Belgia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Belgiasse reisimine 90 päeva ulatuses kuue kuu jooksul viisavaba. Belgia saatkond Tallinnas, Eesti saatkond Brüsselis. Eesti aukonsulid Belgias. Kohalik Eesti maja.

Reisiinfo

Reisiinfot Belgia kohta http://www.belgium.be/en/index.jsp ja http://www.visitbelgium.com. Sada nõuannet, mida Belgias teha.

Lennufirmad Estonian Air, Air Baltic, Finnair, Brussels Airlines, Vueling, TUI fly, Ryanair, Wizzair, Thomas Cook Airlines.

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Raudteefirmad Thalys, TVG, Eurostar, Deutche Bahn/ICE, Fyra ja CNSB/NMBS (kohalikud rongid). Erinevad raudteefirmad on koondatud nii CNSB/NMBS kui Deutche Bahni teekonnaplaneerijasse, väljumisaegu võib vaadata RailTimest.

Bussifirmad Megabus, Eurolines, De Lijn (flaami regioonid) ja TEC (vallooni regioonid).

Erinevad rongid, bussid, metrood ja trammid on koondatud Belgia ühistranspordi planeerijasse

Brüssel, Wikitraveli ja veel üks Brüsseli teejuht.  Brüsseli lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused lennuvälja koduleheküljel ja To and From Airport portaalis. Brussels South Charleroi Airport (Ryanair, Wizzair), selle juurdepääsuvõimalused lennuvälja koduleheküljel ja To and From Airport portaalis. Brüsseli ühistransport.

Flandria

Flandria rongi– ning bussi-, trammi- ja metrooliiklus.

Lääne-Flandria

Oostende, Wikitraveli Oostende teejuht ja Oostende ühistransport. De Haan, Wikitraveli De Haani teejuht ja De Haani ühistransport.

Brugge, Wikitraveli ja veel üks Brugge teejuht. Brugge ühistransport. Brugge City Card.

Koksijde, Wikitraveli Koksijde teejuht ja Koksijde ühistransport. Poperinge, Wikitraveli Poperinge teejuht ja Poperinge ühistransport. Ieper (Ypres), Wikitraveli Ieperi teejuht ja Ieperi ühistransport. Kortrijk (Courtray), Wikitraveli Kortrijki teejuht ja Kortrijki ühistransport.

Ida-Flandria

Ühistranspordi (De Lijni) Ida-Flandria portaal.

Gent, Wikitraveli ja veel üks Genti teejuht. Genti ühistransport. Lochristi, Wikitraveli Lochristi teejuht ja Lochristi ühistransport. Lokeren ja Wikitraveli Lokereni teejuht.

Waasmunster ja Wikitraveli Waasmunsteri teejuht. Sint-Niklaas ja Wikitraveli Sint-Niklaasi teejuht. Zele ja Wikitraveli Zele teejuht. Dendermonde ja Wikitraveli Dendermonde teejuht.

Berlare ja Wikitraveli Berlare teejuht. Aaltst ja Wikitraveli Aalsti teejuht. Zottegem ja Wikitraveli Zottegemi teejuht. Geraardsbergen, Wikitraveli Geraardsbergeni teejuht ja Geraardsbergeni linnavalitsuse lehekülg.

Antwerpeni provints

Antwerpen, Wikitraveli ja veel üks Antwerpeni teejuht. Antwerpeni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Antwerpeni ühistransport.

Lier, Wikitraveli ja veel üks Lieri teejuht. Mechelen, Wikitraveli ja veel üks Mecheleni teejuht.

Flemish Brabant

Sint-Pieters-Leeuw ja Wikitraveli Sint-Pieters-Leeuw teejuht. Grimbergen ja Wikitraveli Grimbergeni teejuht. Vilvoorde ja Wikitraveli Vilvoorde teejuht. Leuven, Wikitraveli ja veel üks Leuveni teejuht. Diest ja Wikitraveli Diesti teejuht.

Limburg

Halen ja Wikitraveli Haleni teejuht. Hasselt ja Wikitraveli Hasselti teejuht. Genk, Eupedia Hasselti ja Genki teejuht.

Wallonia

Wallonia ühistransport.

Hainauti provints

Pottes. Doornik (Tournai), Wikitraveli ja Eupedia Tournai teejuht. Mons, Wikitraveli ja Eupedia Monsi teejuht. Spiennes, Wikitraveli Spiennesi teejuht. UNESCO Spiennesi lehekülg.

La Louvière ja La Louvière karneval. Binche, Wikitraveli ja Eupedia Binche teejuht. Binche karneval. Charleroi, Wikitraveli ja Eupedia Charleroi teejuht. Chimay, Wikitraveli ja Eupedia Chimay teejuht.

Walloon Brabanti provints

Waterloo, Wikitraveli ja Eupedia Waterloo teejuht. Waterloo lahinguväli. Villers-la-Ville ja selle Wikitraveli teejuht. Villers-la-Ville klooster ja selle Eupedia teejuht. Louvain-la-Neuve ja selle Eupedia teejuht.

Namuri provints

Namur, Wikitraveli ja Eupedia Namuri teejuht. Dinant, Wikitraveli ja Eupedia Dinanti teejuht.

Liège provints

Liège, Wikitraveli ja Eupedia Liège teejuht. Neupré ja Wikitraveli Neupré teejuht.

Luxembourgi provints

Bastogne, Wikitraveli ja Eupedia Bastogne teejuht. Arlon ja Eupedia Arloni teejuht.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Näiteks kiirabi transpordi kuludest 50% tasub patsient – üldine ravikindlustus seda ei hüvita. Kulud võidakse hüvitada, kui isikul on sõlmitud vastava kattega reisikindlustus või kui kiirabi transporti vajati tööõnnetuse tagajärjel.

Eestikeelsed reisiraamatud

Aja jälg kivis. Belgia, Holland, Luxemburg. Helgi Erilaid. 2013

100 põhjust minna Belgiasse. Mitte ainult šokolaadist. Hanna Miller. 2012

Minu Brüssel. Läbikukkunud euroametniku pihtimus. Vahur Afanasjev. 2011

Eestikeelsed blogid

http://kertireisid.blogspot.com (2023)

https://kristivikman.com (2019)

http://trisberg.blogspot.com (2018)

https://kirilind.com (2018)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2014-2017)

http://jucjaco.blogspot.com.ee/search/label/Belgia (2017, 2012)

http://www.gerlii.com (2016)

http://eluflaamilas.blogspot.com (2010-2011)

https://talikas.wordpress.com/category/belgium (2008-2009, 2011)

http://molgutused.blogspot.com (2006-2010)

http://seisuskohustab.blogspot.com (2006-2010)

http://anitaorav.blogspot.com (2004-2010)

http://cottemfamilie.blogspot.com (2007-2008)

http://kaugprintsess.blogspot.com (2007-2008) 

You may also like...