Pakistan

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Pakistani saatkonnast Stockholmis. Eestil ei ole Pakistanis saatkonda, kuid on aukonsul.

Reisiinfo

Reisiinfot Pakistani kohta http://www.tourism.gov.pk ja http://www.lonelyplanet.com/pakistan. Lennufirmad Pakistan International AirwaysAir BlueShaheen Air. Pakistani raudtee. Pakistani bussiliiklus.

Islamabadi ametlik ja kommertsportaal. Wikitraveli Islamadadi teejuht. Islamabadi lennujaam.

Karachi. Wikitraveli Karachi teejuht. Karachi lennujaamHyderabad. Portaal Hyderabadi hotellide, restoranide, turismibüroode jne otsimiseks. 

Muzaffarabad, Wikitraveli Muzaffarabadi teejuht. Multani linnavalitsus ja kommertsportaal. Wikitraveli Multani teejuht. Multanit läbivate busside ja rongide aegu sisaldav portaal. 

Quetta. Wikitraveli Quetta teejuht. Faisalabad. Wikitraveli Faisalabadi teejuht. Lahore. Wikitraveli Lahore teejuht. Lahore lennujaam

GujranwalaSialkot. Wikitraveli Sialkoti teejuhtRawalpindi. Wikitraveli Rawalpindi teejuht

Abbottabad (linn, kus Osama bin Laden tapeti). Wikitraveli Abbottabadi teejuht. Peshawar. Wikitraveli Peshawari teejuht.

Eesti välisministeerium soovitab Pakistani sõita ainult vältimatul vajadusel. Kohapeal on soovitav kasutada ülimaid ettevaatusabinõusid, vältida võimalikke ohupiirkondi ja järgida kohalike võimude korraldusi. Riigis esineb vägivalda, enesetaputerroristide pommirünnakuid ja inimrööve. Välismaalaste Pakistanis viibimine ei ole turvaline. Seoses opositsiooni rahutustega soovitab välisministeerium vältida suuri rahvakogunemisi Pakistani Punjabi provintsis ja ka mujal riigis. Samuti tuleks vältida Afganistaniga piirnevaid alasid, FATA (Federally Administered Tribal Areas) alasid ja Swati Loodepiiri provintsis. Tuleb arvestada välismaalastele esitatavate liikumispiirangute ja suurte julgeolekuriskidega.

Enne vältimatut reisi soovitab välisministeerium end registreerida ja täpsustada oma reisikindlustuse tingimusi.

Eestikeelsed reisiraamatud

Allah ja Eeva. Betsy Udnik. 2011

Ehh, uhhuduur! Heidit Kaio. 2007

Xanadus. Otsimisretk. William Dalrymple. 1999

Eestikeelsed reisiblogid

http://www.ilmaring.ee//tagged/pakistan (2017)

http://www.vooster.blogspot.com (2013)

https://mihkelmon.wordpress.com (2010-2011)

http://yhelteljel.ee (2008-2011)

Eestikeelsed telesaated

ETV. Siiditeel 7. 2008

ETV. Siiditeel 8. 2008

ETV. Siiditeel 9. 2008

ETV. Siiditeel 11. 2008

ETV. Ehh, uhhuduur 2: India-Pakistan. 2007

ETV. Ehh, uhhuduur 2: Pakistani sidemees Obaid. 2007

You may also like...