Guinea-Bissau

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Guinea-Bissau saatkonnast Brüsselis.

Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument.  Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: “Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat”, mis on väljastatud enne 15.12.2007 või “Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend”, mis on väljastatud pärast 15.12.2007.  Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat.

Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Guinea-Bissau kohta http://www.africaguide.com/country/guineab/ ja http://www.worldtravelguide.net/guinea-bissau. Eesti välisministeerium soovitab vältida poliitilisi demonstratsioone ja suuri rahvakogunemisi, kuna riigis võib esineda vägivalda. Tuleks arvestada võimalike troopiliste nakkushaiguste ja ebapiisava meditsiinilise abiga kohapeal. Kõige sagedamini esineb koolera ja malaaria puhanguid. Mitte süüa termiliselt töötlemata toitu, vältida keetmata vett ja jääkuubikuid.

Välismaalastelt võidakse nõuda isikutuvastamiseks reisidokumenti ja kehtivat luba riigis viibimiseks (viisa), mistõttu tuleb passi kaasas kanda.

You may also like...