Bulgaaria

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Bulgaariasse reisimine viisavaba. Bulgaaria saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Sofias, Eesti aukonsul Bulgaarias.

Reisiinfo

Reisiinfot Bulgaaria kohta http://www.bulgariatravel.org, http://www.travel-bulgaria.com ja http://www.informationbulgaria.com. Bulgaaria rannad.

Lennufirmad Bulgaria AirEstonian AirCzech AirlinesLOTWizz AirGermanwingsEasyJet ja Ryanair.

Bulgaaria raudtee. Deutche Bahn/ICE. Bulgaaria rongi- ja bussiliikluse planeerija. Bussifirmad GRUP Plus (bulgaaria keeles) ja Biomet. Bussiliikluse planeerija.

Sofia, Sofia metroo ja Sofia trammi-trolliettevõte. Sofia lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Sofia bussijaam.

Plovdiv ja Plovdivi ühistransport (bulgaaria keeles). Varna Vikipeedias, üks Varna portaalidest ja Varna ühistranspordi kaartBurgas ja Burgase ühistransport (ingliskeelses versioonis on infot vähe, uurige bulgaariakeelset). Rousse ja Rousse ühistransportStara Zagora ja Stara Zagora ühistransport

Pleven ja Pleveni ühistransport. SlivenDobrichShumen ja Shumeni ühistransport (bulgaaria keeles, vajutage sõnale „avtobusi“). HaskovoPernikGabrovo.

Eesti välisministeerium soovitab autojuhtidel tähelepanelikult järgida kiiruspiiranguid, sest kiiruseületamisel võidakse karistada lisaks trahvile ka juhtimisõiguse ajutise äravõtmisega. Samuti peab olema tasutud maanteemaks ja vastav maksumärk ”Vignette” tuleb paigutada auto esiklaasile nähtavasse kohta. Maksumarke müüakse piiril, postkontorites, politseis.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassas Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu. 

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Bulgaaria. Janek Balõnski. 2014

Eestikeelsed reisiblogid

http://krissu16.blogspot.com (2019)

http://klonkstromiseikluslikelu.blogspot.com (2019)

https://kasecampers.eu (2018)

https://sirluu.blogspot.com (2018)

http://www.ilmaring.ee//tagged/bulgaaria (2017)

http://stopgirlsontheroad.blogspot.com (2017)

http://hommepakin.tumblr.com/tagged/bulgaaria (2017)

http://signereisid.blogspot.com (2016)

Ado ja Helgi reisipäevik (2012)

http://koplus.blogspot.com/2011/07/13-paev-2307.html (2011)

http://yllareisid.wordpress.com (2010)

Eestikeelsed telesaated

TV 3. Volgadega ümber Musta mere. 2014

You may also like...