Angoola

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Angola saatkonnast Stockholmis. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Angoola kohta http://www.angolareservations.com/Index.htm ja http://angola.embassyhomepage.com/angola_tourist_information_luanda_tourist_attractions_malanje_flights_angola_holiday_resorts_benguela_angolan_hotels.htm.

Eesti välisministeeriumi andmetel on kõige ohtlikumad piirkonnad Angoolas Cabinda, Lunda Norte (Põhja-Lunda) ja Lunda Sul (Lõuna-Lunda), kuid kuritegevuse tase on kõrge kogu riigis. Välisministeerium ei soovita üksinda ringi liikuda, kõige turvalisem transpordivahend on usaldusväärse taksofirma takso.

Haigustest on enam levinud kollatõbi, poliomüeliit, koolera ja Marburgi viirushaigus. Angoola riigikeel on portugali keel, inglise keelt oskavad vähesed. Valitsusehoonete lähedal on filmimine, pildistamine vms keelatud.

Sularahaautomaate on riigis vähe ja kaardiga saab maksta üksikutes kohtades, seetõttu tuleks kaasa võtta piisavas koguses sularaha. Angoola valuuta riigist väljaviimine on keelatud.

Alkoholijoobe tõttu võib politsei teid kinni pidada, seetõttu ei ole ka Angoolasse lendavates lennukites lennu ajal soovitav alkoholi tarbida.

Eestikeelsed reisiblogid

http://yhelteljel.ee (2011)

http://www.moonsoftware.com/ahto/aafrika_2006

Eestikeelsed telesaated

ETV. Saladuslik Aafrika 10. 2013

You may also like...