Mehhiko

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud võivad Mehhikos viibida viisavabalt maksimaalselt 180 päeva. Täpsem info. Lähim Mehhiko suursaatkond asub Helsingis. Eesti aukonsul Mehhikos.

Reisiinfo

Reisiinfot Mehhiko kohta www.visitmexico.com, http://www.go2mexico.com ja http://www.justmexico.orgMehhiko vanad koloniaallinnad. Hispaaniakeelne lennu- ja bussiliikluse planeerija Boletotal/TicketBus ja TicketBusi ingliskeelne versioon. Põhja-Mehhiko bussiliikluse planeerija Omnibuses de Mexico.

Lennufirmad AeroMexico, Aeromar, InterJet, Viva AeroBusja Volaris.

Ülevaade Mehhiko bussifirmadest. Bussifirmad Enlaces Terrestres Nacionales (ETN), Estrella Blanca, Estrella Roja, Estrella de Oro, Grupo Ado ja Primera Bus. Turismirongid Chihuahua Pacific Railway (CHEPE), Expreso Maya Train ja Tequila Express. USAst Mehhikosse sõidavad bussifirmad Greyhound, Omnibus Mexicanos, El Expreso, Grupo Senda, Tufesa Bus Lines ja Crucero USA.

Mexico City, Wikitraveli Mexico City teejuht. Benito Juarez International Airport ja selle juurdepääsuvõimalused, millest kõige lihtsam on kasutada metrood. Licenciado Adolfo López Mateos International Airport ning selle juurdepääsuvõimalused lennujaamabussi, linnabussi ja taksoga. Mexico City ühistranspordi planeerija, metroo, RTP bussid, trollibussid ja trammid. Turismibussid.

Baja California 

Tijuana, Wikitraveli ja veel üks Tijuana teejuht. San Diego rahvusvaheline lennujaam ja sealt Tijuanasse sõitmise võimalused. Tijuana rahvusvaheline lennujaam ja sealt sõitev Autobuses Crucero. Ülevaade erinevatest liikumisvõimalustest Tijuanas.

Mexicali, selle Wikitraveli teejuht ja Mexicali lennujaam. Ensenada, Wikitraveli ja veel üks Ensenada teejuht. San Felipe ja Wikitraveli San Felipe teejuht. Guerrero Negro ja selle Wikitraveli teejuht. Ciudad Constitucion.

La Paz, Wikitraveli ja veel üks La Pazi teejuht, La Pazi lennujaam. Cabo San Lucas, Wikitraveli ja veel üks Cabo San Lucase teejuht.

Põhja-Mehhiko

Ciudad Juarez, Wikitraveli ja veel üks Ciudad Juarezi teejuht. Hermosillo, Wikitraveli Hermosillo teejuht ja Hermosillo lennujaam.

Chihuahua ja Wikitraveli Chihuahua teejuht. Creel. Ciudad Obregon, Wikitraveli Ciudad Obregoni teejuht ja Ciudad Obregoni ühistransport. Los Mochis ja Los Mochise ühistranspordi planeerija.

Culiacan, Wikitraveli Culiacani teejuht ja Culiacani ühistranspordi planeerija. Torreon, Wikitraveli Torreoni teejuht ja Torreononi ühistranspordi planeerija. Durango, Wikitraveli Durango teejuht ja Durango ühistranspordi planeerija.

Mazatlan, Wikitraveli Mazatlani teejuht, Mazatlani lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Mazatlani ühistranspordi planeerija.

Nuevo Laredo, Wikitraveli Nuevo Laredo teejuht. Quetzalcóatl International Airport. Piiri taga USAs Texases asuv Laredo ja selle lennujaam. Monclova ja Wikitraveli Monclova teejuht.

Monterrey, Wikitraveli Monterrey teejuht, Monterrey linnavalitsus. General Mariano Escobedo International Airport, Monterrey metroo ja ühistranspordi planeerija.

Saltillo, Wikitraveli Saltillo teejuht ja Satillo ühistranspordi planeerija. Reynosa ja Wikitraveli Reynosa teejuht. Matamoros, Wikitraveli Matamorose teejuht ja Matamorose linnavalitsus. Ciudad Victoria ja Wikitraveli Ciudad Victoria teejuht.

The Bajio

Zacatecas, Wikitraveli Zacatecase teejuht, UNESCO Zacatecase lehekülg ja Zacatecase lennuväli. San Luis Potosi, Wikitraveli San Luis Potosi teejuht, San Luis Potosi lennujaam ja ühistranspordi planeerija

Aguascalientes, Wikitraveli Aguascalientesi teejuht, Aguascalientesi lennujaam ja ühistranspordi planeerija. Leon, Wikitraveli Leoni teejuht ja Leoni ühistransport ja ühistranspordi planeerija.

Guanajuato, Wikitraveli Guanajuato teejuht ja veel üks Guanajuato teejuht. UNESCO Guanajuato lehekülg ja Guanajuato lennujaam.

Dolores Hidalgo ja Wikitraveli Dolores Hidalgo teejuht. San Miguel de Allende, Wikitraveli ja veel üks San Miguel de Allende teejuht. UNESCO San Miguel de Allende lehekülg.

Irapuato ja Wikitraveli Irapuato teejuht. Celaya ja Wikitraveli Celaya teejuht.

Queretaro, Wikitraveli Queretaro teejuht, UNESCO Queretaro lehekülg ja Queretaro lennujaam.

Kesk-Mehhiko

Tampico ja Wikitraveli Tampico teejuht. El Tajin, Wikitraveli El Tajini teejuht ja UNESCO El Tajini lehekülg. Papantla. Tecolutla ja Wikitraveli Tecolutla teejuht. Pachuca ja Wikitraveli Pachuca teejuht.

Xalapa ja Wikitraveli Xalapa teejuht. Veracruz, Wikitraveli ja veel üks Veracruzi teejuht. Orizaba. Tlacotalpan ja UNESCO Tlacotalpani lehekülg. Catemaco ja Wikitraveli Catemaco teejuht.

Teotihuacan, Wikitraveli Teotihuacani teejuht, UNESCO Teotihuacani lehekülg ja Teotihuacani arheoloogiline ülevaade. Toluca ja Wikitraveli Toluca teejuht. Metepec ja Wikitraveli Metepeci teejuht. Cuernavaca ja Wikitraveli Cuernavaca teejuht. Tepoztlan ja Wikitraveli Tepoztlani teejuht.

Xochicalco, UNESCO Xochicalco lehekülg ja arheoloogilise ala ingliskeelne ülevaade ühes portaalis. Oaxtepec.

Puebla, Wikitraveli Puebla teejuht, Puebla ühistransport ja ühistranspordi planeerija. Tlaxcala ja veel üks Tlaxcala teejuht. Tehuacán.

Pacific Coast

Ixtapa ja Wikitraveli Ixtapa teejuht. Chacala ja Wikitraveli Chacala teejuht. Sayulita, Wikitraveli ja veel üks Sayulita teejuht.

Puerto Vallarta, Wikitraveli ja veel üks Puerto Vallarta teejuht. Puerto Vallarta lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Puerto Vallarta ühistranspordi planeerija. Tequila ja Wikitraveli Tequila teejuht.

Guadalajara, Wikitraveli ja veel üks Guadalajara teejuht. Guadalajara lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused ja lennujaamast Chapala järve äärde sõitmise võimalused. Guadalajara ühistransport ja linnabusside teekonnaplaneerija.

Chapala ja Wikitraveli Chapala teejuht. Barra de Navidad ja selle Wikitraveli teejuht. Colima, Wikitraveli Colima teejuht ja Colima ühistranspordi planeerija.

Manzanillo, Wikitraveli Manzanillo teejuht ja Manzanillo ühistranspordi planeerija. Uruapan, Wikitraveli Uruapani teejuht ja Uruapani ühistranspordi planeerija. Erongarícuaro (Eronga) ja Wikitraveli Eronga teejuht.

Morelia, Wikitraveli Morelia teejuht ja UNESCO Morelia lehekülg. Zihuatanejo, Wikitraveli, veel üks ja teine Zihuatanejo teejuht. Zihuatanejo lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Zihuatanejo ühistransport.

Acapulco, Wikitraveli ja veel üks Acapulco teejuht. Acapulco lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Oaxaca, Wikitraveli, Veel üks ja teine Oaxaca teejuht.

Puerto Escondido, Wikitraveli ja veel üks Puerto Escondido teejuht. Puerto Escondido lennujaam. Mazunte ja Wikitraveli Mazunte teejuht. Tuxtla Gutiérrez ja selle Wikitraveli teejuht. Tuxtla Gutierrezi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

San Juan Chamula ja selle Wikitraveli teejuht. San Cristóbal de las Casas ja selle Wikitraveli teejuht. Ocosingo. Tonina ja Wikitraveli Tonina teejuht.

Palenque, Wikitraveli Palenque teejuht ja UNESCO Palenque lehekülg. Tapachula ja Wikitraveli Tapachula teejuht.

Yucatani poolsaar 

Veel üks Yucatani teejuht ja Yucatani expattide portaal.

Paraíso ja Wikitraveli Paraíso teejuht. Comalcalco ja Wikitraveli Comalcalco teejuht. Cardenas.

Villahermosa, Wikitraveli Villahermosa teejuht. Villahermosa lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Villahermosa ühistranspordi planeerija.

Ciudad del Carmen ja Wikitraveli Ciudad del Carmeni teejuht. Escárcega ja Wikitraveli Escárcega teejuht. Calakmul ja UNESCO Calakmuli lehekülg. Champotón ja Wikitraveli Champotóni teejuht.

Campeche, Wikitraveli Campeche teejuht. Campeche lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Uxmal, Wikitraveli Uxmali teejuht ja UNESCO Uxmali lehekülg.

Merida, Wikitraveli Merida teejuht, Merida lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Merida ühistransport.

Progreso. Cuzama. Izamal ja Wikitraveli Izamali teejuht.

Chichen Itza, Wikitraveli Chichen Itza teejuht ja UNESCO Chichen Itza lehekülg.

Valladolid ja Wikitraveli Valladolidi teejuht. Ek Balam, Wikitraveli ja veel üks Ek Balami teejuht.

Holboxi saar, Wikitraveli ja veel üks Holboxi saare teejuht. Chiquilast väljuvate Holboxi laevade ajad. Isla Mujeres, Wikitraveli ja veel üks Isla Mujeresi teejuht. Isla Mujeresile sõitvate laevade ajad.

Cancun, Wikitraveli Cancuni teejuht ning veel üks Cancuni ja selle ümbruse teejuht. Cancuni lennujaam ning selle juurdepääsuvõimalused ühes ja teises portaalis. Ülevaade Cancuni ühistranspordist. Cancuni ühistranspordi planeerija.

Puerto Morelos, Wikitraveli ja veel üks Puerto Morelose teejuht. Playa del Carmen, Wikitraveli ja veel üks Playa del Carmeni teejuht. Akumal ja Wikitraveli Akumali teejuht. Cobá ja Wikitraveli Cobá teejuht.

Tulum, Wikitraveli ja veel üks Tulumi teejuht. Cozumel, Wikitraveli ja veel üks Cozumeli teejuht. Mahahual ja Wikitraveli Mahahuali teejuht. Xcalak ja Wikitraveli Xcalaki teejuht.

Bacalar ja Wikitraveli Bacalari teejuht. Chetumal, Wikitraveli ja veel üks Chetumali teejuht. Chetumali lennujaam.

Eesti välisministeerium soovitab vältida reisimist Tijuana, Ciudad Juarez, Chihuahua ja Culiacani linnadesse ning Oaxaca ja Chipase osariikidesse, kus võib esineda narkogrupeeringute võimuvõitlusi.

Eestikeelsed reisiraamatud

Jälle maailma peal ripakil. Liina Metsküla. 2021

Minu Mehhiko. Rikkad tšillit ei söö. Doris Kristina Raave. 2019

Ime!, Krister Kivi, 2008

Eestlaste blogid

http://kk-reisib.blogspot.com (2023)

https://hiieliin.com (2022)

https://krilareisipaevik.wordpress.com (2022)

http://kristjanpallav.blogspot.com (2021)

https://kasperidusas.blogspot.com (2021)

https://volcanolove.org (2019-2021)

http://aktuaalneevolutsioon.ee (2020)

https://ainulthea.blogspot.com (2020)

http://ilmaring.ee (2019-2020)

http://www.elisabethpurga.com (2019)

http://ttlogi2.blogspot.com (2018)

http://etanool.blogspot.com (2018, 2006-2013)

https://www.liinareisiblogi.com (2018)

http://littlesister.minukola.com (2018)

https://lilleriinilood.blogspot.com.ee/search/label/mehhiko (2017)

http://jucjaco.blogspot.com.ee/search/label/Mehhiko (2017)

http://www.globetrotters.ee/blog (2016-2017)

http://birgitkool.com (2016)

Reisijutud ja seljakotimatkad üksikul planeedil (2016)

https://krilareisipaevik.wordpress.com/category/mehhiko (2016)

http://ee.icecreamhippo.com/category/mehhiko (2015-2016)

https://www.gerdaviks.com (2016)

http://annikamehhikos.blogspot.com.ee (2015-2016)

http://vandersonid.eu/et (2015)

https://kohvimari.wordpress.com (2015)

http://www.alinasemjonov.com (2016)

http://uss007.blogspot.com.ee (2015-2016)

http://maiademaal.blogspot.com.ee (2015)

http://edeploom.blogspot.com (2015)

http://kk-reisib.blogspot.com.ee (2015)

http://kaisamehhikos.blogspot.com (2014-2015)

http://karmelmehhikos.blogspot.com (2014-2015)

Marta Mehhikos (2013-2014)

Minu Metsik Lääs (2012-2013)

Kertu Mehhikos (2012-2013)

http://ehtnenurg.blogspot.com.ee (2012-2013)

https://vabanalaiasmaailmas.wordpress.com (2013)

http://maailmakodanik.blogspot.com (2013)

http://meelis.raume.eu (2013)

Ado ja Helgi reisiblogi (2013)

https://marisymbermaailma.blogspot.com (2009-2012)

https://vontroba.wordpress.com (2012)

https://majutus.ee/blog/roadtrip-2012-osa-ii/

http://raitjamarin.wordpress.com (2011)

http://ameerikatavastamas.blogspot.com.ee (2011)

http://tsheburashka.blogspot.com/search/label/Mehhiko (2011)

http://www.karuandres.com (2011)

Liizu matka- ja reisiblogi (2011)

http://mehhiko.travellerspoint.com (2011)

Mehhiko-Martini blogi (2011)

http://mehhikoelu.blogspot.com (2011)

http://yhelteljel.ee (2008-2011)

Jaanika Mehhikos (2010)

Maria-B Mehhikos (2009-2010)

http://liinareisimine.blogspot.com.ee (2009)

Maailm on meie kodu (2009)

http://mesoameerika.blogspot.com (Mehhiko,Guatemaala, Belize, 2007-2009)

http://trisberg.blogspot.com (2009)

https://imetabane-elu.blogspot.com (2009)

minuseiklused.blogspot.com.ee (2008-2009)

http://4burritos.blogspot.com (2008)

http://pokublokk.blogspot.com (2008)

http://mehhiko2007.blogspot.com (2007)

http://tigetuljak.travellerspoint.com (2007)

http://krevetisupp.blogspot.com (2007)

http://www.reisiveeb.ee/reisikiri/aivejaandrus/Yukatani-poolsaar-Mehhiko-/82 (2007)

http://alari-blogi.blogspot.com/2010/01/mehhiko-reisikiri-2005.html

Eestikeelsed telesaated

ETV. Arktikast Antarktikasse: Mehhiko. 2012

ETV. Rännud Kersnaga: Mehhiko 2005

You may also like...