Luksemburg

Riiki pääsemine

Luksemburg on Euroopa Liidu liikmesriik, kuhu reisimiseks Eesti kodanikud viisat ei vaja. Lühiajaline vaba viibimine turistina on kuni kolm kuud (90 päeva) poole aasta jooksul. Eestit teenindav Luksemburgi esindus asub Prahas, Eestis on Luksemburgil aukonsul. Eesti suursaatkond Brüsselis, aukonsul Luksemburgis. Luksemburgi Eesti selts.

Reisiinfo

Reisiinfot Luksemburgi kohta http://www.visitluxembourg.lu ja http://www.lcto.lu/en/index. Wikitraveli Luksemburgi teejuht.

Luksemburgi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Frankfurt-Hahni lennujaam ja sealt Luksemburgi sõitev bussifirma Flibco. Flibco sõidab ka Brüsseli Charleroi lennuväljale, Portugali ja Prantsumaale, selle pileteid saab osta siit.

Luksemburgi ühistransport ja ühistranspordi planeerija. Erinevad bussiliinid.

Pealinn Luksemburg ja Wikitraveli Luksemburgi teejuht.

Clervaux ja Wikitraveli Clervaux teejuht. Vianden ja Wikitraveli Viandeni teejuht. Diekirch ja Wikitraveli Diekirchi teejuht. Echternach ja Wikitraveli Echternachi teejuht. Mertert ja Wikitraveli Merterti teejuht.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Aja jälg kivis. Belgia, Holland, Luxemburg. Helgi Erilaid. 2013

Eestikeelsed blogid

http://kertireisid.blogspot.com (2023)

http://toomik.blogspot.com (2022)

https://marisymbermaailma.blogspot.com (2011-2020)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2016, 2014)

https://mottemaatika.wordpress.com (2015)

http://hispaaniakitarr.blogspot.com (2005-2011)

http://herzireisid.blogspot.com (2010)

You may also like...