Iisrael

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud võivad Iisraelis ilma viisata viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Iisraeli saatkond Helsingis, Eesti saatkond Tel Avivis.

Eesti kodanikul peab Iisraeli saabudes olema kaasas pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast saabumispäeva), tal peab olema ette näidata tagasisõidupilet ja riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid.

Riiki saabujale lüüakse passi sissesõidutempel. Kui isikul on plaanis sama passiga hiljem külastada mõnda araabia riiki (v.a. Egiptus või Jordaania), võib Iisraeli saabudes paluda, et sissesõidutemplit passi ei löödaks. Viimastel aastatel on siiski üldiseks tavaks piiril tempel passi lüüa, kuna sissesõidutempli puudumine võib tekitada raskusi Iisraelis ringiliikumisel, eelkõige kui on plaanis külastada Palestiina alasid ja läbida mõni Iisraeli kontrollpunkt.

Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsinkis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Alates juunist 2009 on esinenud juhtumeid, mil EL kodanikele kes tulevad Iisraelisse Jordaania kaudu, lüüakse passi tempel “Palestinian Authority only”. Tuleb arvestada, et sellise templiga reisidokumendis üle Iisraeli kontrolljoone ei lubata. Kui sisenete Iisraeli Jordaania kaudu ja soovite hiljem ületada ka Läänekalda/Iisraeli vahelise kontrolljoone, tuleb seda piirikontrollis kindlasti öelda.

Reisiinfo

Reisiinfot Iisraeli kohta http://www.goisrael.com/Tourism_Euk, http://www.israel-tourist-information.com ja http://www.inisrael.com.

Tel Aviv http://www.telaviv-insider.co.il ja http://www.visit-tlv.com. Lennujaamast linna.

Jeruusalem. Eilati hotellid. Iisraeli raudtee.

Eesti välisministeerium hoiatab, et rahvarohketes paikades, rannas ja turistide meeliskohtades võib turist kergesti langeda taskuvaraste ohvriks. Tähelepanelik tuleks olla ohtra tänavakaubanduse piirkondades. Pimedal ajal tuleks hoiduda üksildastes ja tundmatutes paikades liikumisest. Samuti ei ole Iisraelis turvaline reisida pöidlaküüdiga.

Terrorismioht Iisraelis on jätkuvalt üsna kõrge. Terroriakte on toime pandud või püütud toime panna rahvarohketes kohtades ja ühistranspordis.

Iisraeli reisimisel tuleks olla valmis selleks, et turvakontrolle on tavalisest rohkem ja sageli tuleb selleks varuda lisaaega. Ben Gurioni rahvusvahelisel lennuväljal esitatakse saabujatele küsimusi nende reisisihi, pagasi jm kohta, aja kokkuhoiu mõttes tuleks vastata konkreetselt ja lühidalt. Lennukile minnes on pagasi ja isiklike asjade kontroll põhjalikum kui mujal, mistõttu lennuväljale tuleb minna 2,5-3 tundi enne lennuki väljumist.

Iisraelis liikudes tuleb pidevalt kaasas kanda passi. Kaupluste, restoranide, bussi- ja rongijaamade ning massiürituste sissepääsu juures otsitakse läbi sisenejate kotid.

Enamuses linnades liinibussid sabati ajal ei käi, ka linnadevahelised bussid ei liigu. Sel ajal saab ühest linnast teise sõiduks kasutada mikrobusse, mis väljuvad tavaliselt bussijaamast. Igal ajal saab kasutada taksot. Taksosõit ei ole kallis, kuid välismaalasel tasuks sõidu hinnas eelnevalt kokku leppida või nõuda, et juht lülitaks sisse taksomeetri.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Iisrael. Kuidas tõlkida sabatit. Margit Prantsus. 2017

Punasest merest Jordani jõeni. Iisrael ja Palestiina. Väike reisijuht. Juune Holvandus. 2015

Minu Jeruusalemm. Kaameraga kloostris. Heilika Pikkov. 2014

Püha maa, juudid ja Jeesus. Arne Hiob. 2012

Xanadus. Otsimisretk. William Dalrymple. 1999

Eestikeelsed reisiblogid

https://liinapihu.com (2020-2019)

http://rxndur.blogspot.com (2019)

https://indigoaalane.blogspot.com (2019)

https://kontsadelbackpacker.wordpress.com (2019)

https://kristivikman.com (2019)

http://ainulthea.blogspot.com (2018)

https://susantsik.wordpress.com (2018)

https://paljasporgand.ee (2018)

https://meieomamaius.blogspot.com (2018)

http://lilleriinilood.blogspot.com.ee/search/label/iisrael (2017)

https://gratefuladventurer.wordpress.com (2017)

http://iisraelpalestiina.blogspot.com.ee

http://palestiinakarolin.blogspot.com.ee (2016)

Reisijutud ja seljakotimatkad üksikul planeedil (2016, 2014)

http://maailmakodanik.blogspot.com (2014)

http://herzireisid.blogspot.com (2011)

http://www.soupkultur.blogspot.com (2009-2010)

http://pahtliahv.blogspot.com.ee (2008)

Eestikeelsed telesaated

Kanal 2. Motoreporter: Surnumere tuur 10. 2011

Kanal 2. Motoreporter: Surnumere tuur 11. 2011

ETV. Reisile minuga. 2010

ETV. Reisile minuga. 2010

ETV. Reisile minuga. 2010

ETV. Reisile minuga. 2010

You may also like...