Suurbritannia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Suurbritanniasse reisimine viisavaba. Suurbritannia saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Londonis. Eesti aukonsulid Suurbritannias. Inglismaa eestlaste ühing. Londoni Eesti gild.

Reisiinfo

Reisiinfot Suursbritannia kohta https://www.visitengland.com ja http://www.visitbritain.com/en/EN/. Sada nõuannet, mida Inglismaal teha.

Ühistranspordi planeerijad Traveline ja Traveline south east, rongiliikluse planeerija National Rail, autoliikluse planeerija AA route planner. Abiks võivad olla ka From A to B ja Redplanet Travel.

Lennufirmad Ryanair, EasyJet, British Airways, FlyBe, Loganair, bmi, bmibaby, Easter Airways, Air Southwest, Aurigny Air Service, Blue Islands, Isles of Scilly Skybys, Jet2, Thomsonfly, Cityjet ja British Internationals Helicopters.

Laevaühendus Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel: P&O Ferries, Sea France, Norfolkline, LD Lines, Britanny Ferries ja Condor Ferries.

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Raudteefirmad Eurostar, TVG, Megatrain ja National Rail.

Bussifirmad National Express, Eurolines, Megabus, Greyhound, Firstbus ja Citylink (Šotimaa).

London, Wikitraveli Londoni teejuht. Londoni lennujaamadest ja nende juurdepääsuvõimalustest saab ülevaate Seljakotiränduri lennujaamade rubriigis. Londoni ühistransport ja selle teekonna planeerija. YHA noortehostelid Londonis, EasyHotel, Smart Hostels. Suur-Londoni, Surrey, Kenti, Ida ja Lääne Sussexi piirkonnas sõitev Metrobus.

Inglismaa

Põhja-Inglismaa

Kirde-Inglismaa

Berwick-upon-Tweed ja selle Wikitraveli teejuht. Alnwick ja Wikitraveli Alnwicki teejuht. Hexham ja Wikitraveli Hexhami teejuht. Northumberland National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Hadrianuse vall ja selle Wikitraveli teejuht. North Shields.

Newcastle upon Tyne ja selle Wikitraveli teejuht. Newcastle lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Newcastle ja selle ümbruse ühistransport.

Gateshead ja Wikitraveli Gatesheadi teejuht. Sunderland ja Wikitraveli Sunderlandi teejuht. Durham ja Wikitraveli Durhami teejuht. Hartlepool ja Wikitraveli Hartlepooli teejuht. Middlesbrough ja Wikitraveli Middlesbrough teejuht. Stockton-on-Tees ja selle Wikitraveli teejuht. Darlington ja Wikitraveli Darlingtoni teejuht.

Loode-Inglismaa 

Carlisle ja Wikitraveli Carlisle teejuht. Penrith ja Wikitraveli Penrithi teejuht. Keswick ja Wikitraveli Keswicki teejuht. Kendal ja Wikitraveli Kendali teejuht. Lancaster ja Wikitraveli Lancasteri teejuht. Blackpool ja Wikitraveli Blackpooli teejuht. Preston ja Wikitraveli Prestoni teejuht. Blackburn ja Wikitraveli Blackburni teejuht.

Manchester, Wikitraveli Manchesteri teejuht. Manchesteri lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Manchesteri ühistransport. Suur-Manchesteris sõitev Firstbus. Salford ja Wikitraveli Salfordi teejuht.

Liverpool, Wikitraveli Liverpooli teejuht. Liverpooli John Lennoni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Liverpooli ühistransport. Chester ja Wikitraveli Chesteri teejuht. Crewe ja Wikitraveli Crewe teejuht.

Yorkshire 

Malham ja Wikitraveli Malhami teejuht. Skipton ja Wikitraveli Skiptoni teejuht. Keighley ja Wikitraveli Keighley teejuht.

Bradford, Wikitraveli Bradfordi teejuht. Bradfordi linnabuss. Lääne-Yorkshire ühistransport. Halifax ja Wikitraveli Halifaxi teejuht.

Leeds, Wikitraveli Leedsi teejuht. Leeds-Bradfordi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. CityBus, Firstbus ja Lääne-Yorkshire ühistransport. Wakefield, Wikitraveli Wakefieldi teejuht ja Wakefieldi linnabuss. Harrogate ja Harrogate linnabuss.

York, Wikitraveli Yorki teejuht ja Yorki linnabussid. Whitby ja Wikitraveli Whitby teejuht. Scarborough, Wikitraveli Scarborough teejuht, Scarborough ja selle ümbruse bussiliiklus.

Kingston upon Hull, selle Wikitraveli teejuht ning Kingston upon Hulli ja selle ümbruse bussiliiklus. Sheffield, Wikitraveli Sheffieldi teejuht ja Stagecoach Supertram.

Midlands

East Midlands

Lincolnshire 

Scunthorpe. Grimsby ja Wikitraveli Grimsby teejuht. Cleethorpes ja Wikitraveli Cleethorpes teejuht. Gainsborough ja Wikitraveli Gainsborough teejuht. Market Rasen. Louth ja Wikitraveli Louthi teejuht. Lincolnshire Wolds. Mablethorpe.

Lincoln, Wikitraveli Lincolni teejuht ja Lincolni ühistransport. Horncastle. Spilsby. Skegness ja Wikitraveli Skegnessi teejuht. Sleaford. Boston ja Wikitraveli Bostoni teejuht. Grantham ja Wikitraveli Granthami teejuht. Bourne. Spalding. Stamford ja Wikitraveli Stamfordi teejuht.

Derbyshire 

Glossop ja Wikitraveli Glossopi teejuht. Whaley Bridge ja Wikitraveli Whaley Bridge teejuht. Edale ja Wikitraveli Edale teejuht. The Peak District National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Buxton ja Wikitraveli Buxtoni teejuht. Bakewell ja Wikitraveli Bakewelli teejuht.

Chesterfield ja Wikitraveli Chesterfieldi teejuht. Matlock ja Wikitraveli Matlocki teejuht. Wirksworth ja Wikitraveli Wirksworthi teejuht. Ashbourne ja Wikitraveli Ashbourne teejuht. Belper ja Wikitraveli Belperi teejuht.

Derby, Wikitraveli Derby teejuht. East Midlandsi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Derby ja Derbyshire ühistransport.

Nottinghamshire 

Worksop. Edwinstowe ja Wikitraveli Edwinstowe teejuht. Mansfield. Newark ja Wikitraveli Newarki teejuht.

Nottingham. Wikitraveli Nottinghami teejuht. East Midlandsi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Nottinghami trammi– ja bussiliiklus.

Leicestershire 

Loughborough ja Wikitraveli Loughborough teejuht. East Midlandsi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Loughborough ja selle ümbruse ühistransport. Melton Mowbray ja selle Wikitraveli teejuht.

Leicester, Wikitraveli Leicesteri teejuht. East Midlandsi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Leichesteri ühistransport 

Rutland 

Oakham, Wikitraveli Oakhami teejuht. Uppingham.

Northamptonshire  

Oundle. Corby ja Wikitraveli Corby teejuht. Kettering ja Wikitraveli Ketteringi teejuht. Rushden. Northampton ja Wikitraveli Northamptoni teejuht. Towcester. Silverstone ja Wikitraveli Silverstone teejuht. Brackley ja Wikitraveli Brackley teejuht.

West Midlands  

Staffordshire 

Leek ja Wikitraveli Leeki teejuht. Stoke-on-Trent ja Wikitraveli Stoke-on-Trenti teejuht. Stafford ja Wikitraveli Staffordi teejuht. Burton upon Trent. Lichfield ja Wikitraveli Lichfieldi teejuht. Tamworth ja Wikitraveli Tamworthi teejuht.

Shropshire  

Whitchurch. Oswestry ja Wikitraveli Oswestry teejuht. Whittingtoni kindlus. Wem ja Wikitraveli Wemi teejuht. Shrewsbury ja Wikitraveli Shrewsbury teejuht. Telford ja Wikitraveli Telfordi teejuht. Much Wenlock ja selle Wikitraveli teejuht. Church Stretton ja selle Wikitraveli teejuht.

Bridgnorth ja Wikitraveli Bridgnorthi teejuht. Bishop’s Castle ja Wikitraveli Bishop’s Castle teejuht. Clun ja Wikitraveli Cluni teejuht. Cleobury Mortimer ja selle Wikitraveli teejuht. Ludlow ja Wikitraveli Ludlow teejuht 

West Midlands County

West Midlandsi ühistransport. Walsall ja Wikitraveli Walsalli teejuht. Wolverhampton, Wikitraveli Wolverhamptoni teejuht ja Wolverhamptoni ühistransport. Tipton. Dudley ja Wikitraveli Dudley teejuht.

Birmingham, Wikitraveli Birminghami teejuht. Birminghami lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Birminghami ja selle ümbruse ühistransport.

Solihull ja Wikitraveli Solihulli teejuht. Meriden. Coventry ja Wikitraveli Coventry teejuht.

Warwickshire  

Nuneaton ja Wikitraveli Nuneatoni teejuht. Bedworth. Rugby ja Wikitraveli Rugby teejuht. Kenilworth ja Wikitraveli Kenilworthi teejuht. Henley-in-Arden ja selle Wikitraveli teejuht.

Warwick ja Wikitraveli Warwicki teejuht. Leamington Spa ja Wikitraveli Leamington Spa teejuht. Stratford-upon-Avon ja selle Wikitraveli teejuht.

Worcestershire 

Worchestershire ühistransport. Bromsgrove ja Wikitraveli Bromsgrove teejuht. Droitwich ja Wikitraveli Droitwichi teejuht.

Worcester ja Wikitraveli Worcesteri teejuht. Malvern ja Wikitraveli Malverni teejuht. Evesham ja Wikitraveli Eveshami teejuht. Broadway ja Wikitraveli Broadway teejuht.

Herefordshire

Leominster. Hereford ja Wikitraveli Herefordi teejuht. Eastnor. Ross-on-Wye ja selle Wikitraveli teejuht.

East of England

Norfolk  

Wells-next-the-Sea. Cromer ja Wikitraveli Cromeri teejuht. Great Yarmouth ja Wikitraveli Great Yarmouthi teejuht. The Broads ja Wikitraveli Braodsi teejuht.

Norwich, Wikitraveli Norwichi teejuht. Norwichi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Kings Lynn ja Wikitraveli Kings Lynni teejuht. Swaffham ja Wikitraveli Swaffhami teejuht. Thetford. Diss ja Wikitraveli Dissi teejuht. Brockdish ja Wikitraveli Brockdishi teejuht.

Cambridgeshire

Peterborough ja Wikitraveli Peterborough teejuht. Little Gidding ja Wikitraveli Little Giddingi teejuht. Ramsey ja Wikitraveli Ramsey teejuht. Ely ja Wikitraveli Ely teejuht. Huntingdon ja Wikitraveli Huntingdoni teejuht. St Neots ja Wikitraveli St Neotsi teejuht.

Cambridge ja Wikitraveli Cambridge teejuht. Grantchester ja Wikitraveli Grantchesteri teejuht. Fowlmere. Duxford ja Wikitraveli Duxfordi teejuht.

Suffolk

Lowestoft ja Wikitraveli Lowestofti teejuht. Southwold ja Wikitraveli Southwoldi teejuht. Aldeburgh ja Wikitraveli Aldeburghi teejuht. Orford ja Wikitraveli Orfordi teejuht. Woodbridge. Ipswich ja Wikitraveli Ipswichi teejuht.

Felixstowe ja Wikitraveli Felixstowe teejuht. Sudbury ja Wikitraveli Sudbury teejuht. Lavenham ja Wikitraveli Lavenhami teejuht. Bury St Edmonds ja selle Wikitraveli teejuht. Newmarket ja Wikitraveli Newmarketi teejuht.

Essex 

Harwich ja Wikitraveli Harwichi teejuht. Colchester ja Wikitraveli Colchesteri teejuht. Frinton-on-Sea ja selle Wikitraveli teejuht. Clacton ja Wikitraveli Clactoni teejuht. Braintree ja Wikitraveli Braintree teejuht.

Maldon ja Wikitraveli Maldoni teejuht. Chelmsford ja Wikitraveli Chelmsfordi teejuht. Burnham-on-Crouch ja selle Wikitraveli teejuht. Southend ja Wikitraveli Southendi teejuht. Basildon ja Wikitraveli Basildoni teejuht.

Billericay ja Wikitraveli Billericay teejuht. Brentwood ja Wikitraveli Brentwoodi teejuht. Hornchurch.

Hertfordshire

Royston ja Wikitraveli Roystoni teejuht. Letchworth ja Wikitraveli Letchworthi teejuht. Hitchin ja Wikitraveli Hitchini teejuht. Stevenage ja Wikitraveli Stevenage teejuht. Knebworth ja Wikitraveli Knebworthi teejuht. Welwyn Garden City ja selle Wikitraveli teejuht.

Hertford ja Wikitraveli Hertfordi teejuht. Hatfield ja Wikitraveli Hatfieldi teejuht. Harpenden ja Wikitraveli Harpendeni teejuht. St Albans ja Wikitraveli St Albansi teejuht. Hemel Hempstead ja Wikitraveli Hemel Hampsteadi teejuht.

Berkhamsted ja Wikitraveli Berkhamstedi teejuht. Tring ja Wikitraveli Tringi teejuht. Watford ja Wikitraveli Watfordi teejuht.

Bedfordshire  

Bedford ja Wikitraveli Bedfordi teejuht. Biggleswade ja Wikitraveli Biggleswade teejuht. Flitwick ja Wikitraveli Flitwicki teejuht. Leighton Buzzard. Dunstable.

Luton, Wikitraveli Lutoni teejuht. Lutoni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Lõuna-Inglismaa

Kagu-Inglismaa  

Kent 

Margate ja Margate Wikitraveli teejuht. Broadstairs ja Wikitraveli Broadstairsi teejuht. Ramsgate ja Wikitraveli Ramsgate teejuht. Sandwich ja Wikitraveli Sandwichi teejuht.

Canterbury ja Wikitraveli Canterbury teejuht. Dover, Wikitraveli Doveri teejuht. Laevaliikluseks Prantsusmaaga valige mõni laevafirma lehekülje algusest. Doveri ümbruse ühistransport.

Folkestone ja Wikitraveli Folkestone teejuht. Hythe ja Wikitraveli Hythe teejuht. Ashford ja Wikitraveli Ashfordi teejuht. Tunbridge Wells ja selle Wikitraveli teejuht. Tonbridge ja Wikitraveli Tonbridge teejuht.

Maidstone ja Wikitraveli Maidstone teejuht. Sittingbourne ja Wikitraveli Sittingbourne teejuht. Sevenoaks. Gillingham ja Wikitraveli Gillinghami teejuht. Chatham ja Wikitraveli Chathami teejuht.

Rochester ja Wikitraveli Rochesteri teejuht. Gravesend ja Wikitraveli Gravesendi teejuht.

East Sussex 

Hartfield. Crowborough ja Wikitraveli Crowborough teejuht. Battle ja Wikitraveli Battle teejuht. Rye ja Wikitraveli Rye teejuht.

Hastings ja Wikitraveli Hastingsi teejuht. Bexhill ja Wikitraveli Bexhilli teejuht. Eastbourne ja Wikitraveli Eastbourne teejuht. Newhaven ja Wikitraveli Newhaveni teejuht.

Brighton, Wikitraveli Brightoni teejuht. Brightoni ühistransport ja bussifirma The Big Lemon.

Lewes ja Wikitraveli Lewesi teejuht. Uckfield ja Wikitraveli Uckfieldi teejuht.

West Sussex 

East Grinstead ja selle Wikitraveli teejuht. Crawley ja Wikitraveli Crawley teejuht. Horsham ja Wikitraveli Horshami teejuht. Haywards Heath ja selle Wikitraveli teejuht.

Burgess Hill ja Wikitraveli Burgess Hilli teejuht. Amberley. Shoreham-by-Sea. Sompting ja Wikitraveli Somptingi teejuht. Wiston ja Wikitraveli Wistoni teejuht. Worthing ja Wikitraveli Worthingi teejuht.

Littlehampton ja Wikitraveli Littlehamptoni teejuht. Arundel ja Wikitraveli Arundeli teejuht. Bognor Regis ja Wikitraveli Bognor Regise teejuht. Chichester ja Wikitraveli Chichesteri teejuht.

Isle of Wight 

Laevafirmad Wightlink, Red Funnel ja Hovertravel. Bussifirma Southern Vectis. Rongiliiklus.

Cowes. Ryde ja Wikitraveli Ryde teejuht. Bembridge. Newport. Yarmouth, Wikitraveli Yarmouthi teejuht ja Yarmouthi sadam. Freshwater ja Wikitraveli Freshwateri teejuht. Ventnor ja Wikitraveli Ventnori teejuht.

Hampshire 

Lymington ja Wikitraveli Lymingtoni teejuht. The New Forest ja selle Wikitraveli teejuht.  

Southampton, Wikitraveli Southamptoni teejuht. Southamptoni lennuväli ja selle juurdepääsuvõimalused. Bussifirmad Unilinkbus ja Bluestar.  

Hythe ja Wikitraveli Hythe teejuht. Gosport ja Wikitraveli Gosporti teejuht. Portsmouth, Wikitraveli Portsmouthi teejuht ja Portsmouthi ühistransport. Emsworth ja Wikitraveli Emsworthi teejuht.  

Eastleigh ja Wikitraveli Eastleighi teejuht. Bishopstoke. Chandler’s Ford ja selle Wikitraveli teejuht. Romsey ja Wikitraveli Romsey teejuht.  

Winchester ja Wikitraveli Winchesteri teejuht. Alresford ja Wikitraveli Alresfordi teejuht. Basingstoke ja Wikitraveli Basingstoke teejuht. Greywell. Aldershot ja Wikitraveli Aldershoti teejuht. Farnborough.

Surrey 

Haslemere. Farnham ja Wikitraveli Farnhami teejuht. Godalming ja Wikitraveli Godalmingi teejuht. Guildford ja Wikitraveli Guildfordi teejuht.

Dorking. Woking ja Wikitraveli Wokingi teejuht. Weybridge ja Wikitraveli Weybridge teejuht. Epsom ja Wikitraveli Epsomi teejuht.

Berkshire 

Slough ja Wikitraveli Sloughi teejuht. Windsor, Wikitraveli Windsori ja Etoni teejuht. Maidenhead ja Wikitraveli Maidenheadi teejuht. Ascot ja Wikitraveli Ascoti teejuht.

Reading, Wikitraveli Readingi teejuht ja Readingi ühistransport. Goring ja Streatley. Newbury, Wikitraveli Newbury ja Thatchami teejuht.

Oxfordshire 

Banbury ja Wikitraveli Banbury teejuht. Chipping Norton ja Wikitraveli Chipping Nortoni teejuht. Bicester ja Wikitraveli Bicesteri teejuht. Woodstock ja Wikitraveli Woodstocki teejuht. Bladon ja Wikitraveli Bladoni teejuht. Witney ja Wikitraveli Witney teejuht.

Oxford, Wikitraveli Oxfordi teejuht. Londoni ja Oxfordi vahet sõitvad bussifirmad Oxfordtube ja Megabus. Oxfordi ühistransport.

Abington ja Wikitraveli Abingtoni teejuht. Wallingford ja Wikitraveli Wallingfordi teejuht. Cholsey ja Wikitraveli Cholsey teejuht. Thame ja Wikitraveli Thame teejuht. Didcot ja Wikitraveli Didcoti teejuht. Henley-on-Thames ja selle Wikitraveli teejuht.

Buckinghamshire 

Stony Stratford ja selle Wikitraveli teejuht. Milton Keynes ja selle Wikitraveli teejuht. Buckingham. Aylesbury ja Wikitraveli Aylesbury teejuht. Princes Risborough ja selle Wikitraveli teejuht. Amersham ja Wikitraveli Amershami teejuht. High Wycombe ja selle Wikitraveli teejuht. Marlow ja Wikitraveli Marlow teejuht.

West Country

Gloucestershire

Tewkesbury ja Wikitraveli Tewkesbury teejuht. Cheltenham ja Wikitraveli Cheltenhami teejuht. Gloucester ja Wikitraveli Gloucesteri teejuht. The Forest of Dean ja selle Wikitraveli teejuht. Stroud ja Wikitraveli Stroudi teejuht.

Amberley ja Wikitraveli Amberley teejuht. Nailsworth ja Wikitraveli Nailsworthi teejuht. Cirencester ja Wikitraveli Cirencesteri teejuht. Berkeley. Thornbury. Wotton-under-Edge.

Wiltshire

Malmesbury. Swindon, Wikitraveli Swindoni teejuht ja Swindoni ühistransport. Chippenham ja Wikitraveli Chippenhami teejuht. Avebury ja Wikitraveli Avebury teejuht. Melksham ja Wikitraveli Melkshami teejuht. Devizes. Trowbridge ja Wikitraveli Trowbridge teejuht. Westbury. Warminster ja Wikitraveli Warminsteri teejuht.

Stonehenge, Wikitraveli Stonehenge teejuht ja UNESCO Stonehenge ja Avebury lehekülg. Amesbury. Salisbury ja Wikitraveli Salisbury teejuht.

Dorset 

Shaftesbury ja Wikitraveli Shaftesbury teejuht. Sherborne ja Wikitraveli Sherborne teejuht. Blandford Forum ja selle Wikitraveli teejuht. Wimborne Minster ja selle Wikitraveli teejuht. Christchurch ja Wikitraveli Christchurchi teejuht. Bournemouth ja Wikitraveli Bournemouth teejuht.

Poole ja Wikitraveli Poole teejuht. Wareham ja Wikitraveli Warehami teejuht. Cerne Abbas. Dorchester ja Wikitraveli Dorchesteri teejuht. Lyme Regis ja Wikitraveli Lyme Regis teejuht. Bridport ja Wikitraveli Bridporti teejuht. Weymouth ja Wikitraveli Weymouthi teejuht.

Portlandi saar, Wikitraveli Portlandi saare teejuht ja Portland.

Somerset 

Bristol, Wikitraveli Bristoli teejuht. Bristoli lennuväli ja selle juurdepääsuvõimalused. Bristoli ja selle ümbruse bussi- ja rongiliiklus. Bristoli turismibussid. Bath ja Wikitraveli Bathi teejuht.

Weston-super-Mare ja selle Wikitraveli teejuht. Cheddar. Wells ja Wikitraveli Wellsi teejuht. Glastonbury ja Wikitraveli Glastonbury teejuht. Exmoor National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Taunton ja Wikitraveli Tauntoni teejuht.

Langport ja Wikitraveli Langporti teejuht. Wincanton ja Wikitraveli Wincantoni teejuht. Yeovil ja Wikitraveli Yeovili teejuht.

Devon

Woolacombe ja Wikitraveli Woolacombe teejuht. Lundy saar ja selle Wikitraveli teejuht. Exmoor National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Westward Ho! ja selle Wikitraveli teejuht. Beer ja Wikitraveli Beeri teejuht.

Exeter, Wikitraveli Exeteri teejuht. Exeteri lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Exeteri ühistransport. Sidmouth ja Wikitraveli Sidmouthi teejuht. Exmouth ja Wikitraveli Exmouthi teejuht. Teignmouth ja Wikitraveli Teignmouthi teejuht.

Newton Abbot ja selle Wikitraveli teejuht. Dartmoor National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Princetown. Buckfastleigh ja Wikitraveli Buckfastleigh teejuht. Torquay ja Wikitraveli Torquay teejuht. Totnes ja Wikitraveli Totnesi teejuht.

Dartmouth ja Wikitraveli Dartmouthi teejuht. Plymouth, Wikitraveli Plymouthi teejuht ja Plymothi ühistransport. Tavistock ja Wikitraveli Tavistocki teejuht.

Cornwall 

Bude ja Wikitraveli Bude teejuht. Tintagel. Launceston ja Wikitraveli Launcestoni teejuht. Bodmin ja Wikitraveli Bodmini teejuht. Lostwithiel ja Wikitraveli Lostwithieli teejuht. Foweyja Wikitraveli Fowey teejuht.

St Austell ja Wikitraveli St Austelli teejuht. Mevagissey ja Wikitraveli Mevagissey teejuht. Padstow ja Wikitraveli Padstow teejuht. St Columb Major ja Wikitraveli St Columb Majori teejuht.

Newquay, Wikitraveli Newquay teejuht. Newquay lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Truro ja Wikitraveli Truro teejuht. Falmouth ja Wikitraveli Falmouthi teejuht. Hayle ja Wikitraveli Hayle teejuht. St Ives ja Wikitraveli St Ivesi teejuht. Penzance ja Wikitraveli Penzance teejuht. Newlyn ja Wikitraveli Newlyni teejuht. St Just ja Wikitraveli St Justi teejuht. Land’s End ja Wikitraveli Land`s Endi teejuht.

Isles of Scilly 

St Martins, Tresco, Bryher, St Mary`s ja St Agnes.

Wales

Walesi ühistranspordi planeerija. Raudteefirma Arriva Trains Wales. Holyheadi ja Iirimaa vahel sõidavad laevafirmad StenaLine ja Irish Ferries. Bussifirmad National Express ja Traws Cambria.

Põhja-Wales

Anglesey  

Holyhead ja Wikitraveli Holyheadi teejuht. Valley. Aberffraw. Newborough. Brynsiencyn. Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (Llanfair PG) ja selle Wikitraveli teejuht. Llangefni. Beaumaris ja Wikitraveli Beaumarise teejuht. Llanddona. Benllech.

Gwynedd  

Bangor ja Wikitraveli Bangori teejuht. Caernarfon ja Wikitraveli Caernarfoni teejuht. Snowdonia National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Llanberis ja Wikitraveli Llanberise teejuht. Pwllheli. Porthmadog ja Wikitraveli Porthmadogi teejuht.

Blaenau Ffestiniog ja selle Wikitraveli teejuht. Portmeirion ja Wikitraveli Portmeirioni teejuht. Harlech ja Wikitraveli Harlechi teejuht. Dolgellau ja Wikitraveli Dolgellau teejuht. Bala ja Wikitraveli Bala teejuht.

Conwy

Conwy maakonna ühistransport. Conwy ja Wikitraveli Conwy teejuht. Llandudno ja Wikitraveli Llandudno teejuht. Colwyn Bay ja Wikitraveli Colwyn Bay teejuht. Abergele. Llanrwst ja Wikitraveli Llanrwsti teejuht. Betws y Coed ja selle Wikitraveli teejuht.

Denbighshire 

Prestatyn ja Wikitraveli Prestatyni teejuht. Rhyl ja Wikitraveli Rhyli teejuht. St Asaph. Denbigh ja Wikitraveli Denbighi teejuht. Ruthin ja Wikitraveli Ruthini teejuht. Corwen. Llangollen ja Wikitraveli Llangolleni teejuht.

Flintshire

Talacre. Holywell. Flint. Mold Connah`s Quay.

Wrexham

Bwlchgwyn. Holt. Wrexham ja Wikitraveli Wrexhami teejuht. Rhos. Ruabon. Chirk ja Wikitraveli Chirki teejuht.

Kesk-Wales 

Ceredigion 

Cardigan ja Wikitraveli Cardigani teejuht. Newcastle Emlyn. Lampeter ja Wikitraveli Lampeteri teejuht. New Quay. Aberaeron ja Wikitraveli Aberaeroni teejuht. Llanddewi Brefi. Tregaron. Devil`s Bridge. Aberystwyth ja Wikitraveli Aberystwythi teejuht.

Powys 

Machynlleth ja Wikitraveli Machynllethi teejuht. Montgomery ja Wikitraveli Montgomery teejuht. Newtown ja Wikitraveli Newtowni teejuht. Llandiloes ja Wikitraveli Llandiloes teejuht. Knighton.

Llandrindod Wells ja Wikitraveli Llandrindod Wellsi teejuht. Builth Wells ja Wikitraveli Builth Wellsi teejuht. Hay-on-Wye ja Wikitraveli Hay-on-Wye teejuht. Brecon ja Wikitraveli Breconi teejuht. Trecastle ja Wikitraveli Trecastle teejuht. Pen y Cae.

Lõuna-Wales

Pembrokeshire 

Pembrokeshire bussiliiklus. Newport ja Wikitraveli Newporti teejuht. Fishguard ja Wikitraveli Fishguardi teejuht. St Davids ja Wikitraveli St Davidsi teejuht. Haverfordwest ja Wikitraveli Haverfordwesti teejuht. Narberth.

Milford Haven ja Wikitraveli Milford Haveni teejuht. Pembrokeshire Coast National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Saundersfoot ja Wikitraveli Saundersfooti teejuht. Tenby ja Wikitraveli Tenby teejuht. Pembroke ja Wikitraveli Pembroke teejuht

Carmarthenshire

Laugharne. Carmarthen ja Wikitraveli Carmartheni teejuht. Kidwelly ja Wikitraveli Kidwelly teejuht. Llanelli ja Wikitraveli Llanelli teejuht. Llandeilo ja Wikitraveli Llandeilo teejuht. Llandovery ja Wikitraveli Llandovery teejuht.

Glamorganshire 

Swansea, Wikitraveli Swansea teejuht, Swansea ja selle ümbruse ühistransport. Neath ja Wikitraveli Neathi teejuht. Port Talbot ja Wikitraveli Port Talboti teejuht. Bridgend ja Wikitraveli Bridgendi teejuht. Porthcawl ja Wikitraveli Porthcawli teejuht. Barry ja Wikitraveli Barry teejuht.

Cardiff, Wikitraveli Cardiffi teejuht. Cardiffi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Cardif Bus.

Caerphilly ja Wikitraveli Caerphilly teejuht. Pontypridd ja Wikitraveli Pontypriddi teejuht. Merthyr Tydfil ja Wikitraveli Merthyr Tydfili teejuht.

Monmouthshire

Newport, Wikitraveli Newporti teejuht ja Newporti ühistransport. Caldicot ja Wikitraveli Caldicoti teejuht. Chepstow ja Wikitraveli Chepstow teejuht. Cwmbran. Torfaen. Usk ja Wikitraveli Uski teejuht.

Tintern ja Wikitraveli Tinterni teejuht. Monmouth ja Wikitraveli Monmouthi teejuht. Abergavenny ja Wikitraveli Abergavenny teejuht.

Šotimaa

Šotimaa ühistranspordi planeerija. Laevafirmad Caledonian MacBrayne (CalMac), NorthLink Ferries, Pentland Ferries, John O’Groats Ferries, Orkney Ferries ja Shetland Islands Council.

Raudteefirmad First Scotrail, East Coast, Virgin Trains, Cross Country Trains ja Transpennine Express.

Bussifirmad National Express, Scottish Citylink, Megabus ja First (kohalik bussiliiklus).

Lõuna-Šotimaa 

Dumfries ja Galloway  

Piirkonna ühistransport. Drummore. Portpatrick ja veel üks Portpatricki teejuht. Stranraer, Wikitraveli ja veel üks Stranraeri teejuht. Cairnryan. Whithorn ja Whithorni saar.

Newton Stewart ja Wikitraveli Newton Stewarti teejuht. Gatehouse of Fleet. Kirkcudbright ja Wikitraveli Kirkcudbrighti teejuht. Castle Douglas ja Wikitraveli Castle Douglase teejuht.

Dumfries ja Wikitraveli Dumfriesi teejuht. Lockerbie. Gretna ja Wikitraveli Gretna teejuht. Wanlockhead.

Clydesdale

Parima ülevaate Clydesdalest annab Larnakshire turismiportaal. Clydesdale on osa Larnakshirest.

Douglas. Coalburn. Leshmagow. Kirkmuirhilli kirik. Lanark ja Wikitraveli Lanarki teejuht. New Lanark, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Carluke. Forth. Carnwath. Biggar.

Ayrshire  

Girvan ja Wikitraveli Girvani teejuht. Ayr ja Wikitraveli Ayri teejuht. Prestwick, Wikitraveli Prestwicki teejuht. Glasgow Prestwicki lennujaam  (kuhu Riiast Ryanair sõidab) ja selle juurdepääsuvõimalused.

Kilmarnock ja Wikitraveli Kilmarnocki teejuht. Irvine. Arrani saar, Wikitraveli ja veel üks Arrani saare teejuht. Holy Island ja Wikitraveli Holy Islandi teejuht. Caltcoats ja Wikitraveli Caltcoatsi teejuht. Ardrossan ja Wikitraveli Ardrossani teejuht.

West Kilbride ja Wikitraveli West Kilbride teejuht. Portencrossi kindlus. Largs, Wikitraveli ja veel üks Largsi teejuht.

Borders 

Coldstream. Kelso ja Wikitraveli Kelso teejuht. Melrose ja Wikitraveli Melrose teejuht. Abbotsford. Saint Boswells. Jedburgh ja Wikitraveli Jedburghi teejuht. Hawick. Selkirk. Galashiels. Peebles ja Wikitraveli Peeblesi teejuht.

Central Belt

Lothians 

East Lothian 

Dunbar ja Wikitraveli Dunbari teejuht. North Berwick ja Wikitraveli North Berwicki teejuht. Gullane ja Wikitraveli Gullane teejuht. Haddington. Musselburgh ja Wikitraveli Musselburghi teejuht.

Midlothian 

Roslin, Wikitraveli Roslini teejuht ja Roslini kabel. Dalkeith.

Edinburgh, Wikitraveli Edinburghi teejuht ja UNESCO Edinburghi lehekülg. Edinburghi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Airlink Express. Edinburghi ühistransport, bussiliikluse planeerija ning bussifirmad Lothian ja First. Vaatamisväärsuste bussid.

West Lothian 

Linlithgow ja Wikitraveli Linlithgow teejuht. Livingston ja Wikitraveli Livingstoni teejuht.

Clydeside

Motherwell. Hamilton ja Wikitraveli Hamiltoni teejuht. East Kilbride. Bothwelli kindlus. Airdrie. Kilsyth ja Wikitraveli Kilsythi teejuht.

Glasgow, Wikitraveli Glasgow teejuht. Glasgow rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Glasgow Prestwicki lennujaam (kuhu Riiast Ryanair sõidab) ja selle juurdepääsuvõimalused. Glasgow ja selle ümbruse ühistransport.

Paisley ja Wikitraveli Paisley teejuht. Port Glasgow. Greenock ja Wikitraveli Greenocki teejuht. Gourock. Inverkip ja Wikitraveli Inverkipi teejuht. Milngavie. Wikitraveli ja veel üks Milngavie teejuht. Dumbarton. Balloch ja Wikitraveli Ballochi teejuht.

Stirlingshire  

Polmont. Falkirk ja Wikitraveli Falkirki teejuht. Antoniuse vall Falkirkis. Antoniuse vall. Bo’ness ja Wikitraveli Bo’nessi teejuht.

Stirling ja Wikitraveli Stirlingi teejuht. Bridge of Allan ja Wikitraveli Bridge of Allani teejuht. Dunblane ja Wikitraveli Dunblane teejuht. Drymen ja Wikitraveli Drymeni teejuht. Aberfoyle.

Loch Lomond and The Trossachs National Park ja selle Wikitraveli teejuht. Doune ja Wikitraveli Doune teejuht. Callander ja Wikitraveli Callanderi teejuht. Crianlarich ja Wikitraveli Crianlarichi teejuht.

Clackmannanshire 

Clackmannan. Alva. Dollar ja Wikitraveli Dollari teejuht.

Kirde-Šotimaa

Fife.

Culross ja Wikitraveli Culrossi teejuht. Dunfermline, Wikitraveli ja veel üks Dunfermline teejuht. Rosyth. Aberdour ja Wikitraveli Aberdouri teejuht. Burntisland ja Wikitraveli Burntislandi teejuht.

Kirkcaldy ja Wikitraveli Kirkcaldy teejuht. Leven. Glenrothes. Falkland. Cupar. Saint Andrews ja Wikitraveli Saint Andrews teejuht. Anstruther.

Perth and Kinross 

Kinross. Crieff ja Wikitraveli Crieffi teejuht. Perth ja Wikitraveli Perthi teejuht. Blairgowrie. Alyth. Dunkeld ja Wikitraveli Dunkeldi teejuht. Kenmore. Aberfeldy. Pitlochry ja Wikitraveli Pitlochry teejuht. Blair Atholl ja selle Wikitraveli teejuht.

Angus 

Dundee, Wikitraveli Dundee teejuht. Dundee lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Dundee ühistransport.

Arbroath. Glamise kindlus. Forfar. Kirriemuir. Brechin. Montrose.

Aberdeenshire 

Braemar. Ballater. Stonehaven ja Wikitraveli Stonehaveni teejuht. Banchory ja Wikitraveli Banchory teejuht.

Aberdeen, Wikitraveli Aberdeeni teejuht. Aberdeeni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Aberdeeni linnabussid.

Westhill ja Wikitraveli Westhilli teejuht. Huntly ja Wikitraveli Huntly teejuht. Peterhead. Fraserburgh ja Wikitraveli Fraserburghi teejuht. Gardenstown (Gamrie) ja selle Wikitraveli teejuht. Banf ja Macduff.

Moray 

Tomintoul. Dufftown. Craigellachie. Keith. Buckie. Elgin ja Wikitraveli Elgini teejuht. Lossiemouth. Forres ja Wikitraveli Forresi teejuht.

Highlands

Argyll and Bute  

Campbeltown, Wikitraveli Campbeltowni teejuht, Campbeltowni ja selle ümbruse ühistransport. Bute saar ja selle Wikitraveli teejuht. Saarele sõidavad laevafirmad Caledonian MacBrayne ja Waverley. Ühistransport saarel.

Cowali poolsaar. Dunoon. Lochgilphead. Helensburgh. Garelochhead. Luss. Inveraray ja Wikitraveli Inveraray teejuht. Oban ja Wikitraveli Obani teejuht.

Highland

Glencoe ja Wikitraveli Glencoe teejuht. Fort William ja Wikitraveli Fort Williami teejuht. Glenfinnan ja Wikitraveli Glenfinnani teejuht. Mallaig ja Wikitraveli Mallaigi teejuht. Inverie ja Wikitraveli Inverie teejuht.

Dornie. Kyle of Lochalsh ja selle Wikitraveli teejuht. Plockton ja Wikitraveli Plocktoni teejuht. Aviemore ja Wikitraveli Aviemore teejuht.

Inverness, Wikitraveli Invernessi teejuht ja Invernessi ühistransport. Strathpeffer ja Wikitraveli Strathpefferi teejuht. Cromarty. Tain ja Wikitraveli Taini teejuht. Dornoch.

Ullapool ja Wikitraveli Ullapooli teejuht. Durness ja Wikitraveli Durnessi teejuht. Thurso ja Wikitraveli Thurso teejuht. Wick.

Saared

Hebrides ja Wikitraveli Hebridesi teejuht. Orkney saared ja nende Wikitraveli teejuht. Shetlandi saared ja nende Wikitraveli teejuht.

Põhja-Iirimaa (Ulster)

Põhja-Iirimaa ühistranspordi planeerija. Laevafirmad Stena Line, Norfolk Line ja P & O Ferries. Põhja-Iirimaa raudtee. Bussifirmad Ulsterbus, Goldline ja Metro.

County Armagh 

Armagh ja Wikitraveli Armaghi teejuht. Tandragee. Loughgall. Portadown. Lurgan ja Wikitraveli Lurgani teejuht.

County Down 

Newry ja Wikitraveli Newry teejuht. Newcastle ja Wikitraveli Newcastle teejuht. Banbridge. Downpatrick. Killyleagh. Portaferry. Hillsborough ja Wikitraveli Hillsboroughi teejuht. Lisburn ja Wikitraveli Lisburni teejuht. Holywood ja Wikitraveli Holywoodi teejuht. Bangor ja Wikitraveli Bangori teejuht.

County Antrim 

Belfast, Wikitraveli Belfasti teejuht. Belfasti rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. George Best Belfast City Airport ja selle juurdepääsuvõimalused. Belfasti ühistransport ja vaatamisväärsuste vahet sõitev buss.

Newtownabbey. Antrim ja Wikitraveli Antrimi teejuht. Carrickfergus ja Wikitraveli Carrickferguse teejuht. Larne, Wikitraveli Larne teejuht ja Larne sadam. Ballymena ja Wikitraveli Ballymena teejuht. Cushendall. Cushendun.

Ballycastle ja Wikitraveli Ballycastle teejuht. Ballymoney ja Wikitraveli Ballymoney teejuht. Giant’s Causeway, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Bushmills. Portrush ja Wikitraveli Portrushi teejuht.

County Londonderry  

Magherafelt. Dungiveni loss. Derry (Londonderry), Wikitraveli Derry teejuht. Derry lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Derry ühistransport.

Limavady, Wikitraveli ja veel üks Limavady teejuht. Coleraine ja Wikitraveli Coleraine teejuht. Portstewart.

County Tyrone 

Dungannon ja Wikitraveli Dungannoni teejuht. Omagh ja Wikitraveli Omaghi teejuht. Cookstown ja Wikitraveli Cookstowni teejuht. Castlederg. Sion Mills. Strabane ja Wikitraveli Strabane teejuht

County Fermanagh 

Lisnaskea. Enniskillen ja Wikitraveli Enniskilleni teejuht. Irvinestown. Belleek ja Wikitraveli Belleeki teejuht. Kesh.

Saared

Mani saared 

Wikitraveli ja veel üks Mani saarte teejuht. Laevafirma Steam Packet Company. Mani saarte lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Bussi- ja rongiühendus saartel. Douglas ja Wikitraveli Douglase teejuht.

Kanalisaared 

Guernsey 

Wikitraveli Guernsey teejuht. Guernsey lennujaam. Laevafirmad Channel Island Ferry, Condor Ferries ja Manche-îles Express. Guernsey sadam. Bussiliiklus saarel.

Jersey 

Wikitraveli Jersey teejuht. Jersey lennujaam. Laevafirmad Channel Island Ferry, Condor Ferries ja Manche-îles Express. Bussiliiklus saarel.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Šotimaa. Süda seljakotis. Marion Jõepera. 2019

Ülestähendusi väikeselt saarelt. Bill Bryson. 2018

Võõramaalane. Mare Grau. 2012

Minu Inglismaa. Ann Alari. 2012

Aja jälg kivis. Inglismaa. Helgi Erilaid. 2011

Eestlasena Londonis: kübar jalas, saabas peas. Aime Hansen. 2011

Minu London, Anu Samarüütel-Long, 2010

Saturni rõngad. W.G. Sebald. 2010

Eestikeelsed reisiblogid

https://panipaik.com (2024)

https://2016reis.blogspot.com (2024)

https://panipaik.com (2023)

http://reisilesaaraga.blogspot.com (2022)

https://www.headreisi.ee (2021)

https://liisanurme.wordpress.com (Šotimaa, 2019-2020)

https://kerstiseiklus.wordpress.com (2015-2020)

http://knightscastle-alice.blogspot.com (2007-2020)

http://klonkstromiseikluslikelu.blogspot.com (Šotimaa, 2020)

https://kirilind.com (2020)

http://jucjaco.blogspot.com (2019)

https://www.vandersell.com (2019)

https://poksivaatevinklist.wixsite.com (2019)

https://reisilesaaraga.blogspot.com (2019, 2017, 2015, 2014)

https://evelinsjourney.wordpress.com (2019)

https://minuperspektiiv.com (2019)

http://www.sulevnurme.org (2019)

https://planetpille.com (2019)

https://violakasak.wordpress.com (2018)

http://nainotse.blogspot.com (2018)

http://krissu16.blogspot.com (2018)

http://www.kellykivirand.com (2018)

https://kirilind.com (2018)

http://tsheburashka.blogspot.com (2018)

http://eestlasedmaailmas.eu (2018)

http://lilleriinilood.blogspot.com.ee (2016-2017)

Šotimaal (2017)

http://www.sulevnurme.org (2017)

http://whatsyoursubject.blogspot.com (2016)

http://kastzarakas.blogspot.com.ee (2016)

https://surjubasicschool.wordpress.com (2016)

http://mihkellondonis.blogspot.com (2016)

http://toomik.blogspot.com (2015, 2013-2011)

http://foundmyadventure.blogspot.co.uk (2014-2015)

http://triinsblog.com/category/uhendkuningriik (2012-2015)

https://mariannereisid.wordpress.com (2015)

https://sandrakurvits.weebly.com (2015)

https://maailmamull.wordpress.com (2015)

https://seiklusjutt.wordpress.com/tag/sotimaa (2014-2015)

http://sverrelasn.wordpress.com (2013)

http://triinlondonis.blogspot.com (2013)

http://london.becomebetteryourself.com (2013)

http://evajacolondonis.blogspot.com (2009-2013)

http://ruudulisedseelikud.blogspot.com.ee (2010-2013)

http://reisijad.blogspot.com (2013)

http://herzireisid.blogspot.com (2012)

http://ingriida.blogspot.com (2005-2012)

http://herzireisid.blogspot.com (2011, Šotimaa)

http://liinushkalondonis.blogspot.com (2009-2010)

http://eva1708.blogspot.com (2009-2010)

http://mymaailm.blogspot.com/search/label/London (2010)

http://remka78.blogspot.com (2006-2010)

http://shotimaa.wordpress.com (2009)

http://www.suurbritannia.blogspot.com (2009)

http://heiti.planet.ee/index.php?idPage=10181 (Šotimaa, 2008)

http://avantyristid.blogspot.com (2006)

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Inglismaa inimesed ja loodus. 2009

Vikerraadio. Kuula rändajat. Šotimaa metsad. 2008

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maailmarännud. Nr 16. (Šotimaa). 2002

You may also like...