Montenegro

Riiki pääsemine

Eesti kodanik võib Montenegros kehtiva passiga viibida ilma viisata kuni 90 päeva, kehtiva ID-kaardiga kuni 30 päeva. Lisainformatsiooni leiate: http://www.mip.gov.me/en/index.php/Visas-for-Foreign-Citizens/estonia.html.

Peatudes mujal kui hotellides, tuleb ööbimiskohale lähimas politseijaoskonnas end ise ööpäeva jooksul registreerida. Hotellides peatuvad külalised registreeritakse hotelli personali poolt.

Montenegro välisesindused. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Montenegro kohta http://www.visit-montenegro.com ja http://montenegro-travel-guide.info, majutust saab otsida http://www.travel-in-montenegro.com ja http://www.touristinmontenegro.com. Montenegro raudtee. Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia ja Montenegro bussiliiklus.

Podgorica ja Podgornica ühistransport. Podgorica lennujaam, sellest 12 km kaugusel asuvasse linna saab sõita minibussi ja taksoga. Nikšic.

Alates 2008 aastast on Montenegrosse autoga reisimisel vaja riiki sisenemisel tasuda keskkonnamaks. Tasu sõltub sõiduki suurusest ja liigist (tavalise sõiduauto keskmine maks 10 EUR). Tasu kinnitav kleebis tuleb paigutada auto tuuleklaasile nähtavasse

kohta. Reisides Montenegrosse oma autoga, tuleks eelnevalt kontrollida rohelise kaardi kehtivust Mongenegros.

Liigeldes talvel maapiirkondades, tasub arvestada et mõned mägisemates paikade käänulised ja kitsad teed võivad muutuda sõidetamatuks.

Eestikeelsed reisiblogid

https://klonkstromiseikluslikelu.blogspot.com (2023)

https://kertireisid.blogspot.com (2021)

https://pilkutaja.blogspot.com (2021)

http://annelyhannomontenegro.blogspot.com (2018)

https://kasecampers.eu (2018)

http://riinjablogi.blogspot.com (2018)

http://travelista.ee/?s=montenegro (2017)

http://montenegrojahorvaatia.blogspot.com.ee (2017)

http://balkanireisid.blogspot.com.ee (2017)

https://reinholdjasemud.wordpress.com (2017)

https://hiieliin.com (2015)

http://herzireisid.blogspot.com (2014)

http://montenegro2008.blogspot.com (2008)

http://heiti.planet.ee/index.php?idPage=10049 (2006)

Eestikeelsed telesaated

Kanal 2. Motoreporter: Aadria mere tuur. 2008

You may also like...