Kolumbia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud võivad Kolumbias viibida viisavabalt turismi eesmärgil kuni 90 päeva aasta jooksul. Vajadusel saab riigis viibimist Kolumbia immigratsiooniameti kaudu pikendada kuni 180 päevani aastas.

Kolumbia esindused. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Kolumbia kohta leiab http://www.colombia.travel/en, http://www.turiscolombia.com/colombia_travel.htm, http://off2colombia.com ja http://www.colombiafacil.com/en. Kolumbia rahvuspargid.

Lennufirmad Lufthansa, KLM, American Airlines, Condor Flugdientst, Iberia, Avianca, Spirit Airlines, Copa Airlines, Taca Airlines, Jet Blue Airways ning siselende tegevad Avianca, Copa Colombia, Satena, LAN Colombia, EasyFly, VivaColombia ja ADA.

Bussifirmad Expreso Bolivariano, Expreso Brasilia, Rapido Ochoa, Berlinas Delfonce, Copetran, Expreso Palmira ja Coomotor. Mitteametlik Ladina-Ameerika raudteede sõiduplaan.

Bogota, Wikitraveli Bogota teejuht. El Dorado rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Bogota ühistranspordisüsteem TransMilenio ja selle ingliskeelne ülevaade. Bogota kaugliinide bussijaam.

Kariibi mere saared

Providencia, Wikitraveli ja veel üks Providencia teejuht. San Andrés ja Wikitraveli San Andrési teejuht.

Pacifica

Capurganá ja Wikitraveli Capurganá teejuht. Sapzurro, Wikitraveli ja veel üks Sapzurro teejuht. Aguacate. Buenaventura ja Wikitraveli Buenaventura teejuht. San Cipriano ja Wikitraveli San Cipriano teejuht. Ladrilleros.

Cali, Wikitraveli Cali teejuht. Cali lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Ühistranspordiettevõte MIO.

Gorgona saar ja Wikitraveli Gorgona saare teejuht. Tierradentro arheoloogiline ala, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Silvia ja Wikitraveli Silvia teejuht.

Popayán ja Wikitraveli Popayáni teejuht. Pasto ja Wikitraveli Pasto teejuht. Ipiales ja Wikitraveli Ipialesi teejuht.

Costa Norte 

Cabo de la Vela ja selle Wikitraveli teejuht. Uribia ja Wikitraveli Uribia teejuht. Riohacha ja Wikitraveli Riohacha teejuht. Maicao. Tayrona rahvuspark ja Wikitraveli Tayrona rahvuspargi teejuht. Taganga, Wikitraveli Taganga teejuht ja Taganga kirjeldus seljakotirändurite portaalis.

Santa Marta, Wikitraveli ja veel üks Santa Marta teejuht. Ciudad Perdida ja Wikitraveli Ciudad Perdida teejuht. Aracataca.

Barranquilla, Wikitraveli Barranquilla teejuht. Ernesto Cortissozi nimeline Barranquilla lennujaam. Barranquilla ühistransport.

Cartagena, Wikitraveli ja veel üks Cartagena teejuht. Rafael Nuñezi nimeline rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused.

Islas del Rosario ja nende Wikitraveli teejuht. Santa Cruz de Mompox, selle Wikitraveli teejuht ja UNESCO lehekülg. Monteria.

Andino

Valledupar. Capurganá ja Wikitraveli Capurganá teejuht. Santa Fe de Antioquia, Wikitraveli ja veel üks Santa Fe de Antioquia teejuht.

Medellín, Wikitraveli, Off2 ning veel üks ja teine Medellini teejuht. José María Córdova nimeline rahvusvaheline lennujaam 

ja selle juurdepääsuvõimalused. Olaya Herrera nimeline siselendude lennujaam. Medellini metroo, linnabussid, köisraudtee, turistibussid. Kaugliinide bussiterminaalid ja bussiajad.

Marinilla. Jardín ja Wikitraveli Jardíni teejuht.

Barichara ja Wikitraveli Barichara teejuht. Bucaramanga, Wikitraveli ja Off2 Bucaramanga teejuht. Palonegro lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Bucaramanga ühistransport ja kaugliinide bussijaam.

Girón ja Wikitraveli Giróni teejuht. Barichara ja Wikitraveli Barichara teejuht. San Gil ja Wikitraveli San Gili teejuht. El Cocuy rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht.

Villa de Leyva, Wikitraveli ja Off2 Villa de Leyva teejuht. Tunja ja Wikitraveli Tunja teejuht. Sogamoso.

Manizales ja Wikitraveli Manizalesi teejuht. Chinchiná. Santa Rosa de Cabal. Pereira ja Wikitraveli Pereira teejuht. Salento ja Wikitraveli Salento teejuht. Quimbaya ja Quimbaya rahvuspark. Calarca ja Wikitraveli Calarca teejuht.

Armenia, El Edeni rahvusvaheline lennujaam ja Armenia kaugliinide bussijaam. Ibagué. Melgar ja Wikitraveli Melgari teejuht.

Suesca. Zipaquirá ja Wikitraveli Zipaquirá teejuht. Fusagasuga. Choachí.

Villavieja ja Wikitraveli Villavieja teejuht. Neiva. San Agustín, Wikitraveli San Agustini teejuht ja UNESCO San Augustini lehekülg.

Orinoquaia

Villavicencio, Wikitraveli ja Off2 Villavicencio teejuht. San Martín de los Llanos.

Amazonia

Amacayacu rahvuspark ja selle Wikitraveli teejuht. Puerto Narino ja selle Wikitraveli teejuht. Leticia, Wikitraveli ja Off2 Leticia teejuht.

Eesti välisministeerium ei soovitata reisida Panama, Venezuela ja Ecuadori piiri lähedal asuvatesse maapiirkondadesse ja Buenaventura, San Josè del Guaviare linnadesse, kuna seal tegutsevad väga aktiivselt relvastatud rühmitused ja narkokaubitsejad. Kuna need rühmitused on pidevas liikumises, siis on kasulik enne mingisse piirkonda reisimist konsulteerida kohalike võimudega, kas sinna reisimine on turvaline.

Linnades on oht sattuda varaste ohvriks, mistõttu on soovitav hoida oma väärisasju mitte nähtaval. Transpordiks on soovitav kasutada ainult usaldusväärseid telefoni teel tellitud taksosid. Vältida tuleks kahtlaseid piirkondi.

Eriti ettevaatlik tasub olla pangaautomaadist raha välja võttes. Võõrastelt ei soovitata midagi vastu võtta, ükskõik kui sõbralikult ja viisakalt nad käituvad. See hoiatus kehtib isegi tänaval turistidele jagatavate brošüüride kohta, kuna ka need võivad sisaldada uimasust tekitavaid aineid.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Amazonas. Ivo Tšetõrkin. 2013

Minu Kolumbia, Ave Ungro, 2010

Eestikeelsed reisiblogid

http://kk-reisib.blogspot.com (2023)

http://laiamaailma.blogspot.com (2022)

https://hiieliin.com (2022)

https://mylatinway.wordpress.com (2018-2021)

https://kastzarakas.blogspot.com (2019)

http://ilmaring.ee (2019)

https://kasacampers.eu (2019)

https://ohjaahmaailmasvol3.wordpress.com (2018)

https://kadiriinleisalu.wixsite.com/loslocosestonios (2018)

http://www.leegi.jassu.ee (2018)

http://ulllugu.blogspot.com.ee (2018)

http://unalocadeestonia.blogspot.com.ee (2016-2017)

http://kk-reisib.blogspot.com.ee (2015)

http://vandersonid.eu/et/ (2015)

http://georgcolombias.blogspot.com (2014)

http://cikuke-colombias.blogspot.com (2013-2014)

https://reisujanu.blogspot.com (2013, 2009-2010)

http://ameerikatavastamas.blogspot.com.ee (2012)

http://maajameretaha.blogspot.com (2012)

http://www.sandras-sandras.blogspot.com (2012)

http://madlikekolumbias.blogspot.com (2011-2012)

http://parmaley.blogspot.com (2011-2012)

http://mimigigiworld.blogspot.com.ee (2011)

http://kahal.tumblr.com/tagged/colombia (2011)

http://triibulineloom.blogspot.com (2011)

http://haaletaja.blogspot.com (2011)

http://kolumbia.travellerspoint.com (2011)

triinulugu.blogspot.com.ee (2010)

http://massablogi.blogspot.com (2010)

http://arvoanton.blogspot.com/search/label/Colombia (2009-2010)

http://marikatom.blogspot.com (2010)

http://yhelteljel.ee (2008-2011)

http://kuimittenyyd.blogspot.com (peamiselt 2009)

http://minukolumbia.wordpress.com/kolumbia (peamiselt 2009)

http://kolumbias.blogspot.com/ (peamiselt 2009)

https://imetabane-elu.blogspot.com (2008)

Eestikeelsed telesaated

ETV. Arktikast Antarktikasse: Kolumbia. 2012 

Eestikeelsed raadiosaated

Raadio 2. Reisipalavik. Amazonas. 2010

You may also like...