Itaalia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Itaaliasse reisimine viisavaba. Itaalia suursaatkond Tallinnas, Eesti suursaatkond Roomas. Eesti aukonsulid Itaalias. Eestlased Itaalias. Facebooki Itaalia lehekülg.

Reisiinfo

Reisiinfot Itaalia kohta http://www.italia.it/en, http://www.justitaly.org ja http://www.travel.it. Sada nõuannet, mida Itaalias teha.

Ühistranspordi planeerija From A to B.

Lennufirmad Ryanair, Air Baltic, Lufthansa, Finnair, SAS, Norwegian (Helsingist), Vueling (Helsingist), AlitaliaMeridianaAir One ja Lufthansa Italia

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Itaalia raudtee, selle sõiduplaan ja nõuandeid raudtee kasutamiseks. Raudteefirmad Trenitalia, NTV ja Trenord . Bussifirmad Eurolines ja SITA (itaalia keeles).

Rooma, Wikitraveli ja veel üks Rooma teejuht. Fiumicino – Leonardo da Vinci lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Leonardo Express, Terravisioni bussid. Ciampino lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Rooma ühistranspordi planeerija, metroo ja metroo ingliskeelne ülevaade.

Loode-Itaalia

Liguuria

Veel üks Liguuria teejuht. Ventimiglia ja Wikitraveli Ventimiglia teejuht. Apricale, Wikitraveli ja veel üks Apricale teejuht. San Remo, Wikitraveli ja veel üks San Remo teejuht. Finale Ligure ja Wikitraveli Finale Ligure teejuht.

Genoa, Wikitraveli ja veel üks Genoa teejuht. Genoa lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused, linnabussid, metroo ja paadioperaator Navebus.

Santa Margherita Ligure ja Wikitraveli Santa Margherita Ligure teejuht. Rapallo ja Wikitraveli Rapallo teejuht. Portofino ja Wikitraveli Portofino teejuht. Sestri Levante ja Wikitraveli Sestri Levante teejuht. Moneglia ja Wikitraveli Moneglia teejuht. La Spezia.

Piemonte

Barolo ja Wikitraveli Barolo teejuht. Bra ja Wikitraveli Bra teejuht. Alba  ja Wikitraveli Alba teejuht. Asti ja Wikitraveli Asti teejuht. Alessandria ja Wikitraveli Alessandria teejuht.

Torino, Wikitraveli ja veel üks Torino teejuht. Torino lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused rongi ja bussiga. Torino ühistransport.

Biella ja Wikitraveli Biella teejuht. Stresa, Wikitraveli ja veel üks Stresa teejuht. Verbania ja Wikitraveli Verbania teejuht.

Aosta Valley

La Thuile ja Wikitraveli La Thuile teejuht. Courmayeur ja Wikitraveli Courmayeuri teejuht. Mont Blanc ja Wikitraveli Mont Blanci teejuht. Aosta ja Wikitraveli Aosta teejuht.

Lombardia

Salice Terme. Pavia ja Wikitraveli Pavia teejuht. Lodi.

Milaano, Wikitraveli, veel üks, teine ja kolmas Milaano teejuht. Malpensa lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused rongi, Malpensa Shuttle ja Malpensa Bus Expressiga. Bergamo Orio Al Serio lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Lennujaamast Milaanosse sõitvad bussifirmad Autostradale, Orio Shuttle ja Terravision. Linate lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Linnabusside aegu saab vaadata siit. Milaano ühistransport ja raudteejaam.

Monza ja Wikitraveli Monza teejuht. Varese ja Wikitraveli Varese teejuht.

Como järv, Wikitraveli, veel üks, teine ja kolmas Como järve teejuht. Como linn, Wikitraveli ja veel üks Como teejuht. Como ja selle ümbruse ühistransport (ASF Autolinee).

Cernobbio. Nesso ja Wikitraveli Nesso teejuht. Comacina saar, Wikitraveli ja veel üks Comacina saare teejuht. Laevaliiklus Como järvel.

Bellagio ja Wikitraveli Bellagio teejuht. Tremezzo ja Wikitraveli Tremezzo teejuht. Menaggio, Wikitraveli ja veel üks Menaggio teejuht. Varenna, Wikitraveli ja veel üks Varenna teejuht. Colico ja Wikitraveli Colico teejuht. Lecco ja Wikitraveli Lecco teejuht.

Sondrio ja Wikitraveli Sondrio teejuht. Bormio, Wikitraveli ja veel üks Bormio teejuht. Foppolo ja Wikitraveli Foppolo teejuht.

Bergamo, Wikitraveli Bergamo teejuht. Bergamo ühistransport. Brescia ja Wikitraveli Brescia teejuht.

Garda järv, Wikitraveli, veel üks, teine ja kolmas Garda järve teejuht. Gargnano ja Wikitraveli Gargano teejuht. Limone ja Wikitraveli Limone teejuht.

Cremona, Wikitraveli ja veel üks Cremona teejuht. Mantova, Wikitraveli ja veel üks Mantova teejuht. Mantova ja selle ümbruse bussiliiklus.

Kirde-Itaalia

Trentino-Alto Adige

Lõuna-Tirooli ja Trentino regiooni teejuht. Lõuna-Tirooli ühistransport.

Bruneck ja Wikitraveli Brunecki teejuht. St. Lorenzen, Wikitraveli ja veel üks St. Lorenzeni teejuht.

Merano, Wikitraveli Merano teejuht ja Merano (Merani) ühistransport. Bolzano, Wikitraveli Bolzano teejuht ja Bolzano (Bozeni) ühistransport.

Trento, Wikitraveli Trento teejuht ja Trento bussi- ja rongiliiklus. Rovereto ja Wikitraveli Rovereto teejuht.

Friuli-Venezia Giulia

Veel üks Friuli-Venezia Giulia regiooni teejuht. Tarvisio ja Wikitraveli Tarvisio teejuht. Osoppo ja Wikitraveli Osoppo teejuht.

Udine, Wikitraveli ja veel üks Udine teejuht. Udine ühistransport. Pordenone, Wikitraveli Pordenone teejuht ja Pordenone provitsi turismiportaal. Gorizia ja Wikitraveli Gorizia teejuht. Lignano Sabbiadoro ja Wikitraveli Lignano Sabbiadoro teejuht. Grado ja Wikitraveli Grado teejuht.

Trieste, Wikitraveli ja veel üks Trieste teejuht. Trieste lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Trieste ja selle ümbruse ühistransport.

Veneto

San Michele al Tagliamento. Bibione ja Wikitraveli Bibione teejuht. Eraclea, Wikitraveli ja veel üks Eraclea teejuht.

Jesolo, Wikitraveli, veel üks ja teine Jesolo teejuht. Burano ja Wikitraveli Burano teejuht. Murano ja Wikitraveli Murano teejuht. Lido di Venezia, veel üks Lido di Venezia teejuht.

Veneetsia, Wikitraveli, TimeOuti ja veel üks Veneetsia teejuht. UNESCO Veneetsia ja tema laguunide lehekülg. Marco Polo nimeline Veneetsia lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennuvälja kodulehel ja To and From the Airport portaalis. Veneetsia reisisadam, ühistransport ja piletite veebist ostmine. Veneetsia provintsi bussiliiklus.

Mestre. Treviso, Wikitraveli Treviso teejuht. Treviso lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennuvälja kodulehel ja To and From the Airport portaalis.

Chioggia ja Wikitraveli Chioggia teejuht.

Padova, Wikitraveli Padova teejuht ja Padova ühistransport. Montegrotto Terme ja Wikitraveli Montegrotto Terme teejuht. Vicenza, Wikitraveli Vicenza teejuht ja UNESCO Vicenza lehekülg.

Verona, Wikitraveli Verona teejuht ja UNESCO Verona lehekülg. Valpolicella veiniregioon ja Wikitraveli Valpoicella teejuht. Lõbustuspark Gardaland.

Malcesine, Wikitraveli ja veel üks Malcesine teejuht.

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna ühistransport. Parma, Wikitraveli, veel üks ja teine Parma teejuht. Parma lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Parma ja selle ümbruse ühistransport ja parkimisvõimalused.

Reggio Emilia ja Wikitraveli Reggio Emilia teejuht. Carpi. Modena, Wikitraveli Modena teejuht, UNESCO Modena lehekülg ja Modena ühistransport. Maranello.

Bologna, Wikitraveli Bologna teejuht ja UNESCO Bologna lehekülg. Bologna lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Bologna ühistransport ja turismibuss.

Ferrara, Wikitraveli Ferrara teejuht ja UNESCO Ferrara lehekülg. Ravenna, Wikitraveli Ravenna teejuht ja UNESCO Ravenna lehekülg.

Forli ja Wikitraveli Forli teejuht. Cesena, Wikitraveli, veel üks ja teine Cesena teejuht. Cervia ja Wikitraveli Cervia teejuht. Cesenatico ja Wikitraveli Cesenatico teejuht.

Rimini, Wikitraveli ja veel üks Rimini teejuht. Rimini provitsi turismiportaal. Rimini lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Rimini ümbruses (sealhulgas San Marinosse) sõitev Bonelli Bus.

Riccione, Wikitraveli ja veel üks Riccione teejuht.

Kesk-Itaalia

Toskaana

Veel üks ja teine Toskaana teejuht.

Carrara ja Wikitraveli Carrara teejuht. Massa ja Wikitraveli Massa teejuht. Forte dei Marmi ja Wikitraveli Forte dei Marmi teejuht. Viareggio ja Wikitraveli Viareggio teejuht. Massarosa ja Wikitraveli Massarosa teejuht.

Lucca, Wikitraveli ja veel üks Lucca teejuht. Lucca ja selle ümbruse ühistransport. Montecatini Terme ja Wikitraveli Montecatini Terme teejuht. Pistoia ja Wikitraveli Pistoia teejuht. Prato ja Wikitraveli Prato teejuht.

Calenzano ja Wikitraveli Calenzano teejuht. Scandicci ja Wikitraveli Scandicci teejuht.

Firenze, Wikitraveli, veel üks ja teine Firenze teejuht. Firenze lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Firenze ühistransport, trammid ja Firenze Card. Uffizi galerii.

Fiesole ja Wikitraveli Fiesole teejuht. Rufina ja Wikitraveli Rufina teejuht. Reggello ja Wikitraveli Reggello teejuht. Incica Val`dArno.

Stia ja Wikitraveli Stia teejuht. Poppi ja Wikitraveli Poppi teejuht. Montevarchi ja Wikitraveli Montevarchi teejuht.

Arezzo, Wikitraveli ja veel üks Arezzo teejuht. Arezzo ühistransport. Arezzo provintsi turismiportaal. Castiglion Fiorentino ja Wikitraveli Castiglion Fiorentino teejuht.

Cortona, Wikitraveli ja veel üks Cortona teejuht. Lucignano ja Wikitraveli Lucignano teejuht.

Radda in Chianti, Wikitraveli ja veel üks Radda in Chianti teejuht.

San Gimignano, Wikitraveli, veel üks ja teine San Gimignano teejuht. UNESCO San Gimignano lehekülg.

Colle di Val d’Elsa ja Wikitraveli Colle di Val d’Elsa teejuht. Monteriggioni ja Wikitraveli Monteriggioni teejuht.

Siena, Wikitraveli ja veel üks Siena teejuht. UNESCO Siena lehekülg. Siena ja selle ümbruse bussiliiklus.

Rapolano Terme ja Wikitraveli Rapolano Terme teejuht. Radicondoli ja Wikitraveli Radicondoli teejuht. Montalcino, Wikitraveli ja veel üks Montalcino teejuht.

San Quirico d’Orcia ja Wikitraveli San Quirico d’Orcia teejuht. Bagno Vignoni ja Wikitraveli Bagno Vignoni teejuht.

Pienza, Wikitraveli Pienza teejuht ja UNESCO Pienza lehekülg. Valiano. Montepulciano ja Wikitraveli Montepulciano teejuht.

Chianciano Terme ja Wikitraveli Chianciano Terme teejuht. Bagni San Filippo ja Wikitraveli Bagni San Filippo teejuht. Radicofani.

Lari. Casciana Terme ja Wikitraveli Casciana Terme teejuht. Volterra, Wikitraveli ja veel üks Volterra teejuht.

Pisa, Wikitraveli Pisa teejuht ja UNESCO Pisa lehekülg. Pisa provintsi turismiportaal.

Livorno ja Wikitraveli Livorno teejuht. Rosignano Marittimo. Castiglioncello ja Wikitraveli Castiglioncello teejuht. Etruskide rannik.

Elba saar, Wikitraveli Elba saare teejuht. Elba saarele sõitvad laevad ja laevafirma Toremar.

Arcidosso ja Wikitraveli Arcidosso teejuht. Grosseto ja Wikitraveli Grosseto teejuht. Pitigliano ja Wikitraveli Pitigliano teejuht. Maremma, Wikitraveli ja veel üks Maremma teejuht.

Talamone, Wikitraveli Talamone teejuht ja veel infot Talamone kohta. Porto Santo Stefano ja Wikitraveli Porto Santo Stefano teejuht. Porto Ercole ja Wikitraveli Porto Ercole teejuht. Giglio saar.

Umbria

Veel üks, teine ja kolmas Umbria teejuht. Umbria ühistransport.

Città di Castello ja Wikitraveli Città di Castello teejuht. Montone ja Wikitraveli Montone teejuht. Umbertide ja Wikitraveli Umbertide teejuht. Gubbio, Wikitraveli ja veel üks Gubbio teejuht.

Trasimento järv ja Wikitraveli Trasimento järve teejuht. Passignano sul Trasimeno. Castiglione del Lago.

Perugia, Wikitraveli ja veel üks Perugia teejuht. Perugia ühistransport.

Torgiano ja Wikitraveli Torgiano teejuht. Deruta ja Wikitraveli Deruta teejuht.

Città della Pieve ja Wikitraveli Città della Pieve teejuht. Assisi ja Wikitraveli Assisi teejuht. Spello ja Wikitraveli Spello teejuht. Foligno ja Wikitraveli Foligno teejuht. Bevagna ja Wikitraveli Bevagna teejuht.

Montefalco, Wikitraveli ja veel üks Montefalco teejuht. Trevi, Wikitraveli ja veel üks Trevi teejuht. Spoleto ja Wikitraveli Spoleto teejuht.

Todi ja Wikitraveli Todi teejuht. Orvieto, Wikitraveli, veel üks ja teine Orvieto teejuht. Narni ja Wikitraveli Narni teejuht. Terni ja Wikitraveli Terni teejuht.

Marche

Veel üks ja teine Marche teejuht. Gabicce Mare ja Wikitraveli Gabicce Mare teejuht. Pesaro ja Wikitraveli Pesaro teejuht. Fano. Urbino, Wikitraveli Urbino teejuht ja UNESCO Urbino lehekülg.

Senigallia ja Wikitraveli Senigallia teejuht. Ancona, Wikitraveli Ancona teejuht. Ancona lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Ancona ja selle ümbruse ühistransport.

Jesi, Wikitraveli Jesi teejuht, Jesi ja selle ümbruse ühistransport. Fabriano ja Wikitraveli Fabriano teejuht.

Cingoli ja Wikitraveli Cingoli teejuht. Recanati ja Wikitraveli Recanati teejuht. Macerata. Camerino ja Wikitraveli Camerino teejuht. Fermo ja Wikitraveli Fermo teejuht. Ascoli Piceno ja Wikitraveli Ascoli Piceno teejuht.

Abruzzo

Veel üks ja teine Abruzzo teejuht.

Teramo ja Wikitraveli Teramo teejuht. Roseto degli Abruzzi. Pescara, Wikitraveli Pescara teejuht. Pescara lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Chieti ja Wikitraveli Chieti teejuht. Vasto ja Wikitraveli Vasto teejuht.

L’Aquila, Wikitraveli L’Aquila teejuht ja veel infot L’Aquila kohta. Santo Stefano di Sessanio. Bominaco. Sulmona ja Wikitraveli Sulmona teejuht. Pacento. Bugnara. Introdacqua. Scanno ja Wikitraveli Scanno teejuht. d` Abruzzo rahvuspark. Opi, Wikitraveli ja veel üks Opi teejuht.

Lazio

Bolsena järv, Wikitraveli ja veel üks Bolsena järve teejuht. Latera. Civita di Bagnoregio ja Wikitraveli Civita di Bagnoregio teejuht. Montefiascone. Bomarzo. Viterbro, Wikitraveli  ja veel üks Viterbo teejuht.

Tarquinia, Wikitraveli Tarquinia teejuht ja UNESCO Tarquinia lehekülg. Civita Castellana ja Wikitraveli Civita Castellana teejuht. Calcata ja Wikitraveli Calcata teejuht. Sutri.

Rieti ja Wikitraveli Rieti teejuht. Civitavecchia, Wikitraveli ja veel üks Civitavecchia teejuht. Bracciano järv, Wikitraveli ja veel üks Bracciano järve teejuht.

Cerveteri ja UNESCO Cerveteri lehekülg. Tivoli ja Wikitraveli Tivoli teejuht. Subiaco ja Wikitraveli Subiaco teejuht. Frascati ja Wikitraveli Frascati teejuht.

Fiumicino. Fiumicino – Leonardo da Vinci lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Leonardo Express, Terravisioni bussid.

Ostia Antica ja Wikitraveli Ostia ja Ostia Antica teejuht. Castelli Romani ja Wikitraveli Castelli Romani teejuht. Castel Gandolfo. Anzio.

Latina ja Wikitraveli Latina teejuht. Sperlonga ja Wikitraveli Sperlonga teejuht. Gaeta ja Wikitraveli Gaeta teejuht.

Anagni. Fiuggi ja Wikitraveli Fiuggi teejuht. Monte Cassino.

Lõuna-Itaalia

Campania.

Caserta ja Wikitraveli Caserta teejuht. Napoli, Wikitraveli Napoli teejuht. Napoli lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Napoli metroo, bussi- ja trammiliiklus ning regionaalrongid. Caprile, Sorrentosse ja mujale sõitvad laevafirmad Metro del Mare, NLG, AliLauro ja Gescab Srl. Napoli ümbrus.

Ventotene saar ja Wikitraveli Ventotene saare teejuht. Ischia saar, Wikitraveli ning veel üks ja teine Ischia saare teejuht. Avellino. Calitri ja Wikitraveli Calitri teejuht.

Vesuuvi mägi. Herculaneum. Pompei, Wikitraveli Pompei teejuht ja UNESCO Pompei, Herculaneumi ja Torre Annunziata lehekülg. Pompei piltides.

Sant’Agnello ja Wikitraveli Sant’Agnello teejuht. Sorrento, Wikitraveli ja veel üks Sorrento teejuht. Massa Lubrense ja Wikitraveli Massa Lubrense teejuht.

Capri, Wikitraveli, veel üks, teine, kolmas ja neljas Capri teejuht. Anacapri ja Wikitraveli Anacapri teejuht.

Amalfi rannik, veel üks ja teine Amalfi ranniku teejuht. UNESCO Amalfi ranniku lehekülg.

Positano, Wikitraveli ja veel üks Positano teejuht. Praiano ja Wikitraveli Praiano teejuht. Furore ja Wikitraveli Furore teejuht.

Amalfi ja Wikitraveli Amalfi teejuht. Atrani ja Wikitraveli Atrani teejuht. Scala ja Wikitraveli Scala teejuht. Ravello ja Wikitraveli Ravello teejuht. Maiori ja Wikitraveli Maiori teejuht. Cetara.

Cava de’Tirreni ja Wikitraveli Cava de’Tirreni teejuht. Salerno ja Wikitraveli Salerno teejuht.

Cilento ja Vallo di Diano rahvuspark, nende Wikitraveli ja veel üks teejuht. UNESCO Cilento ja Vallo di Diano rahvuspargi lehekülg. Paestum, Wikitraveli ja veel üks Paestrumi teejuht. Castellabate ja Wikitraveli Castellabate teejuht. Casal Velino. Ascea.

Molise

Isernia, Campobasso ja Wikitraveli Campobasso teejuht.

Apulia

Vieste. San Giovanni Rotondo. Lucera Foggia.

Canosa di Puglia, Wikitraveli Canosa di Puglia teejuht ja provintsi turismiportaal. Barletta ja Wikitraveli Barletta teejuht. Trani ja Wikitraveli Trani teejuht. Andria ja Wikitraveli Andria teejuht.

Ruvo di Puglia ja Wikitraveli Ruvo di Puglia teejuht. Molfetta. Giovinazzo ja Wikitraveli Giovinazzo teejuht.

Bari, Wikitraveli ja Ryanairi Bari teejuht. Bari lennujaam ning selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and From the Airport portaalis. Bari ühistransport.

Toritto ja Wikitraveli Toritto teejuht. Polignano a Mare ja Wikitraveli Polignano a Mare teejuht. Monopoli ja Wikitraveli Monopoli teejuht. Alberobello, Wikitraveli Alberobello teejuht ja UNESCO Alberobello lehekülg.

Taranto, Wikitraveli ja veel üks Taranto teejuht. Oria ja Wikitraveli Oria teejuht. Ceglie Messapica ja Wikitraveli Ceglie Messapica teejuht. Ostuni ja Wikitraveli Ostuni teejuht. Brindisi ja Wikitraveli Brindisi teejuht.

Lecce ja Wikitraveli Lecce teejuht. Otranto ja Wikitraveli Otranto teejuht. Casarano ja Wikitraveli Casarano teejuht. Racale ja Wikitraveli Recale teejuht.

Basilicata

Matera, Wikitraveli ja veel üks Matera teejuht. UNESCO Matera lehekülg. Metaponto. Policoro ja Wikitraveli Policoro teejuht.

Calabria

Trebisacce. Praia a Mare. Scalea, Wikitraveli ja veel üks Scalea teejuht.

Vibo Valentia. Tropea ja Wikitraveli Tropea teejuht. Sant’ Andrea Apostolo dello Jonio. Isca Marina. Badolato. Stilo ja UNESCO Stilo lehekülg.

Roccella Ionica. Reggio di Calabria, Wikitraveli Reggio di Calabria tejuht ja Reggio di Calabria provintsi turismiportaal.

Sitsiilia

Veel üks Sitsiilia teejuht. Düsseldorfist, Londonist, Milaanost jne Palermosse lendav Ryanair ning Londonist, Milaanost jne Palermosse lendav EasyJet. Sitsiilia praami-, rongi- ja bussiliiklus.

Messina ja Wikitraveli Messina teejuht. Villafranca Tirrena. Milazzo.

Aeolian islands, nende Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Saartele sõitvad Siremar, Ustica Lines ja NGI. Vulcano ja Wikitraveli Vulcano teejuht. Lipari ja Wikitraveli Lipari teejuht. Salina ja Wikitraveli Salina teejuht. Panarea ja Wikitraveli Panarea teejuht. Stromboli ja Wikitraveli Stromboli teejuht.

Novara di Sicilia. Taormina ja Wikitraveli Taormina teejuht. Giardini Naxos ja Wikitraveli Giardini Naxose teejuht.

Etna mägi ja Wikitraveli Etna mäe teejuht. Catania, Wikitraveli Catania teejuht, Catania metroo ja provintsi turismiportaal. Maltale sõitev Virtu Ferries.

Augusta ja Wikitraveli Augusta teejuht. Siracusa, Wikitraveli Siracusa teejuht ja UNESCO Siracusa lehekülg. Noto, Wikitraveli Noto teejuht ja UNESCO Noto oru linnade lehekülg.

Pozzallo, Wikitraveli Pozzallo teejuht ja Maltale sõitev Virtu Ferries. Marina di Ragusa, Wikitraveli ja veel üks Marina di Ragusa teejuht. Kamarina ja Wikitraveli Kamarina teejuht.

Modica, Wikitraveli Modica teejuht ja UNESCO Noto oru linnade lehekülg. Ragusa ja Wikitraveli Ragusa teejuht.

Pelagie Islands. Saartele sõitvadad Siremar ja Ustica Lines. Lampedusa ja Wikitraveli Lampedusa teejuht.

Gela ja Wikitraveli Gela teejuht. Piazza Armerina ja Wikitraveli Piazza Armerina teejuht. UNESCO Villa Romana del Casale lehekülg. Enna ja Wikitraveli Enna teejuht.

Caltanissetta ja Wikitraveli Caltanissetta teejuht. Santa Caterina Villarmosa ja Wikitraveli Santa Caterina Villarmosa teejuht.

Agrigento, Wikitraveli ja veel üks Agrigento teejuht. UNESCO Agrigento lehekülg. Heraclea Minoa. Sciacca ja Wikitraveli Sciacca teejuht. Caltabellotta, Wikitraveli ja veel üks Caltabellotta teejuht.

Castelbuono ja Wikitraveli Castelbuono teejuht. Cefalù, Wikitraveli ja veel üks Cefalù teejuht. Madonie looduspark ja UNESCO Madonie looduspargi lehekülg. Corleone ja Wikitraveli Corleone teejuht.

Palermo, Wikitraveli ja veel üks Palermo teejuht. Palermo (Punta Raisi) lennujaam ning selle juurdepääsuvõimalused rongi, bussiga ja To and From the Airport portaalis. Palermo bussiettevõte ja Palermo metroo. Monreale, veel üks ja teine Monreale teejuht.

Segesta ja Wikitraveli Segesta teejuht. Erice ja Wikitraveli Erice teejuht. San Vito Lo Capo, Wikitraveli ja veel üks San Vito Lo Capo teejuht. Trapani, Wikitraveli ja veel üks Trapani teejuht. Vincenzo Florio lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Favignana saar, Wikitraveli ja veel üks Favignana teejuht. Saartele sõitvad Siremar ja Ustica Lines.

Mozia saar ja Wikitraveli Mozia teejuht. Marsala ja Wikitraveli Marsala teejuht. Mazara del Vallo, Wikitraveli ja veel üks Mazara del Vallo teejuht. Selinunte, Wikitraveli ja veel üks Selinute teejuht.

Pantelleria saar, Wikitraveli ja veel üks Pantelleria teejuht. Saartele sõitvad Siremar ja Ustica Lines.

Sardiinia

Veel üks, teine ja kolmas Sardiinia teejuht. Düsseldorfist, Frankfurdist, Milaanost jne Cagliarisse jt linnadesse lendav Ryanair ning Londonist ja Milaanost Cagliarisse jt linnadesse lendav EasyJet. Laevafirmad Tirrenia, Moby Lines, Sardinia Ferries, Grimaldi ja Snav. Sardiinia bussiliiklus.

La Maddalena ja Wikitraveli La Maddalena teejuht. La Maddalena rahvuspark.

Olbia, Wikitraveli ja veel üks Olbia teejuht. Olbia lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Costa Smeralda ja Wikitraveli Costa Smeralda teejuht. San Teodoro ja Wikitraveli San Teodoro teejuht. Budoni ja Wikitraveli Budoni teejuht. Sassari ja Wikitraveli Sassari teejuht.

Alghero, Wikitraveli ja veel üks Alghero teejuht. Alghero lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Bosa ja Wikitraveli Bosa teejuht. Nuoro ja Wikitraveli Nuoro teejuht. Cala Gonone ja Wikitraveli Cala Gonone teejuht. Cabras ja Wikitraveli Cabrase teejuht. Costa Verde ja Wikitraveli Costa Verde teejuht.

Cagliari, Wikitraveli Cagliari teejuht. Cagliari lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Cagliari ühistransport.

Porto Pino ja Wikitraveli Porto Pino teejuht.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu. 

Eesti välisministeerium soovitab autot juhtides jälgida hoolega liikluseeskirju. Politseiametnikul on õigus teha väiksemate rikkumiste eest protokoll ja kasseerida kohapeal sisse väiksemad trahvid.

Soovitav on hoida auto uksed lukustatuna ka sõidu ajal, kuna on esinenud juhtumeid, kus hetkeks peatunud autodest kaovad avatud akna kaudu mobiiltelefonid, kotid jm isiklikud esemed.

ZTL (piiratud liiklusega ala) tähistus piirab isiklike ja rendiautode liikumist ajaloolises linnasüdames. Kui hotell, milles peatute, asub sellises tsoonis, on soovitatav eelnevalt uurida hotellist võimalusi piiratud liiklusega alale sissesõidu ja seal parkimise kohta. Vanade väiksemate linnade külastamiseks on soovitav parkida oma auto keskusest eemale ning kasutada kohalejõudmiseks linnatransporti või parkida auto piiratud liiklusega alal tasulisse parkimismajja, mis vajadusel hoolitseb sissesõidukeelu eiramise tühistamise eest. Liikluspiirangud võivad linnades erineda. Liikluseks piiratud tsoonid on kaameravalve all ja trahvid edastatakse pärast Itaaliast lahkumist teie koduaadressile.

Eestikeelsed reisiraamatud

Preili Berta Itaalia-reis. Berta Teder, Tiiu Viirand, Eve Kork. 2021

Minu Sitsiilia. Mae Merusk. 2020

Minu Itaalia. Magus ja mõru. Kärt Vilt. 2019

Toscana galerii. Anneli Hiiesalu. 2017

Iga teekond saab alguse südamest. Kristel Kaaber. 2013 (e-raamat, blogi http://teekonditaaliasse.blogspot.it)

Minu Sitsiilia. Mae Merusk. 2012

Aja jälg kivis. Itaalia. Helgi Erilaid. 2011

Varjuteater, Viivi Luik, 2010

Minu Itaalia, Kristiina Praakli, 2009

Ime! Krister Kivi. 2008

Isemoodi Itaalia. Pirkko Peltonen Rognoni. 1998.

Eestikeelsed blogid

https://panipaik.com (2023)

http://pilkutaja.blogspot.com (2023)

http://toomik.blogspot.com (2023)

https://mesiliis.com (2023)

http://vanakoolimehed.ee (2022)

https://lazyadventurer.blog (2022)

https://einarklaas.wordpress.com (2022)

http://maailmas.blogspot.com (2022)

http://nainotse.blogspot.com (2022)

http://toomik.blogspot.com (2022)

http://vihasoo-mari.blogspot.com (2022)

https://minuperspektiiv.com (2022)

https://kertireisid.blogspot.com (2022)

https://reisijutt.blogspot.com (2022)

https://klonkstromiseikluslikelu.blogspot.com (2021-2022)

https://kristjan.karmo.ee (2021)

https://www.tiiatiik.ee (2021)

https://www.liinareisiblogi.com (2021)

http://toomik.blogspot.com (2021, 2020, 2018, 2015-20153, 2011, 2010)

https://laisaarlane.ee (2021)

https://hiieliin.com (2020, 2016)

https://kartvilt.com (2019)

http://www.kellykivirand.com (2019, 2017)

http://ebaparlikarp.ee (2019)

https://britiblogi.ee (2019)

https://indigoaalane.blogspot.com (2019)

https://kristinajookseb.wordpress.com (2019)

https://aastamaceratas.wordpress.com (2018-2019)

https://itaalika.wordpress.com (2018-2019)

https://kasecampers.eu (2018)

https://naturechildrenblog.wordpress.com (2018)

http://ainulthea.blogspot.com (2018)

http://www.sulevnurme.org (2018)

https://violakasak.wordpress.com (2018)

https://liinapihu.com (2018)

https://lazyadventurer.blog (2018)

http://ei-me-ette-tea.blogspot.com (2015-2018)

http://eliise-s.blogspot.com (2013-2018)

https://paljasporgand.ee (2018)

http://ebaparlikarp.ee (2018)

https://violakasak.wordpress.com (2018)

http://trisberg.blogspot.com/search/label/Itaalia (2018, 2016, 2015, 2013, 2012)

http://pilkutaja.blogspot.com.ee (2018)

http://pirethanson.com (2018, 2016, 2015)

http://travelista.ee (2018, 2017, 2014)

https://ohwellblondie.wordpress.com (2014-2017)

https://euroopareis.wordpress.com (2017)

http://reisidmaailmas.blogspot.com (2017)

http://www.tiiatiik.ee (2017)

https://sandrakurvits.weebly.com (2017)

http://rxndur.blogspot.com (2017)

http://mariapurjetab.ee/purjereisid/sitsiilia (2017)

http://siin-me-oleme.blogspot.com.ee (2017)

http://anmarjateevi.blogspot.com.ee (2017)

https://noseynomad.com/tag/italy (2017, 2016)

http://tsheburashka.blogspot.com.ee/search/label/Itaalia (2017, 2012, 2008)

http://ttaru.com/index.php/category/reisimine (2017)

http://ssshiila.ee (2015-2016)

http://www.tiiatiik.ee (2016)

https://mottemaatika.wordpress.com (2016)

http://cinamel.com/et/tag/reisiblogi (2016)

http://maritmardi.blogspot.com.ee (2016)

http://kauporeisiblogi.weebly.com (2016)

https://reisid.sketch.ee (2015)

https://mariannereisid.wordpress.com (2015)

http://silviajatiinaeuroopas.blogspot.com.ee (2015)

http://tuleleegid.blogspot.com.ee (2015)

http://www.leegi.jassu.ee (2015)

http://kaisareisiblogi.blogspot.com (2015)

http://paralepa.blogspot.com (2015)

http://alpimaal.blogspot.com (2012-2015)

https://margitjoost.wordpress.com (2014)

https://maailmamull.wordpress.com (2014)

http://reisidmaailmas.blogspot.com.ee/?view=timeslide (2014)

http://ovrakindlis.blogspot.com (2014)

http://klonkstromiseikluslikelu.blogspot.com (2014)

http://ei-pysi-kodus.blogspot.com (2014)

http://reisijutt.blogspot.com (2014)

http://kalevvask.blogspot.com.ee (2014)

http://maajameretaha.blogspot.com.ee (2014)

http://roomaitaalia.blogspot.it (2013)

http://sammsammult.blogspot.it (2012-2013)

http://teineitaalia.wordpress.com (2012-2013)

https://euroopareis.wordpress.com/2013/09/02/apuulia-2013 (2013)

http://sellinemaailm.wordpress.com (2012)

http://anmarjateevi.blogspot.com.ee (2011)

Sitsiilia matkapäevik (2011)

Ado ja Helgi reisipäevik (2011)

http://kirjadkodumaale.blogspot.com (2006-2012)

http://eestist-itaaliasse.blogspot.com (2010)

https://elerila.wordpress.com (2010)

http://reisiblog.blogspot.com (2010)

http://www.24tundi.ee/?id=73156 (2009)

http://herzireisid.blogspot.com (2008)

http://sitsiiliareisikiri2008.blogspot.com (2008)

http://www.reisiveeb.ee/reisikiri/aivejaandrus/Rooma-ja-Vatikan/77 (2006)

Eestikeelsed telesaated

ETV. Reisile minuga. Helsingi ja Milaano. 2012

ETV. Normanni vallutused: Sitsiilia. 2009

ETV. Normanni vallutused: Sitsiilia. 2009

ETV. Normanni vallutused: Sitsiilia. 2009

ETV. Normanni vallutused: Lido di Jesalo. 2009

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Itaalia Aplid. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Jätkame seiklusi Itaalia Aplides. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Sitsiilia. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Itaalia suurimad vulkaanid. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Sitsiilia kuulsad puud ja loodusimed. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 18. (Sitsiilia). 2002

You may also like...