Uus-Meremaa

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud peavad riiki saabudes taotlema tasuta sissepääsuluba ja viisat, kui nad tahavad riigis viibida kuni kolm kuud. Kohustuslik on tagasisõidupileti ja piisavate rahaliste vahendite olemasolu või tõend selle kohta (nt. krediitkaardi väljavõte), pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast riigist lahkumise kuupäeva. Juhul, kui teie plaanid kohapeal muutuvad ja soovite viibida Uus-Meremaal kauem kui kolm kuud, tuleb kohapealt taotleda pikema kehtivusega (kuni üheksa kuud) viisat, mille hinnad sõltuvad viisatüübist. Uus viisa peab olema käes enne kolme kuu möödumist saabumisest.

Juhul, kui teate juba enne reisi, et plaanite viibida Uus-Meremaal kauem kui kolm kuud, tuleb juba enne reisi taotleda pikema kehtivusega (kuni üheksa kuud) viisat, mille hinnad sõltuvad viisatüübist. Uus-Meremaa välisministeeriumi andmetel peavad Balti riikide kodanikud taotlema nüüd pikemat kui kolmekuulist viisat (kolm kuud on viisavaba) mitte Uus-Meremaa Varssavi, vaid Haagi saatkonnast. Riiki saabudes peate taotlema tasuta sissepääsuluba, et riiki siseneda. Kohustuslik on tagasisõidupileti ja piisavate rahaliste vahendite olemasolu või tõend selle kohta (nt.krediitkaardi väljavõte), pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast riigist lahkumise kuupäeva.

Täpsemat infot saab Uus-Meremaa immigratsiooniametist.

2. aprillil 2007 jõustus Uus-Meremaa töö- ja puhkuseprogrammi (Working Holiday Scheme) kokkuleppe. Kokkuleppe alusel saab 100 Eesti noort vanuses 18-30 aastat reisida ja töötada ühe aasta jooksul Uus-Meremaal. Lähemalt võib lugeda siit. Selle võimaluse kasutajad ei tohi töötada sama tööandja juures kauem kui kolm kuud.

Avaldusi töö- ja puhkuseprogrammi viisade taotlemiseks saab esitada elektrooniliselt. Samalt lehelt saab informatsiooni sobivuskriteeriumite ning elamis-, töötamis- ja õppimisvõimaluste kohta Uus-Meremaal. Sealt leiab ka instruktsioonid elektrooniliseks viisa taotlemiseks.

Uus-Meremaal on Eestis aukonsul. Eesti aukonsuli Uus-Meremaal leiate siit.

Reisiinfo

Reisiinfot Uus-Meremaa kohta http://www.tourismnewzealand.com, http://www.newzealand.com/travel/International, http://www.nz.com ja http://www.tourism.org.nz.

Lennufirmad Air New Zealand, Sounds Air, Jetstar, Pacific Blue, Great Barrier Airlines, Air Chathams, Cathay Pacific ja Emirates.

Bussifirmad InterCity Coachlines, Nacked Bus, Newmans Coach Lines, Northliner, Southern Link, West Coast Shuttles, Atomic Shuttles, Flying Kiwi Adventures, GreatSights New Zealand, KiwiExperiens Backpacker Bus, Stray Travel Bus ja The Magic Bus.

Raudteefirma Tranz Scenic.

Laevafirmad Interislander, Bluebridge Cook Strait Ferry ning GreatSightsi ja awesomeNZ delfiinivaatamisreisid.

Wellington, Wikitraveli Wellingtoni teejuht. Wellingtoni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused, lennujaamabussi sõidugraafik. Wellingtoni ühistransport, vaatamisväärtuste vahet sõitev buss ja Cable Car.

North Island

Kaitaia, Wikitraveli Kaitaia teejuht ja Kaitaia öömajad. Kerikeri ja Wikitraveli Kerikeri teejuht. Russell ja Wikitraveli Russelli teejuht. Paihia ja Wikitraveli Paihia teejuht.

Horeke ja Wikitraveli Horeke teejuht. Kohukohu ja Wikitraveli Kohukohu teejuht. Rawene ja Wikitraveli Rawene teejuht. Waima org. Opononi.

Tutukaka. Poor Knights saared ja Wikitraveli Poor Knights saarte teejuht. Whangarei ja Wikitraveli Whangarei teejuht. Dargaville.

Great Barrier saar ja Wikitraveli Great Barrieri saare teejuht. Tiritiri Matangi saar ja Wikitraveli Tiritiri Matangi saare teejuht. Waiheke saar ja Wikitraveli Waiheke saare teejuht.

Auckland. Wikitraveli Aucklandi teejuht. Aucklandi lennujaam ja selle bussiühendused. Aucklandi ühistransport.

Thames ja Wikitraveli Thamesi teejuht. Hamilton ja Wikitraveli Hamiltoni teejuht. Pirongia ja Wikitraveli Pirongia teejuht. Raglan ja Wikitraveli Raglani teejuht. Waitomo ja Wikitraveli Waimoto teejuht. Te Kuiti.

Tauranga, Wikitraveli Tauranga teejuht ja Tauranga ühistransport. White Island ja Wikitraveli White Islandi teejuht. Te Puke, Wikitraveli Te Puke teejuht ja bussiga Te Pukesse sõitmise võimalused. Whakatane, Wikitraveli Whakatane teejuht ja bussiga Whakatanesse sõitmise võimalused. Opotiki ja Wikitraveli Opotiki teejuht. Rotorua ja Wikitraveli Rotorua teejuht.

Taupo, Wikitraveli Taupo linna ja Taupo järve teejuht. Turangi ja Wikitraveli Turangi teejuht. Tongariro rahvuspark ja Wikitraveli Tongariro rahvuspargi teejuht.

Gisborne ja Wikitraveli Gisborne teejuht. Tokomary Bay. Tolaga Bay.

Morere ja Wikitraveli Morere teejuht. Wairoa ja Wikitraveli Wairoa teejuht. Napier ja Wikitraveli Napieri teejuht. Hastings ja Wikitraveli Hastingsi teejuht. Elsthorpe. Waipukurau.

New Plymouth ja Wikitraveli New Plymouthi teejuht. Stratford. Hawera.

Wanganui ja Wikitraveli Wanganui teejuht. Feilding ja Wikitraveli Feildingi teejuht. Palmerston North ja Wikitraveli Palmerston Northi teejuht. Shannon. Levin.

Masterton ja Wikitraveli Mastertoni teejuht. Upper Hutt ja Wikitraveli Upper Hutti teejuht. Porirua ja Wikitraveli Porirua teejuht. Lower Hutt ja Wikitraveli Lower Hutti teejuht.

South Island

Picton ja Wikitraveli Pictoni teejuht. Havelock ja Wikitraveli Havelocki teejuht. Rai Valley. Blenheim ja Wikitraveli Blenheimi teejuht. Renwick. Seddon. Ward.

Nelson ja Wikitraveli Nelsoni teejuht. Richmond ja Wikitraveli Richmondi teejuht. Mapua ja Wikitraveli Mapua teejuht. Motueka ja Wikitraveli Motueka teejuht. Takaka. St Arnaud. Nelsoni järve rahvuspark.

Westport ja Wikitraveli Westporti teejuht. Punakaiki ja Wikitraveli Punakaiki teejuht. Greymouth. Hokitika ja Wikitraveli Hokitika teejuht. Ross. Franz Josef ja Wikitraveli Franz Josefi teejuht. Fox Glacier ja Wikitraveli Fox Glacieri teejuht. Aoraki Cooki mäe rahvuspark ja Wikitraveli rahvuspargi teejuht. Haast ja Wikitraveli Haasti teejuht.

Kaikorua ja Wikitraveli Kaikorua teejuht. Hanmer Springs ja Wikitraveli Hanmer Springsi teejuht. Arthur`s Pass rahvuspark ja Wikitraveli Arthur`s Passi teejuht.

Christchurch. Wikitraveli Christchurchi teejuht. Christchurchi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Christchurchi ühistransport ja ajalooline tramm.

Akaroa. Methven ja Wikitraveli Methveni teejuht. Tekapo järv ja Wikitraveli Tekapo järve teejuht. Timaru, Wikitraveli Timaru teejuht ja Timaru ühistransport.

Omarama. Wanaka ja Wikitraveli Wanaka teejuht. Glenorchy ja Wikitraveli Glenorchy teejuht. Arrowtown ja Wikitraveli Arrowtowni teejuht. Queenstown ja Wikitraveli Queenstowni teejuht. Alexandra ja Wikitraveli Alexandra teejuht. Blueskin Bay ja Wikitraveli Blueskin Bay teejuht. Dunedin ja Wikitraveli Dudedini teejuht. Milton ja Wikitraveli Miltoni teejuht.

Milford Sound. Fiordlandi rahvuspark ja Wikitraveli Fiordlandi rahvuspargi teejuht. Te Anau ja Wikitraveli Te Anau teejuht. Gore ja Wikitraveli Gore teejuht. Mataura. Winton. Riverton. Invercargill ja Wikitraveli Invercargilli teejuht. Bluff ja Wikitraveli Bluffi teejuht. Catlins Forest Park ja Wikitraveli Cattlinsi teejuht.

Offshore Islans

Stewart Island ja Wikitraveli Stewarti saare teejuht. Chatham Islands ja Wikitraveli Chathami saarte teejuht. Sub-Antarctic Islands ja Wikitraveli Sub-Antarctic Islands teejuht.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Uus-Meremaa. Ekstreemne vabadus. Henek Tomson. 2021

Maailma kauneim paik Uus-Meremaa. Dieter Kreutzkamp. 2017

Rännumehe päevik. Ahto Nahkor. 2015

Uus-Meremaa sõnas ja pildis. Aime Hansen. 2011

Parem varblane pihus. Gerald Durell. 2009

Eestikeelsed reisiblogid

https://seiklusedaussis.blogspot.com (2020)

https://kontsadelbackpacker.wordpress.com (2019-2020)

https://mari1988.blogspot.com (2017-2020)

https://tudengiraport.wordpress.com (2016-2019)

https://hiieliin.com (2019)

https://sirliaustraalias.com (2018)

http://mannujakatu.blogspot.com (2018)

http://www.ilmaring.ee (2018)

https://sandrareisiblogi.com (2017-2018)

https://seiklejanz.wordpress.com (2016-2018)

https://janereisib.com (2017-2018)

http://meremaailm.blogspot.com.ee (2017-2018)

http://newestzealand.blogspot.com.ee (2017-2018)

http://kandelinreisid.blogspot.com.ee (2017)

https://www.ekskursioon.com (2017)

https://midalambadloevad.wordpress.com (2015-2017)

http://estlanders.com (2016-2017)

http://peipsikajakad.blogspot.com.ee (2017)

http://kavel3.blogspot.com (2016)

https://seikluslikelu.wordpress.com (2016)

http://www.leegi.jassu.ee (2015-2016)

http://www.ulllugu.blogspot.com.ee (2015-2016)

https://heleen.eu (2015)

http://heleenv2lba.blogspot.com/ (2015)

https://maailmareis.wordpress.com/category/uus-meremaa (2015)

http://whiterabbitworld.blogspot.co.nz (2011-2015)

http://liisiuusmeremaal.blogspot.com (2012-2014)

http://new-zealand-maria.blogspot.com (2012-2014)

http://hannamariaseiklused.blogspot.co.uk (2014)

http://kadrimaailmas.tumblr.com (2013-2014)

http://marlen-uusmeremaal.blogspot.com (2013)

http://marka14.blogspot.com.ee (2013)

http://samareis.weebly.com/blogi.html (2013)

http://tiinakutt.blogspot.com (2012-2013)

http://avastameindoneesia.blogspot.com.ee (2012-2013)

http://suslikute-uus-meremaa.blogspot.com/ (2009-2013)

http://merkameremaal.blogspot.com (2010-2012)

http://aiveke.blogspot.com (2012)

http://kk-reisib.blogspot.com.ee (2012)

http://unistustetiivad.blogspot.com.ee (2011)

http://kullapalavik.blogspot.com.ee (2011)

http://sirilii.blogspot.com (2010-2011)

http://uus-meremaa.blogspot.com (2010)

http://meieaustraalia.blogspot.com (2010)

http://marikatom.blogspot.com (2009)

https://tkallas.travellerspoint.com (2009)

http://parmaley.blogspot.com/2009/03/uus-meremaa.html (2009)

http://kristjan-nz.blogspot.com/ (2009)

http://heiti.planet.ee/index.php?idPage=10230 (2009)

http://pahtliahv.blogspot.com.ee (2008)

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Uus-Meremaa saared. 2012 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Uus-Meremaa ajalugu. 2012

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maoori kultuur. 2012

Vikerraadio. Kuula rändajat. Maooride usund ja kombed. 2012 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Elu tänapäeva Uus-Meremaal. 2012 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Uus-Meremaa mäed, metsad ja puud. 2012 

Vikerraadio. Kuula rändajat. Uus-Meremaa kummalised loomad. 2012 

You may also like...