja http://www.worldtravelguide.net/mali. Eesti välisministeerium ei soovita reisida Timbuktu, Gao ja Kidali regioonidesse seoses relvastatud gruppide tegevuse ja reaalse inimröövi ohu tõttu. Vältida tuleks reise ka Kidali ja Gao linnadesse ja Tizaouatenesse.

Malis on terrorioht. Tasub vältida suuri rahvakogunemisi, valvsust tuleks säilitada turistide poolt sageli külastatavate vaatamisväärsuste läheduses. Reisides tuleks kasutada vaid usaldusväärse kohaliku giidi või reisibüroo teenuseid. Kindlasti vältida pärast pimedat liikumist. Timbuktu ja Essouku festivalidel, „Festival in the Desert“ ja „Sahara Nights“ ei ole turistide turvalisus tagatud.

Eestikeelsed reisiraamatud

Missioonisõdurina Aafrikas. Kristo Pals. 2016

Vaene rikas maa. Vandersellide reisikiri. Ingrid Ulst. 2011

Eestikeelsed reisiblogid

https://atwtravel10.wordpress.com/ (2019, 2020)

http://www.sulevnurme.org/pages/budapestbamako2011.htm (2011)

http://yhelteljel.ee (2011)

http://tarmotamming.blogspot.com/ (2010)

https://marisymbermaailma.blogspot.com (2009-2010)

http://www.moonsoftware.com/ahto/aafrika_2006

http://www.reisiveeb.ee/reisikiri/aivejaandrus/Mali-Kayes-Bamako-Djenne-Mopti-Dogonite-maa/40 (2004-2005)

Eestikeelsed reisisaated

ETV. Saladuslik Aafrika 15. 2013

You may also like...