Kosovo

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud võivad Kosovos viibida viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Enamasti kontrollib piiri Kosovo piirivalve ja piiriületajate passidesse lüüakse Kosovo Vabariigi tempel. Esinenud on juhtumeid, kus selliste templitega passide omanikke pole üle Serbia piiri lubatud. Praegu ei ole Kosovost Serbiasse otse reisimine võimalik. Serbiasse saab sõita kas läbi Montenegro või Makedoonia.

Kosovo välisesindused, Eestile lähim asub Stockholmis. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Kosovo kohta http://wikitravel.org/en/Kosovo, http://aab-edu.net/en/about-aab/welcome-to-kosovo, http://www.bloggapedia.com/11-reasons-kosovo-worth-visit ja http://www.travelkosova.com. Lennufirmad SAS DenmarkTurkish Airlines (Istanbul-Pristina), Adria Airways ja Germanwings. Kosovo raudtee ja linnadevaheline bussiliiklus.

Pristina. Pristina lennujaam. Mitrovice. PecPrizren.

Eesti välisministeerium soovitab võimaluse korral vältida piirkondi, kus esineb kohalike gruppide omavahelisi kokkupõrkeid, eriti tähelepanelik tuleks olla Põhja-Kosovos asuvas Mitrovica linnas. Soovitatav on vältida ka suuremaid rahvakogunemisi, sest need võivad kiiresti muutuda vägivaldseks. On olnud juhtumeid, kus relvastatud salgad peatavad sõiduteedel autosid.
Mõningates piirkondades leidub lahingutegevuse ajast jäänud maamiine ja muid lõhkekehasid, seetõttu on soovitatav kohalikelt võimalike ohtude kohta teavet küsida ja võimaluse korral vältida omapead reisimist. Turvalisem on liikuda mööda suuremaid maanteid.

Kosovo ametlik rahaühik on euro. Prištinas töötavad mõned pangaautomaadid, mis aktsepteerivad ka rahvusvahelisi pangakaarte, kuid valdavalt arveldatakse sularahas ja seetõttu on soovitatav võtta kaasa vajalik summa sularaha.

Eestikeelsed reisiblogid

https://toomasjuriado.blogspot.com (2019-2020)

http://meiejakosovo.blogspot.com (2010-2018)

https://reinholdjasemud.wordpress.com (2017)

https://susantsik.wordpress.com (2016)

https://cairitkosovos.wordpress.com (2015)

http://herzireisid.blogspot.com (2014)

http://kristiinablogi.blogspot.com (2008-2011)

Eestikeelsed telesaated

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

You may also like...