Tšehhi

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Tšehhi reisimine viisavaba. Tšehhi saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Prahas. Eesti aukonsul Tšehhis.

Reisiinfo

Reisiinfot Tšehhi kohta http://www.czechtourism.comhttp://www.czech-tourism.com ja http://www.discoverczech.com

Lennufirmad Czech Airlines ja Ryanair. Raudteefirmad Deutshe Bahn, Saksamaad, Tšehhit ja Poolat ühendav ZVON ja Austria raudtee. Tšehhi raudtee, selle rahvusvahelised piletid ja perioodikaardid.

Bussifirma Eurolines ning linnadevahelisi ja rahvusvahelisi bussipileteid müüv Student Agency. Tšehhi rongide, busside ja linnatranspordi planeerija IDOS.

Praha ja Praha ühistransport. Karlovy Vary ja Karlovy Vary ühistransport. Parkimine Karlovy Varys. Plzen (Pilsen) ja Plzeni ühistransport. Ceske Budejovice ja Ceske Budejovice ühistransport. Kutna Hora. Decin ja Decini ühistransport (tšehhi keeles). Usti nad Labem ja linna ühistranspordiettevõte (tšehhi keeles). Liberec ja Libereci tramm. Hradec Kralove ja linna ühistransport. Brno ja Brno ühistransport. Olomouc ja Olomouci ühistransport. Ostrava ja Ostrava ühistransport.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Tšehhi kiirteedel sõitmiseks tuleb tasuda kiirteemaks. Maksu tasumise tõendiks on vinjett, mis tuleb kleepida auto eesmise tuuleklaasi paremasse alanurka. Vinjeti B-osale kirjutatakse auto registreerimisnumber. Kiirteemaksu tasumist tõendavat vinjetti saab osta piiripunktides asuvatest valuutavahetuspunktidest ning suurematest bensiinijaamadest. Kontrolli kiirteemaksu tasumise üle teostab liikluspolitsei. Lisainfot vinjettide kehtivusaja ja hindade kohta leiate Tšehhi transpordiministeeriumi kodulehelt

Eestikeelsed reisiraamatud.

Minu Praha. Tunnustamata geeniuse piinad. Katrin Pauts. 2020

Minu Tšehhi. Parajad Švejkid. Kristel Halman. 2017

Eestikeelsed blogid

https://kirilind.com (2021)

https://diana-le.com (2020)

https://ulllugu.blogspot.com (2019)

https://lifeplaneship.com (2019)

https://hannelisel.com (2019)

http://tsheburashka.blogspot.com (2019, 2016, 2015)

https://noseynomad.com/tag/prague (2017)

http://pilkutaja.blogspot.com.ee (2017, 2016)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2016)

http://toomik.blogspot.com (2016)

https://teddyaasia.wordpress.com (2016)

https://gratefuladventurer.wordpress.com (2016)

https://kahelrattal.blogspot.com (2015)

https://elutegu.wordpress.com (2014)

http://maksikoerfik.blogspot.com (2012-2014)

https://sites.google.com/site/inspiratsiooniring/ajaveeb (2010)

You may also like...