Valgevene

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Valgevene saatkonnast Tallinnas. Ka Valgevenet transiidina läbimiseks vajavad Eesti kodanikud viisat, Venemaa viisa sõiduks Valgevenesse ei kehti.

Eesti saatkond Valgevenes. Valgevene Eesti seltsiga saab ühendust meiliaadressil oma3@tut.by.

Valgevenesse sisenemisel tuleb täita migratsioonikaart, mille vorm on Venemaal ja Valgevenel ühine. See esitatakse piirivalveametnikule nii riiki sisenemisel kui riigist lahkudes.

Vastavalt Valgevene ja Venemaa vahelisele kokkuleppele transpordivahendite ajutise sisseveo kohta tuleb alates 25.02.2010 Valgevenesse välisriigis registreeritud sõiduautoga sissesõidul vormistada transpordivahendi ajutise sisseveo deklaratsioon (временный ввоз транспортного средства) tolli punases koridoris. Ilma deklareerimata võidakse auto hiljem konfiskeerida. Lisainfot saab Valgevene riikliku tollikomitee kodulehelt.

Juhul, kui viibite Valgevenes üle 3 päeva, tuleb end registreerida kohaliku siseasjade osakonna passi- ja viisateenistuses (OVIR).
Viisarežiimi rikkumise korral määratakse rikkujale trahv ja vormistatakse väljasõiduviisa. Selleks saadetakse viisata või aegunud viisaga isik piirilt tagasi paika, kus ta Valgevenes olles viibis ning kus kohaliku siseasjade osakonna passi- ja viisateenistuses tuleb vormistada väljasõiduviisa.

Reisiinfo

Reisiinfot Valgevene kohta http://eng.belarustourism.by ja http://www.belarustourist.minsk.by.

Lennufirmad Estonian AirAir Baltic ja LOT. Valgevene raudtee ja bussiliiklus (vene keeles). Rongiliiklust Riiast, Pariisist jt kohtadest Minski saate planeerida Deutche Bahni kodulehel. Minski busse saab vaadata Bussireiside lehelt. Tallinnast sõidavad Minskisse Temptrans ja Vares Reisid.

Valgevene raudtee ja bussiliiklus (vene keeles).

Minsk. Minski lennujaam, ühistransport ja metroo.

Brest, Wikitraveli Bresti teejuht. Grodno, Wikitraveli Grodno teejuht. Gomel. Babruisk ja Babruiski ühistransport. Mogilev, Wikitraveli Mogilevi teeht ja Mogilevi ühistransport. Barõssav. Vitebsk vene ja inglise keeles.

Eesti välisministeerium soovitab kindlasti vältida radioaktiivselt saastatud piirkondi, mis on enamasti teeäärsete viitadega märgistatud. Turistidel soovitatakse olla ettevaatlik või vältida liikumist sõjaväeosade ümbruses ning õhtustes/öistes metroopeatustes.

Eestikeelsed reisiblogid

https://toomast.ee (2023)

http://tsiklireisid.blogspot.com (2019)

https://happylotti.wordpress.com (2018)

http://kertireisid.blogspot.com.ee (2017)

http://laevad.blogspot.com (2017)

http://toomik.blogspot.com (2017)

https://reinholdjasemud.wordpress.com (2016)

http://vooster.blogspot.com.ee/search/label/Valgevene (2016)

http://www.metsamesi.ee/ajaviitelugemine/valgevene-reis-2015 (2015)

http://tyhjus2013.blogspot.com.ee (2013)

Tsiklitega Valgevenes (2012)

http://testinationtsaina.travellerspoint.com/co/21/ (2012)

http://rahvastesoprus2011.blogspot.com.ee (2011)

http://www.24tundi.ee/?id=319214 (2010)

http://aleksander-kaasik.blogspot.com (2009)

http://www.moonsoftware.com/ahto/kesk-aasia_2008

You may also like...