Prantsusmaa

Riiki pääsemine

Eesti kodanik võib reisida Prantsusmaale viisavabalt. Samadel tingimustel võib Eesti kodanik viibida Prantsuse Guajaanas, Réunionis, Martinique’is ja Guadeloupe’is. Viibimine ülemerealadel (Prantsuse Polüneesia, Uus- Kaledoonia, Wallis ja Futuna ning Prantsuse Lõunaalad) ja territoriaalühendustes (Mayotte, Saint-Pierre ja Miquelon) on piiratud ühe kuuga.

Prantsusmaa suursaatkond Tallinnas, Eesti suursaatkond Pariisis.Eesti aukonsulid Prantsusmaal.

Reisiinfo

Reisiinfot Prantsusmaa kohta http://www.francetourism.com ja http://www.justfrance.org. Sada nõuannet, mida Prantsusmaal teha.

Ühistranspordi planeerija From A to B.

Lennufirmad Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Ryanair, Air FranceAirlinairAir Corsica, Twin JetHex Air ja Air Austral.

Laevaühendus Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel: P&O Ferries, Sea France, NorfolklineLD LinesBritanny Ferries ja Condor Ferries.

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Raudteefirmad EurostarThalysTVG, Megatrain ja CNFC (kohalikud rongid prantsuse keeles). Rongipiletite ostmine (keelte valik on all), autoturistidele. Bussifirma Eurolines ja Megabus. Prantsusmaa bussiliiklus.

Pariis, Wikitraveli Pariisi teejuht. Charles de Gaulle nimeline rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Orly lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Pariisi ühistransport, teekonnaplaneerija, üksik- ja 10 päeva piletid, Paris Visit passid ning fotoga päevapiletid ja teised võimalused. Laevareise tegevad Batobus ja Bateaux Mouches. Open-tour bussid. Muuseumide pass. Louvre. Disneyland ja Asterixi park.

Põhja-Prantsusmaa

Normandia

Mont Saint Michel ja Wikitraveli Mont Saint Micheli teejuht. Cherbourg ja Wikitraveli Cherbourgi teejuht. Bayeux ja Wikitraveli Bayeux teejuht.

Caen ja Wikitraveli Caeni teejuht. D-Day beaches. Sallenelles. Deauville ja Wikitraveli Deauville teejuht. Honfleur ja Wikitraveli Honfleur teejuht. Falaise.

Le Havre ja Wikitraveli Le Havre teejuht. Etretat ja Wikitraveli Etretati teejuht. Dieppe ja Wikitraveli Dieppe teejuht.

Rouen ja Wikitraveli Roueni teejuht. Giverny ja Wikitraveli Giverny teejuht. Les Andelys ja Wikitraveli Les Andelys teejuht. Evreux ja Wikitraveli Evreux teejuht.

Picardy

Abbeville ja Wikitraveli Abbeville teejuht. Amiens ja Wikitraveli Amiensi teejuht. Beauvais ja Wikitraveli Beauvaisi teejuht. Chantilly. Saint-Quentin. Laon ja Wikitraveli Laoni teejuht.

Nord-Pas de Calais

Montreuil-sur-Mer ja selle Wikitraveli teejuht. Neufchâtel-Hardelot ja selle Wikitraveli teejuht. Le Touquet-Paris-Plage ja selle Wikitraveli teejuht. Boulogne-sur-Mer ja selle Wikitraveli teejuht.

Calais ja Wikitraveli Calaisi teejuht. Dunkirk. Roubaix.

Lille, Wikitraveli Lille teejuht ja Lille`i ühistransport. Arras ja Wikitraveli Arrasi teejuht.

Île-de-France 

Versailles ja Wikitraveli Versaillesi teejuht. Nogent-sur-Marne ja selle Wikitraveli teejuht. Marne-la-Vallée ja selle Wikitraveli teejuht. Disneyland ja selle Wikitraveli teejuht. Fontainebleau ja selle Wikitraveli teejuht.

Great West

Brittany 

Brittany ühistransport.

Brest ja Wikitraveli Bresti teejuht. Roscoff ja Wikitraveli Roscoffi teejuht. Quimper ja Wikitraveli Quimperi teejuht. Lorient. Quiberon ja Wikitraveli Quiberoni teejuht. Vannes ja Wikitraveli Vannesi teejuht. Saint-Malo ja Wikitraveli Saint-Malo teejuht.

Rennes, Wikitraveli Rennesi teejuht. Rennesi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Rennesi ühistransport.

Vitré ja Wikitraveli Vitré teejuht.

Pays de Loire 

Pays de Loire ühistransport 

Le Mans ja Wikitraveli Le Mansi teejuht. Angers ja Wikitraveli Angersi teejuht. Guérande ja Wikitraveli Guérande teejuht. La Baule ja Wikitraveli La Baule teejuht.

Nantes, Wikitraveli Nantesi teejuht. Nantesi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Nantesi ühistransport.

Fontevrault ja Wikitraveli Fontevrault teejuht. Saumur ja Wikitraveli Saumuri teejuht. Montreuil-Bellay, selle Wikitraveli teejuht ja kindlus.

Kesk-Prantsusmaa

Centre-Val de Loire 

Maintenon, Parc Régional du Perche ja selle Wikitraveli teejuht. Chartres ja Wikitraveli Chartresi teejuht. Nogent le Rotrou ja selle Wikitraveli teejuht.

Orleans, Wikitraveli Orleansi teejuht ja Orleansi ühistransport. Blois ja Wikitraveli Bloisi teejuht. Amboise ja Wikitraveli Amboise teejuht. Tours ja Wikitraveli Toursi teejuht. Chinon ja Wikitraveli Chinoni teejuht.

Bourges, Wikitraveli Bourgesi teejuht ja UNESCO Bourgesi katedraali lehekülg. Saint-Benoît-du-Sault ja selle Wikitraveli teejuht. Issoudun ja Wikitraveli Issouduni teejuht

Poitou-Charentes 

Poitiers, Wikitraveli Poitiersi teejuht ning Poitiersi ja selle ümbruse ühistransport. Niort. La Rochelle ja Wikitraveli La Rochelle teejuht. Rochefort. Cognac. Angoulême ja Wikitraveli Angoulême teejuht. Oradour-sur-Glane ja selle Wikitraveli teejuht.

Limousin 

Limoges. Brive la Gaillarde ja selle Wikitraveli teejuht.

Auvergne 

Clermont-Ferrand ja selle Wikitraveli teejuht. Puy-de-dome. Mont Dore ja Wikitraveli Mont Dore teejuht. Aurillac ja Wikitraveli Aurillaci teejuht.

Burgundia 

Auxerre ja Wikitraveli Auxerre teejuht. Avallon ja Wikitraveli Avalloni teejuht. Vezelay ja Wikitraveli Vezelay teejuht. Semur-en-Auxois. Dijon ja Wikitraveli Dijoni teejuht. Beaune ja Wikitraveli Beaune teejuht. Nevers ja Wikitraveli Neversi teejuht.

Autun ja Wikitraveli Autuni teejuht. Paray-le-Monial ja selle Wikitraveli teejuht. Mâcon, Wikitraveli Mâconi teejuht ja Mâconi ühistransport.

Kirde-Prantsusmaa

Champagne-Ardenne 

Reims, Wikitraveli Reimsi teejuht, Reimsi ühistransport ja selle tutvustus. Epernay ja Wikitraveli Espernay teejuht. Châlons-en-Champagne. Troyes ja Wikitraveli Troyesi teejuht. Chaumont.

Lorraine  

Verdun. Metz ja Wikitraveli Metzi teejuht. Nancy, Wikitraveli Nancy teejuht ja Nancy ühistransport.

Alsace 

Haguenau. Strasbourg, Wikitraveli Strasbourgi teejuht. Strasbourgi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Strasbourgi ühistransport.

Selestat. Ribeauvillé ja selle Wikitraveli teejuht. Riquewihr ja selle Wikitraveli teejuht. Kaysersberg ja Wikitraveli Kaysersbergi teejuht. Colmar ja Wikitraveli Colmari teejuht. Mulhouse ja Wikitraveli Mulhouse teejuht.

Franche-Comté 

Besançon ja Wikitraveli Besançoni teejuht. Nans-sous-Sainte Anne.

Edela-Prantsusmaa

Aquitaine 

Saint Emilion ja Wikitraveli Saint Emilioni teejuht. Bordeaux, Wikitraveli Bordeaux teejuht. Bordeaux lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Bordeaux ühistransport.

Périgueux ja Wikitraveli Périgueux teejuht. Bayonne, Wikitraveli Bayonne teejuht. Bayonne ja selle ümbruse ühistransport. Pau ja Wikitraveli Pau teejuht.

Midi-Pyrenees 

Lourdes ja Wikitraveli Lourdes teejuht. Bagnères-de-Bigorre. Tarbes. Marciac. Mirande ja Wikitraveli Mirande teejuht. Auch ja Wikitraveli Auchi teejuht.

Toulouse, Toulouse lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Toulouse ühistransport.

Moissac ja Wikitraveli Moissaci teejuht. Puy L’Eveque ja selle Wikitraveli teejuht. Rocamadour ja selle Wikitraveli teejuht.

Kagu-Prantsusmaa

Languedoc-Roussillon 

Vernet-les-Bains ja selle Wikitraveli teejuht. Perpignan, Wikitraveli Perpignani teejuht ja Perpignani ühistransport.

Alaigne. Narbonne. Carcassonne ja Wikitraveli Carcassonne teejuht. Beziers ja Wikitraveli Beziersi teejuht. Sète.

Montpellier, Wikitraveli Montpellieri teejuht. Montpellieri lennujaam. Montpellieri ühistransport.

Nimes, Wikitraveli Nimesi teejuht ja Nimesi lennujaam. Alès ja Wikitraveli Alèsi teejuht.

Provence-Alpes-Côte d’Azur

Regiooni ühistransport.

Vaucluse 

Avignon, Wikitraveli Avignoni teejuht. Avignoni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Avignoni ühistransport.

Orange ja Wikitraveli Orange teejuht.

Bouches-du-Rhône 

Bouches-du-Rhône ühistransport.

Saintes Maries de la Mer ja selle Wikitraveli teejuht. Arles, Wikitraveli Arlesi teejuht ja UNESCO Arlesi lehekülg. Les Baux de Provence ja selle Wikitraveli teejuht. St Remy-de-Provence ja selle Wikitraveli teejuht.

Salon-de-Provence ja selle Wikitraveli teejuht. Aix-en-Provence ja selle Wikitraveli teejuht. Puyloubier ja Wikitraveli Puyloubieri teejuht.

Marseille, Wikitraveli Marseille teejuht. Marseille lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Marseille ja selle ümbruse ühistransport. Cassis ja Wikitraveli Cassise teejuht.

Prantsuse Riviera

Var  

Toulon ja Wikitraveli Touloni teejuht. Bormes les Mimosas ja selle Wikitraveli teejuht. Saint Tropez ja Wikitraveli Saint Tropezi teejuht. Sainte Maxime. Fréjus ja Wikitraveli Fréjusi teejuht.

St. Raphael ja Wikitraveli St. Raphaeli teejuht. Roquebrune-sur-Argens ja selle Wikitraveli teejuht. Fayence ja Wikitraveli Fayence teejuht. Néoules ja Wikitraveli Néoulesi teejuht. Rians.

Alpes-Maritimes 

Cannes, Wikitraveli Cannesi teejuht ja Cannesi ühistransport. Antibes, Wikitraveli Antibesi teejuht ja Antibesi ühistransport. Mougins ja Wikitraveli Mouginsi teejuht. Grasse ja Wikitraveli Grasse teejuht. St.-Paul-de-Vence ja selle Wikitraveli teejuht. Vence ja Wikitraveli Vence teejuht.

Nizza, Wikitraveli Nizza teejuht. Nizza lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused rongi ja bussidega. Nizza ühistransport.

Villefranche-sur-Mer ja selle Wikitraveli teejuht. Eze-sur-Mer ja selle Wikitraveli teejuht. La Trinité. Menton ja Wikitraveli Mentoni teejuht. Sospel ja Wikitraveli Sospeli teejuht.

Hautes-Alpes 

Veynes ja Wikitraveli Veynesi teejuht. Gap. Risoul ja Wikitraveli Risouli teejuht. The Queyras Regional Natural Park. Briançon ja Wikitraveli Briançoni teejuht.

Korsika 

Laevaühendus Korsika ja Sardiiniaga. Korsika ühistransport.

Nonza. Bastia ja Wikitraveli Bastia teejuht. L’Île-Rousse. Calvi ja Wikitraveli Calvi teejuht. Corte.

Ajaccio, Wikitraveli Ajaccio teejuht. Ajaccio ja selle ümbruse ühistransport. Propriano. Porto-Vecchio ja selle Wikitraveli teejuht. Bonifacio ja Wikitraveli Bonifacio teejuht.

Rhône-Alpes 

Valence. Grenoble, Wikitraveli Grenoble teejuht. Grenoble lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Grenoble ühistransport.

Saint-Étienne ja selle Wikitraveli teejuht. Chambéry ja selle Wikitraveli teejuht.

Lyon, Wikitraveli Lyoni teejuht. Lyoni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Lyoni ühistransport.

Pérouges. Annecy ja Wikitraveli Annecy teejuht.

Ülemereterritooriumid

Prantsusmaa ülemereterritooriumid on Seljakotiränduris paigutatud vastavate maailmajagude juurde: Kariibi mere saared Guadeloupe ja Martinique, Lõuna-Ameerikas asuv Prantsuse Guajaana, Aafrikas Madagaskari lähedal asuvad Mayotte ja Reunion, Okeaanias asuvad Prantsuse Polüneesia (Tahiti), Uus-Kaledoonia ja Wallis ja Futuna ning Kanada lähedal paiknev Saint-Pierre ja Miqueleon.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Kõige ilusamad jalutuskäigud Pariisis. Marina Laikjõe. 2021

Minu Pariis. Oh la la. Triin Lellep. 2020

Parnass. Pariis 1991-1993. Urmo Raus. 2020

Minu Nizza. Paradiis käeulatuses. Riina Kangur. 2015

Minu Prantsusmaa. Eia Uus. 2013

Võõramaalane. Mare Grau. 2012

Aja jälg kivis – Prantsusmaa. Helgi Erilaid. 2011

Minu Pariis, Urmas Väljaots, 2009

Ühel olematul suvel. Ene Rämmeld. 2008

Prantsusmaa. Normandia randadest Provence`i nõlvadeni. Margo Pajuste. 2008

Eestikeelsed blogid

https://www.sulevnurme.org (2023)

http://toomik.blogspot.com (2023)

https://aktuaalneevolutsioon.ee (2022)

https://britiblogi.ee (2008-2020)

http://toomik.blogspot.com (2022, 2015-2020, 2011-2012)

http://eliise-s.blogspot.com (2019)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2019, 2016)

https://poksivaatevinklist.wixsite.com (2019)

http://jucjaco.blogspot.com.ee (2019, 2018, 2015)

https://kasecampers.eu (2018)

https://liinapihu.com (2018)

https://tiguteek.com (2017-2018)

https://kadrijohanna.wordpress.com (2018)

http://vihasoo-mari.blogspot.com.ee (2018, 2017)

http://britiblogi.ee (2018, Pariis)

http://helen.vene.ee (2018)

http://roozareis.blogspot.com.ee (2018)

http://anartuuksam.com (2018)

https://hiieliin.com (2017, 2015)

http://siin-me-oleme.blogspot.com.ee (2017)

https://sandrakurvits.weebly.com (2017)

https://aadlipreili.wordpress.com (2017)

http://www.teiselpoolmaakera.ee/tag/prantsusmaa (2017)

http://britiblogi.ee (2017, Disneyland)

http://reisilesaaraga.blogspot.com.ee (2017)

https://maaelustiil.com (2016)

https://mottemaatika.wordpress.com (2016)

http://astridireisiblogi.blogspot.com.ee (2016)

https://euroopareis.wordpress.com/2016/10/04/pureneed-2016 (2016)

http://www.sulevnurme.org/15/normandia2016.htm (2016)

http://alar.planet.ee/prantsusmaa_2016 (2016)

http://maritmardi.blogspot.com.ee (2016)

http://paljasjalgne.blogspot.com.ee (2016)

http://ruthfain.blogspot.com.ee (2015)

http://www.endel.ee (2015)

http://whatsyoursubject.blogspot.com (2015)

http://appikusmaolen.blogspot.com (2015)

http://kauporeisiblogi.weebly.com (2015)

http://ee.icecreamhippo.com (2015)

http://kerstireisiblogi.blogspot.com (2015)

http://kristelireisiblogi.blogspot.com (2015)

https://euroopareis.wordpress.com/2014/08/26/provence-2014 (2014)

https://maailmamull.wordpress.com (2014)

http://vaataringi.blogspot.com.ee/search/label/Prantsusmaa (2014)

http://aiveke.blogspot.com (2014)

http://france092014.blogspot.com.ee (2014)

Tiia Tiigi blogi (2013)

Hedvy Strasbourgis (2013)

http://reisidmaailmas.blogspot.com (2012)

http://anmarjateevi.blogspot.com.ee (2012)

https://euroopareis.wordpress.com/2012/07/29/bretagne-2012 (2012)

http://pariisiresidents.blogspot.com (2011-2012)

http://euroopareis.blogspot.com (2011)

http://liinareisimine.blogspot.com.ee (2011)

http://myprovenceevs.blogspot.com (2009-2011)

http://www.sulevnurme.org/pages/nizza2010.htm (Nizza reis)

http://ilmategija.wordpress.com (2009-2010)

Korsika matkapäevik (2010)

http://helenaprantsusmaal.wordpress.com (2010)

https://talikas.wordpress.com/category/france-paris (2008-2009,2006)

http://douxbrut.blogspot.com (2009)

http://roozareis.blogspot.com (2009)

http://reisilesaaraga.blogspot.com (1996)

Eestikeelsed telesaated

ETV. Reisile minuga. Holfleur. Mont-Saint-Michel. 2012

ETV. Reisile minuga. Normandia: Fecamp, Bayeux. 2012 

ETV. Reisile minuga: Alpiküla Tignes, Prantsusmaa. 2012

ETV. Reisile minuga: La Plagne, Les Arcs, Prantsusmaa. 2012 

ETV. Reisile minuga. Nizza. 2011 

ETV. Reisile minuga. Antibes. 2011

ETV. Reisile minuga. Cannes, Grasse. 2011

ETV. Reisile minuga. Lõuna-Prantsusmaa. 2011

ETV. Reisile minuga. Pariis. 2011

ETV. Reisile minuga. Pariis. 2011

ETV. Normanni vallutused: Chamonix. 2009

ETV. Normanni vallutused: Lyon-Pariis. 2009

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Reisiraadio. Prantsuse Riviera. 2008

You may also like...