Leedu

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba. Leetu saabudes peab kõigil isikutel (sealhulgas lastel sõltumata vanusest) olema kaasas pass või ID-kaart. See nõue kehtib kogu Euroopa Liidu piires. Leedu suursaatkond Tallinnas, Eesti suursaatkond Vilniuses. Eesti aukonsul Leedus. Leedu eestlaste selts.

Reisiinfo

Reisiinfot Leedu kohta http://www.lithuaniatourism.co.uk, http://www.visitlithuania.net ja http://www.travel-lithuania.com. Leedu kämpingud.

Lennufirmad Ryanair ja Air Baltic. Laevafirmad DFDS Licco de Baltic/DFDS Seaways ja Scandlines. Leedu raudtee. Bussifirmad Toks/Eurolines, EcolinesBusturas ja Kautra (leedu keeles). Esimene ja teine teekonnaplaneerija koos veebis bussipiletite ostmise võimalusega.

Vilnius http://www.vilnius-tourism.lt/ ja http://www.vilnius.com/cmarter.asp?doc=728. Vilniuse lennujaamlennujaamast linna pääsemise võimalused. Vilniuse ühistransport ja tasuline parkimine. Vichy veepark. Vilniuse kardirajad. Vilniuse ülikooli botaanikaaed.

Vilniusest 50 km Druskininkai poole jääv juustumeistrite maja. Druskininkai. Druskininkai veepark ja seikluspark. Grand SPA Lietuva. Snoras Snow ArenaVeisiejai purskkaev.

Kaunas, Kaunase ühistransport. Kaunase lennujaam, selle bussiühendus Kaunase jt linnadega. Pažaislise klooster

Klaipeda ja Klaipeda ühistransport. Klaipeda kellamuuseum. Praamiliiklus Klaipeda ja Kura sääre vahel, bussiliiklus Klaipeda ja Nida vahel. Neringa. Neriga rahvuspark. Kanuumatkad ja jalgrattaretked Nidast.

Palanga. Palanga lennujaam.

Šiauliai ja Šiauliai ühistransport. Šiauliai muuseumid.

Panevezis ja Panevezise ühistransport. Rokiškise lossAnykščiai suvine bobirada. Anykščiai rajoonis asuv hobusemuuseum. Utena.

KedainiaiJonava ja Jonava ühistransport (leedu keeles).

Marijampole. Alytus ja Alytuse ühistransport.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Leedu. See kolmas Baltimaa. Sven Vahar. 2020

Eestikeelsed reisiblogid

http://www.sulevnurme.org (2021)

https://www.moover.ee/reisiblogi (2020)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2020, 2017, 2016)

http://www.metsamesi.ee/ajaviitelugemine/leedu-reis-2016 (2016)

https://mariannereisid.wordpress.com (2016)

http://toomik.blogspot.com (2016, 2011)

http://kahelrattal.wordpress.com (2013)

http://pesukarureisid.blogspot.com (2012)

http://herzireisid.blogspot.com (2010)

You may also like...