Kesk-Aafrika Vabariik

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Prantsuse saatkonnast Riias.

Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument. Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: “Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat”, mis on väljastatud enne 15.12.2007 või “Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend”, mis on väljastatud pärast 15.12.2007. Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamistning selle kehtivuse aeg on 10 aastat.

Riigist lahkudes tuleb tasuda 10000CFA (umbes 240 krooni) suurune lahkumismaks reisija kohta.

Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Kesk-Aafrika Vabariigi kohta http://www.africaguide.com/country/car/ ja http://www.worldtravelguide.net/central-african-republic. Eesti välisministeerium hoiatab, et pealinna Bangui äärelinnas esineb sageli relvastatud kallaletunge ja taskuvargusi ning soovitab mitte kanda kaasas suurtes kogustes sularaha.

Poliitiline olukord Kesk-Aafrika Vabariigis on pingeline. Meeleavaldused võivad aset leida eelneva hoiatuseta ja muutuda kiiresti vägivaldseks. Välisministeerium hoiatab valitsuse ja sõjaväe hoonete pildistamise eest.

Banguist väljapoole reisijatele soovitatakse enne reisile asumist uurida kohalike võimude käest, kas piirkond, kuhu tahetakse reisida on ohutu, ja kas sinna sõitmine on turvaline. Vakaga, Bamingui-Bangoran, Haut Mbomou, Ouham, Ouham-Pende, Nana-Gribizi ja Haute-Kotto maakondades on viimaste aastate jooksul toimunud mitmeid vägivaldseid intsidente.

Soovitav on kaasa võtta piisavas koguses sularaha, kuna sularahaautomaate on riigis vähe.

You may also like...