Saksamaa

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Saksamaa viisavaba, kuid arvestada tuleks, et Saksamaal kehtib nii Saksa kodanikele kui ka välismaalastele osades liidumaades enese registreerimiskohustus. Baden-Württembergis ja Sachsenis tuleb end registreerida, kui reis on pikem kui üks kuu, Nordrhein-Westfalenis, Niedersachsenis ja Brandenburgis, kui külastusaeg on pikem kui kaks kuud.

Saksamaa saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Berliinis. Eesti aukonsulid Saksamaa eri piirkondades. Eestlastega seotud ühingud Saksamaal.

Reisiinfo

Reisiinfot Saksamaa kohta http://www.germany.travel/ee/index.html ja http://www.justgermany.org. Sada nõuannet, mida Saksamaal teha.

Lennu-, rongi-, bussi- ja taksoliiklust sisaldav ühistranspordi planeerija. Erinevate liidumaade ühistranspordi planeerijad.

Lennufirmad Ryanair, Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Lufthansa, Air Berlin, Germanwings, Wizz Air, Condor, TUIfly, Germania, InterSky, OLT ja Cirrus Airlines.

Laevafirmad Stena Line, DFDS Seaways, Finnlines.

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Deutche Bahni teekonnaplaneerija. Raudteefirmad Thalys, TVG, Deutche Bahn, Eurostar ja Cisalpino. Erinevad raudteepassid.

Regionaalsetest raudteefirmadest tegutsevad Saksamaal veel Abellio, Albtal-Verkehrs-Gesellschaft (AVG), Altona-Kaltenkirchen-Neumünster Eisenbahn (AKN), Bahnbetriebsgesellschaft Stauden, Bayerische Oberlandbahn, Bayerische Zugspitzbahn, Bodensee-Oberschwaben-Bahn, Borkumer Kleinbahn und Dampfschiffahrt, Breisgau-S-Bahn-Gesellschaft, Brohltal Schmalspur-Eisenbahn, Burgenlandbahn, Busverkehr Ober- und Westerzgebirge Bahn (RVE), City Bahn Chemnitz, Dessau-Wörlitzer Eisenbahn, Döllnitzbahn, Hamburg-Köln Express (HKX), InterConnex, Mitteldeutsche Regiobahn, Netinera Alex, NordWestBahn ja Usedomer Bäderbahn (UBB), osadel neist on ka bussid.

Bussifirmadest sõidavad Eestist Saksamaale Ecolines ja Eurolines/Lux Express. Saksamaal sõidavad Touring/Eurolines, Berlin Linien Bus, MeinFernBus ja FlixBus.

Berliin, Wikitraveli ja Berliini linnavalitsuse teejuht. Tegeli lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Schönefeldi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Berliini ühistransport.

Põhja-Saksamaa

Schleswig-Holsteini liidumaa

Schleswig-Holsteni ühistranspordi planeerija. Sylt, Wikitraveli ja veel üks Sylti teejuht. Helgoland ja Wikitraveli Helgolandi teejuht. Flensburg ja Wikitraveli Flensburgi teejuht.

Kiel, Wikitraveli ja purjetajate Kieli teejuht. Kieli ühistransport. Plön ja Wikitraveli Plöni teejuht. Neumünster ja Wikitraveli Neumünsteri teejuht. Itzenhoe.

Lüübek, Wikitraveli Lüübeki teejuht ja UNESCO Lüübeki lehekülg. Lüübeki lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Lüübeki ühistransport. Wedel ja Wikitraveli Wedeli teejuht.

Hamburgi linn ja liidumaa

Hamburg, Wikitraveli ja veel üks Hamburgi teejuht. Hamburgi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Hamburgi ühistransport.

Bremeni liidumaa

Bremeni liidumaa ühistransport. Bremerhaven ja Wikitraveli Bremerhaveni teejuht. Bremen, Wikitraveli Bremeni teejuht. Bremeni lennujaam, kust Bremenisse viib tramm nr 6 ja teistesse linnadesse Public Express Bus.

Alam-Saksi liidumaa

Alam-Saksimaa ühistransport. Cuxhaven, Wikitraveli ja veel üks Cuxhaveni teejuht. Buxtehude. Oldenburg ja Wikitraveli Oldenburgi teejuht. Delmenhorst ja Wikitraveli Delmenhorsti teejuht. Nienburg, Wikitraveli Nienburgi teejuht, Nienburgi ja selle ümbruse ühistransport.

Ida-Friisimaa. Ida-Friisi saared (East Frisian Islands). Norden-Norddeich ja Wikitraveli Norden-Norddeichi teejuht. Emden ja Wikitraveli Emdeni teejuht. Leer.

Lingen ja Wikitraveli Lingeni teejuht. Osnabrück, Wikitraveli Osnabrücki teejuht. Münster-Osnabrücki lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Osnabrücki ühistransport.

Hannover, Wikitraveli ja veel üks Hannoveri teejuht. Hannoveri lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Hannoveri ühistransport. Hildesheim ja Wikitraveli Hildesheimi teejuht.

Lüneburger Heide looduspark ja selle Wikitraveli teejuht. Buchholz in der Nordheide ja selle Wikitraveli teejuht. Lüneburg ja Wikitraveli Lüneburgi teejuht. Hitzacker ja Wikitraveli Hitzackeri teejuht. Amelinghausen ja Wikitraveli Amelinghauseni teejuht.

Bad Bevensen ja Wikitraveli Bad Bevenseni teejuht. Uelzen ja Wikitraveli Uelzeni teejuht. Munster ja Wikitraveli Munsteri teejuht. Bispingen ja Wikitraveli Bispingeni teejuht. Schneverdingen ja Wikitraveli Schneverdingeni teejuht.

Soltau ja Wikitraveli Soltau teejuht. Dorfmark ja Wikitraveli Dorfmarki teejuht. Bomlitz ja Wikitraveli Bomlitzi teejuht. Walsrode linnupark. Bad Fallingbostel ja Wikitraveli Bad Fallingbosteli teejuht.

Walsrode ja Wikitraveli Walsrode teejuht. Bergen ja Wikitraveli Bergeni teejuht. Hermannsburg ja Wikitraveli Hermannsburgi teejuht. Nienburg ja Wikitraveli Nienburgi teejuht.

Winsen an der Aller ja selle Wikitraveli teejuht. Celle, Wikitraveli Celle teejuht, Celle ja selle ümbruse ühistransport. Knesebeck ja Wikitraveli Knesebecki teejuht. Gifhorn ja Wikitraveli Gifhorni teejuht.

Brunswick Land. Wolfsburg, Wikitraveli ja veel üks Wolfsburgi teejuht. Brunswick (Braunschweig), Wikitraveli Brunswicki teejuht. Braunschweig-Wolfsburgi lennujaam. Braunschweigi ühistransport.

Elm Lappwaldi looduspark. Königslutter, Wikitraveli ja veel üks Königslutteri teejuht. Helmstedt ja Wikitraveli Helmstedti teejuht. Wolfenbüttel ja Wikitraveli Wolfenbütteli teejuht. Salzgitter, Wikitraveli ja veel üks Salzgitteri teejuht. Schöningen ja Wikitraveli Schöningeni teejuht.

Lõuna Alam-Saksimaa

Lõuna Alam-Saksimaa ühistransport. Hamelin ja Wikitraveli Hamelini teejuht. Bad Gandersheim ja Wikitraveli Bad Gandersheimi teejuht. Goslar, Wikitraveli Goslari teejuht, UNESCO Goslari lehekülg ja Goslari ühistransport.

Bad Harzburg ja Wikitraveli Bad Harzburgi teejuht. Clausthal-Zellerfeld, Wikitraveli Clausthal-Zellerfeldi teejuht ja Oberharzi regiooni turismiportaal. Torfhaus ja seal asuv Harzi rahvuspargi külastuskeskus. Braunlage ja Wikitraveli Braunlage teejuht.

Göttingen, Wikitraveli Göttingeni teejuht ja Göttingeni ühistransport.

Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa

Mecklenburg-Vorpommerni ühistransport. Schwerin, Wikitraveli Schwerini teejuht ja Schwerini ühistransport. Wismar, Wikitraveli Wismari teejuht, Wismari ja Stralsundi UNESCO lehekülg ja eraldi UNESCO portaal. Wismari ja selle ümbruse ühistransport. Bad Doberan ja Wikitraveli Bad Doberani teejuht.

Rostock, Wikitraveli Rostocki teejuht. Rostocki lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Rostocki ühistransport.

Rügeni saar, Wikitraveli Rügeni teejuht ja saarele sõitmise võimalused. Sassnitz ja Wikitraveli Sassnitzi teejuht. Binz.

Stralsund ja Wikitraveli Stralsundi teejuht. Greifswald, Wikitraveli Greifswaldi teejuht ja Greifswaldi ühistransport.

Usedomi saar, Wikitraveli Usedomi teejuht ja saarele sõitev Usedomer Bäderbahn. Peenemünde ja seal asuv ajaloolise tehnika muuseum. Heringsdorf.

Neubrandenburg.

Lääne-Saksamaa

Nordrhein-Westfaleni liidumaa

Nordrhein-Westfaleni ühistransport. Münsterland, Münsterlandi ühistransport ja Münsterlandist sõitvad regionaalsed raudteefirmad. Bocholt, Wikitraveli Bocholti teejuht ja Bocholti linnabussid.

Münster, Wikitraveli Münsteri teejuht. Münster Osnabrücki lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Münsteri linnabussid.

Teutoburger Wald. Bielefeld ja Bielefeldi ühistransport. Lübbecke, Wikitraveli Lübbecke teejuht ning Lübbecke ja selle ümbruse ühistransport. Mühlenkreisi turismiportaal. Paderborn, Wikitraveli Paderborni teejuht ja Paderborni ühistransport.

Niederrhein (Lower Rhine). Reini ja Ruhri ühistransport. Krefeld, Wikitraveli Krefeldi teejuht ja Krefeldi ühistransport. Meerbusch ja Wikitraveli Meerbuschi teejuht.

Düsseldorf, Wikitraveli ja veel üks Düsseldorfi teejuht. Düsseldorfi rahvusvaheline lennujaam (DUS) ja selle juurdepääsuvõimalused. Odavlennufirmade Weeze/Niederrheini lennujaam Ning selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel Ja To and From Airport portaalis. Düsseldorfi ühistransport, Kasutada võib ka VRRi (Verkehrsverbund Rhein-Ruhr) teekonnaplaneerijat.

Neuss, Wikitraveli Neussi teejuht ja Neussi ühistransport. Mönchengladbach ja Wikitraveli Mönchengladbachi teejuht.

Ruhr. Reini ja Ruhri ühistransport. Duisburg, Wikitraveli ja veel üks Duisburgi teejuht. Duisburgi ühistransport. Oberhausen, Wikitraveli Oberhauseni teejuht ja Oberhauseni ühistransport.

Essen, Wikitraveli Esseni teejuht. Esseni hotellid ja ühistransport. Gelsenkirchen, Wikitraveli Gelsenkircheni teejuht ja Gelsenkircheni ühistransport. Bochum, Wikitraveli Bochumi teejuht ja Bochumi ühistransport.

Dortmund, Wikitraveli Dortmundi teejuht. Dortmundi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Dortmundi ühistransport, kasutada võib ka VRRi planeerijat.

Hamm, Wikitraveli Hammi teejuht ja Hammi ühistransport. Hagen, Wikitraveli Hageni teejuht ja Hageni ühistransport.

Sauerland-Siegerland. Sauerland-Siegerlandi (Reini-Ruhri) ühistransport. Soest ja Wikitraveli Soesti teejuht. Siegen ja Wikitraveli Siegeni teejuht.

Bergisches Land. Bergisches Landi (Rein-Ruhri) ühistransport. Wuppertal, Wikitraveli Wuppertali teejuht ja Wuppertali ühistransport. Solingen, Wikitraveli Solingeni teejuht ja Solingeni ühistransport. Gummersbach, Wikitraveli Gummersbachi teejuht ja Gummersbachi ühistransport. Bergisch GladbachWikitraveli Bergisch Gladbachi teejuht ja Bergisch Gladbachi ühistransport.

Kölner Bucht. Kölni-Bonni regiooni ühistransport (VRS). Köln, Wikitraveli ja veel üks Kölni teejuht. Kölni-Bonni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Kölni ühistransport.

Brühl, Wikitraveli Brühli teejuht ja Brühli ühistransport. Siegburg ja Wikitraveli Siegburgi teejuht. Sankt Augustin ja Wikitraveli Sankt Augustini teejuht.

Bonn, Wikitraveli Bonni teejuht ja Bonni linnavalitsuse koduleht. Kölni-Bonni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Bonni ühistransport. Königswinter ja Wikitraveli Königswinteri teejuht.

Nordeifel. Aachen, Wikitraveli Aacheni teejuht, UNESCO Aacheni katedraali lehekülg ja Aacheni ühistransport. Zülpich ja Wikitraveli Zülpichi teejuht.

Rheinland-Pfalzi liidumaa

Rheinland-Pfalzi ühistransport Rheinland Pfalz Takti ja Verkehrsverbund Rhein-Neckari (Rheinland-Pfalzi, Hesseni ja Baden-Württembergi liidumaa) portaalis.

Mittelrhein (Middle Rhine Valley). Reini ja Moseli piirkonna bussi- ja rongiliiklus. Bad Honnef. Koblenz, Wikitraveli Koblenzi teejuht ja Koblenzi ühistransport. St Goarshausen. St. Goar ja Wikitraveli St Goari teejuht.

Bacharach, Wikitraveli Bacharachi teejuht ja Rhein-Nahe ühistransport. Rüdesheim am Rhein ja Wikitraveli Rüdesheimi teejuht. Bingen, Wikitraveli Bingeni teejuht ja Bingeni ühistransport.

Moseltal (Moselle Valley), veel üks ja teine Moseli oru teejuht. Moseli ja Reini piirkonna bussi- ja rongiliiklus.

Koblenz, Wikitraveli Koblenzi teejuht ja Koblenzi ühistransport. Cochem ja Wikitraveli Cochemi teejuht. Traben-Trarbach ja Wikitraveli Traben-Trarbachi teejuht. TrierWikitraveli Trieri teejuht, UNESCO Trieri lehekülg ja Trieri regiooni ühistransport.

Mainz, Wikitraveli Mainzi teejuht, Mainzi linnavalitsus ja Mainzi ühistransport. Oppenheim ja Wikitraveli Oppenheimi teejuht. Bad Kreuznach, Wikitraveli Bad Kreuznachi teejuht, Bad Kreuznachi hotellid ja Bad Kreuznachi ühistransport.

Idar-Oberstein, Wikitraveli Idar-Obersteini teejuht ja Idar-Obersteini ühistransport. Worms, Wikitraveli Wormsi teejuht ja Wormsi ühistransport. Ludwigshafen ja  Wikitraveli Ludwigshafeni teejuht.

Kaiserslautern, Wikitraveli Kaiserslauterni teejuht ja Kaiserslauterni linnabussid. Speyer, Wikitraveli Speyeri teejuht, UNESCO Speyeri katedraali lehekülg ja Speyeri ühistransport.

Saarlandi liidumaa

Saarlandi ühistransport. Merzig. Saarlouis.

Saarbrücken, Wikitraveli Saarbrückeni teejuht. Saarbrückeni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Saarbrückeni ühistransport.

Kesk-Saksamaa

Hesseni liidumaa

Hesseni liidumaa ühistransport. Kassel, Wikitraveli Kasseli teejuht ja Kasseli linnavalitsus. Kasseli ja Põhja-Hesseni ühistransport. Kassel card.

Fulda, Wikitraveli Fulda teejuht ja Fulda ühistransport. Dipperz ja Wikitraveli Dipperzi teejuht. Marburg, Wikitraveli Marburgi teejuht ja Marburgi ühistransport.

Herborn, Wikitraveli Herborni teejuht, Herborni ja selle ümbruse ühistransport. Giessen, Wikitraveli Giesseni teejuht ja Giesseni ühistransport. Wetzlar, Wikitraveli Wetzlari teejuht ja Wetzlari ühistransport.

Bad Homburg, Wikitraveli Bad Homburgi teejuht ja Bad Homburgi ühistransport. Gelnhausen, Wikitraveli Gelnhauseni teejuht ja Gelnhauseni ühistransport. Hanau, Wikitraveli Hanau teejuht ja Hanau ühistransport.

Frankfurt am Main, Wikitraveli Frankfurdi teejuht ja Frankfurdi jalakäijate teejuht. Frankfurdi rahvusvaheline lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and From Airport portaalis. Hesseni liidumaa ühistranspordi planeerija. Frankfurt Hahni lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and From Airport portaalis. Frankfurdi ühistransport, Hesseni liidumaa ühistransport. Frankfurt Card.

Offenbach, Wikitraveli Offenbachi teejuht ja Offenbachi ühistransport. Neu-Isenburg, Wikitraveli Neu-Isenburgi teejuht ja Neu-Isenburgi ühistransport.

Wiesbaden, Wikitraveli Wiesbadeni teejuht ja Wiesbadeni linnabussid. Eltville am Rhein, Wikitraveli Eltville teejuht ning Eltville ja selle ümbruse bussiliiklus. Rüdesheim am Rhein ja Wikitraveli Rüdesheimi teejuht.

Erzhausen. Darmstadt, Wikitraveli Darmstadti teejuht ja Darmstadti (Hesseni liidumaa) ühistransport. Roßdorf.

Thüringeni liidumaa

Veel üks ja teine Thüringeni teejuht. Thüringeni ühistransport. Verkehrsverbund Mittelthüringen (VMT) ehk Erfurti, Weimari, Jena ja Gera linna ning Weimari, Sömmerda, Gotha, Ilm-Kreisi, Saale-Holzland-Kreisi ja Burgerlandkreisi maakonna ühistranspordi planeerija.

Mühlhausen, Wikitraveli Mühlhauseni teejuht ja Mühlhauseni ühistransport. Eisenach, Wikitraveli Eisenachi teejuht, Eisenachi ja selle ümbruse ühistransport.

Erfurt, Wikitraveli ja veel üks Erfurti teejuht. Erfurt-Weimari lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Erfurti ühistransport. Weimar, Wikitraveli ja veel üks Weimari teejuht. Weimari ühistransport.

Jena, Wikitraveli Jena teejuht ja Jena ühistransport. Rudolstadt, Wikitraveli Rudolstadti teejuht ja Rudolstadti ühistransport. Saalfeld, Wikitraveli Saalfeldi teejuht ja Saalfeldi ühistransport.

Lõuna-Saksamaa

Baden-Württembergi liidumaa

Baden-Württembergi ühistransport.

Karlsruhe regioon.

Weinheim, Wikitraveli Weinheimi teejuht ja Weinheimi ühistransport. Mannheim, Wikitraveli Mannheimi teejuht ja Mannheimi ühistransport. Heidelberg, Wikitraveli Heidelbergi teejuht ja Heidelbergi ühistransport.

Schwetzingen ja Wikitraveli Schwetzingeni teejuht. Sinsheim, Wikitraveli Sinsheimi teejuht ja Sinsheimi ühistransport.

Karsruhe, Wikitraveli Karlsruhe teejuht. Baden Airpark ehk Karlsruhe/Baden-Badeni lennuväli ja selle juurdepääsuvõimalused. Karlsruhe ja selle ümbruse ühistransport.

Ettlingen, Wikitraveli Ettlingeni teejuht ja Ettlingeni ühistransport. Pforzheim, Wikitraveli Pforzheimi teejuht ja Pforzheimi ühistransport. Rastatt, Wikitraveli Rastatti teejuht ja Rastatti ühistransport.

Baden Baden, Wikitraveli Baden Badeni teejuht. Baden Airpark ehk Karlsruhe/Baden-Badeni lennuväli ja selle juurdepääsuvõimalused. Baden Badeni ühistransport.

Calw, Wikitraveli Calwi teejuht ja Calwi ühistransport.

Freiburgi regioon

Schwarzwald. Offenburg, Wikitraveli Offenburgi teejuht ja Offenburgi ühistransport. Gengenbach ja Wikitraveli Gengenbachi teejuht. Rottweil, Wikitraveli Rottweili teejuht ja Rottweili ühistransport.

Triberg Im Schwarzwald ja selle Wikitraveli teejuht. Schönwald im Schwarzwald ja selle Wikitraveli teejuht.

Emmendingen, Wikitraveli Emmendingeni teejuht ja Emmendingeni ühistransport.

Freiburg, Wikitraveli Freiburgi teejuht ningFreiburgi ja selle ümbruse ühistransport (RVF). Bonndorf ja Wikitraveli Bonndorfi teejuht. Bad Säckingen, Wikitraveli Bad Säckingeni teejuht ja Bad Säckingeni ühistransport.

Tuttlingen, Wikitraveli Tuttlingeni teejuht ja Tuttlingeni ühistransport. Reichenau, Wikitraveli Reichenau teejuht, UNESCO Reichenau saare lehekülg ja Reichenau ühistransport.

Konstanz, Wikitraveli Konstanzi teejuht, Konstanzi majutusportaal ja Konstanzi ühistransport.

Bodensee järv, Wikitraveli Bodensee järve teejuht, veel üks ja teine Bodensee portaal. Bodensee ühistransport.

Stuttgarti regioon

Stuttgarti regiooni ühistransport. Bad Mergentheim, Wikitraveli Bad Mergentheimi teejuht ja Bad Mergentheimi ühistransport. Heilbronn ja Heilbronni ühistransport.

Bietigheim-Bissingen, Wikitraveli Bietigheim-Bissingeni teejuht ja Bietigheim-Bissingeni ühistransport. Ludwigsburg, Wikitraveli Ludwigsburgi teejuht ja Ludwigsburgi ühistransport.

Stuttgart, Wikitraveli Stuttgarti teejuht. Stuttgarti lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Stuttgarti ja selle ümbruse ühistransport.

Sindelfingen, Wikitraveli Sindelfingeni teejuht ja Sindelfingeni ühistransport. Böblingen, Wikitraveli Böblingeni teejuht ja Böblingeni ühistransport. Heidenheim, Wikitraveli Heidenheimi teejuht ja Heidenheimi ühistransport.

Tübingeni regioon

Dettenhausen ja Wikitraveli Dettenhauseni teejuht. Tübingen, Wikitraveli Tübingeni teejuht ja Tübingeni ühistransport. Reutlingen, Wikitraveli Reutlingeni teejuht ja Reutlingeni ühistransport.

Sigmaringen, Wikitraveli Sigmaringeni teejuht ja Sigmaringeni ühistransport. Pfullendorf ja Wikitraveli Pfullendorfi teejuht. Ravensburg, Wikitraveli Ravensburgi teejuht ja Ravensburgi ühistransport.

Friedrichshafen, Wikitraveli Friedrichshafeni teejuht. Friedrichshafeni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Friedrichshafeni ühistransport. Tettnang, Wikitraveli Tettnangi teejuht ja Tettnangi ühistransport.

Baieri liidumaa

Baieri liidumaa ühistransport

Franken, veel üks, teine ja kolmas Frankeni teejuht. Frankeni ühistransport.

Würzburg, Wikitraveli Würtzburgi teejuht, UNESCO Würtzburgi palee lehekülg. Würtzburgi ühistransport ja piirkonna turismiportaal. Romantische Straße ja selle Wikitraveli teejuht.

Schweinfurt, Schweinfurti linnavalitsus ja ühistransport. Coburg, Wikitraveli Coburgi teejuht ja Coburgi ühistransport. Kulmbach, Wikitraveli Kulmbachi teejuht. Kulmbachi ühistransport ja piirkonna turismiportaal.

Bayreuth, Wikitraveli Bayreuthi teejuht ja Bayreuthi ühistransport. Bamberg, Wikitraveli Bambergi teejuht ja UNESCO Bambergi lehekülg. Bambergi ühistransport ja Nürnbergi sõitev S-Bahn.

Erlangen, Wikitraveli ja veel üks Erlangeni teejuht. Erlangeni ühistransport ja Nürnbergi sõitev S-Bahn. Fürth, Wikitraveli Fürthi teejuht. Fürthi ühistransport ning Nürnbergi sõitev S-Bahn ja U-Bahn.

Nürnberg, Wikitraveli Nürnbergi teejuht. Nürnbergi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Nürnbergi ja selle ümbruse ühistransport.

Ansbach ja Ansbachi ühistransport. Rothenburg ob der Tauber, Wikitraveli ja veel üks Rothenburgi teejuht.

Schwaben

Schwabeni ühistransport. Nördlingen ja Wikitraveli Nördlingeni teejuht. Augsburg, Wikitraveli Augsburgi teejuht ja Augsburgi ühistransport.

Memmingen, Wikitraveli Memmingeni teejuht. Memmingeni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Memmingeni ühistransport.

Kempten, Wikitraveli Kempteni teejuht ja Kempteni ühistransport. Lindau, Wikitraveli Lindau teejuht ja Lindau ümbruse ühistransport. Füssen ja Wikitraveli Füsseni teejuht.

Ülem-Baierimaa (Oberbayern)

Ülem-Baierimaa ühistransport. Baieri Alpid. Garmisch-Partenkirchen, Wikitraveli Garmisch-Partenkircheni teejuht ja Garmisch-Partenkircheni ühistransport. Mittenwald, Wikitraveli Mittenwaldi teejuht ja Mittenwaldi ühistransport. Oberammergau ja Wikitraveli Oberammergau teejuht.

Berchtesgaden, Wikitraveli Berchtesgadeni teejuht. Berchtesgadenisse sõitmise võimalused. Berchtesgadeni piirkonna turismiportaal. Berchtesgadeni rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht.

Bad Reichenhall, Wikitraveli Bad Reichenhalli teejuht ja Bad Reichenhalli ühistransport. Prien am Chiemsee, Wikitraveli ja veel üks Prien am Chiemsee teejuht. Prien am Chiemsee ühistransport.

Chiemsee järv ja selle Wikitraveli teejuht. Rosenheim, Wikitraveli Rosenheimi teejuht ja Rosenheimi ühistransport. Tegernsee linn ja järv.

Andechs ja Andechsi klooster. Strarnberg, Strarnbergi järv ja Strarnbergi ümbruse ühistransport.

München, Wikitraveli ja veel üks Müncheni teejuht. Müncheni rahvusvaheline lennujaam ning selle juurdepääsuvõimalused lennuvälja koduleheküljel ja To and From Airport portaalis. Memmingeni (Ryanairi) lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused lennujaama koduleheküljel. Müncheni ühistransport. München City Tour Card.

Dachau, Wikitraveli Dachau teejuht ja Dachau regiooni ühistransport. Erding, Wikitraveli Erdingi teejuht ja Erdingi regiooni ühistransport. Ingolstadt, Wikitraveli Ingolstadti teejuht ja Ingolstadti ühistransport.

Alam-Baierimaa (Niederbayern).

Baieri liidumaa ühistransport ja Ostbayernbus. Kloster Weltenburg ja Wikitraveli Weltenburgi kloostri teejuht. Bayerischer Wald ja selle Wikitraveli teejuht.

Deggendorf, Wikitraveli Deggendorfi teejuht ja Deggendorfi piirkonna ühistransport. Passau, Wikitraveli Passau teejuht ja Passau ühistransport.

Oberpfalz.

Regensburg, Wikitraveli ja veel üks Regensburgi teejuht. Regensburgi ühistransport. Cham, Wikitraveli Chami teejuht ja Chami piirkonna bussiliiklus. Grafenwöhr, Wikitraveli Grafenwöhri teejuht.

Ida-Saksamaa

Sachsen-Anhalti liidumaa

Sachsen-Anhalti liidumaa ühistransport. Lützen. Halle, Wikitraveli ja veel üks Halle teejuht. Leipzig-Halle lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and From Airport poraalis. Halle ühistransport

Wittenberg, Wikitraveli ja veel üks Wittenbergi teejuht. Wittenbergi ühistransport. Dessau-Roßlau, Wikitraveli Dessau-Roßlau teejuht ja Dessau-Roßlau ühistransport.

Quedlinburg, Wikitraveli Quedlinburgi teejuht, UNESCO Quedlinburgi lehekülg ja Quedlinburgi regiooni ühistransport. Schierke ja Wikitraveli Schierke teejuht. Thale, Wikitraveli Thale teejuht ja Thale ühistransport.

Wernigerode, Wikitraveli Wernigerode teejuht ja Wernigerode regiooni ühistransport. Halberstadt, Wikitraveli Halberstadti teejuht ja Halberstadti ühistransport.

Osterwieck, Wikitraveli Osterwiecki teejuht ja Osterwiecki sõitmise võimalused. Oschersleben.

Magdeburg, Wikitraveli ja veel üks Magdeburgi teejuht. Magdeburgi ühistransport.

Brandenburgi liidumaa

Veel üks ja teine Brandenburgi liidumaa teejuht. Brandenburgi liidumaa ühistransport.

Mühlberg ja Wikitraveli Mühlbergi teejuht. Cottbus, Wikitraveli Cottbusi teejuht ja Cottbusi ühistransport. Frankfurt der Oder, Wikitraveli Frankfurt der Oderi teejuht ja Frankfurt der Oderi ühistransport.

Potsdam, Wikitraveli ja veel üks Potsdami teejuht. UNESCO Potsdami ja Berliini lehekülg. Potsdami ühistransport. Falkensee, Wikitraveli Falkensee teejuht ja Falkenseesse sõitev Havelbus. Sachsenhauseni koonduslaager ja selle Wikitraveli teejuht.

Sachseni liidumaa

Veel üks Sachseni liidumaa teejuht. Sachseni liidumaa ja Kesk-Saksi ühistransport.

Leipzig, Wikitraveli ja veel üks Leipzigi teejuht. Leipzig-Halle lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and From Airport poraalis. Leipzigi ühistransport. Kesk-Saksa ühistransport.

Riesa ja Riesa ühistransport. Meißen, Wikitraveli Meißeni teejuht ja Meißeni ühistransport. Radebeul ja Wikitraveli Radebeuli teejuht.

Dresden, Wikitraveli ja veel üks Dresdeni teejuht. Dresdeni lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennujaama kodulehel ja To and From Airport portaalis. Dresdeni ühistransport.

Königstein ja Wikitraveli Königsteini teejuht. Chemnitz, Wikitraveli Chemnitzi teejuht ja Chemnitzi ühistransport. Zwickau linn ja regioon. Zwickau ja selle ümbruse ühistransport. Plauen, Wikitraveli Plaueni teejuht ja Plaueni ühistransport.

Bautzen, Wikitraveli Bautzeni teejuht ja Bautzeni regiooni bussiliiklus. Herrnhut ja Wikitraveli Herrnhuti teejuht. Görlitz, Wikitraveli ja veel üks Görlitzi teejuht. Görlitzi ühistransport. Muskauer Park ja UNESCO Muskauer Parki lehekülg.

Eesti välisministeerium annab teada, Saksamaa kiirteed on sõiduautodele maksuvabad, kuid osades linnades (Berliin, München jt) kehtib nõue kesklinna pääsemiseks omada keskkonnasõbralikkuse kleebist, mille saab autoteeninduspunktidest või välismaalt tellides TÜV Nord või TÜV Süd kaudu. Berliini kohta leiab infot www.berlin.de/sen/umwelt/luftqualitaet.

Telkimine on Saksamaal lubatud vaid selleks ette nähtud kohtades.

Saksamaa on üks neist riikidest, kus poodide lahtiolekuajad on seaduslikult paika pandud. Viimastel aastatel liberaalsemaks muutunud reeglistik lubab kaupmeestel uksed lahti hoida kella 9.00 kuni 20.00. Regiooniti võib olla erinevusi, sest vastavad regulatsioonid on liidumaade kompetentsis. Pühapäeviti on reeglina kõik kauplused ja teenindusasutused suletud. Nädalavahetustel, alates laupäeva õhtupoolikust, on reeglina võimalik esmatarbekaupu osta ainult bensiinijaamadest.

Pankade lahtiolekuajad on erinevad, kuid hiljemalt 18.00 suletakse kõik filiaalid. Laupäeviti ja pühapäeviti on pangad suletud. Pangaautomaadid töötavad ööpäevaringselt.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Saksamaa. Kirju lapitekk. Marianne Suurmaa. 2016

Minu Berliin. Pidu kunstnike paabelis. Jaana Davidjants. 2014

Aja jälg kivis. Austria ja Saksamaa. Helgi Erilaid. 2012

München. Hitler ja Dostojevski. Olev Remsu. 2012

Eestikeelsed reisiblogid

https://kertireisid.blogspot.com (2023)

http://toomik.blogspot.com (2022)

https://kristjan.karmo.ee (2022)

http://nainotse.blogspot.com (2022)

https://marisymbermaailma.blogspot.com (2021)

https://www.headreisi.ee (2020)

http://www.sulevnurme.org (2019)

https://poksivaatevinklist.wixsite.com (2019)

https://dresdenhousewife.wordpress.com (2013-2019)

https://littlesofiastravels.wordpress.com (2019)

https://laura-liismadagaskaril.weebly.com (2019)

https://happylotti.wordpress.com (2018)

https://reisijutt.blogspot.com (2018)

https://sveamaailmakaart.wordpress.com (2018)

http://toomik.blogspot.com (2018, 2016)

http://www.sulevnurme.org/15/legoland2018.htm (2018)

http://furygaeuroopasse.blogspot.com (2018)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2018, 2016, 2015, 2014)

https://aadlipreili.wordpress.com (2017-2018)

http://tsheburashka.blogspot.com.ee (2017)

http://reisidmaailmas.blogspot.com (2017)

http://www.tiiatiik.ee (2017)

http://anartuuksam.com/blogi (2014-2018)

https://mariannereisid.wordpress.com (2017)

http://alpimaal.blogspot.com (2012-2016)

http://reisilesaaraga.blogspot.com.ee (2016)

http://tsheburashka.blogspot.com.ee (2016)

https://violakasak.wordpress.com (2016)

https://sandrakurvits.weebly.com (2015)

https://uitamas.wordpress.com (2015)

http://www.gerlii.com (2016)

https://margitjoost.wordpress.com (2014)

http://unistustetiivad.blogspot.com.ee (2012, 2014)

http://herzireisid.blogspot.com (2013)

http://eksvist.blogspot.com (2011)

http://saksamaal.wordpress.com (2010-2011)

http://jane-lifeingermany.blogspot.com (2010-2011)

http://maarjaeik.wordpress.com (2009-2011)

http://saksas.blogspot.com (2009-2010)

https://sites.google.com/site/inspiratsiooniring/ajaveeb (2010)

Eestikeelsed telesaated

Kanal 2. Reisile meiega. Berliin. 2013

Kanal 2. Reisile meiega. Berliini ümbrus. 2013

ETV. Reisile minuga: Potsdam ja Friedrich Suur. 2012

ETV. Reisile minuga: Potsdam pärast sõda. 2012

ETV. Reisile minuga: Brandenburg, Lausitz. 2012

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Jasmundi rahvuspark Põhja-Saksamaal. 2008

You may also like...