Slovakkia

Riiki pääsemine

Slovakkiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Kõik välismaalased peavad pärast riiki sisenedes ennast kodakondsusametis kolme päeva jooksul registreerima, Euroopa Liidu kodanikud peavad seda tegema kümne päeva jooksul. Kohale tuleb minna isiklikult, kaasas pass või ID-kaart. Tuleb täita avaldus, kuhu märgitakse elukoha aadress.

Slovakkia välisesinduste nimekiri, eestlastel soovitatakse pöörduda Riiga. Eestil katab Slovakkiat Viinis asuv saatkond. Slovakkia (Schengeni) viisa taotlemine nende riikide kodanikele, kes ei kuulu Schengeni viisaruumi.

Reisiinfo

Reisiinfot Slovakkia kohta http://www.slovakia.travel, http://www.slovakia.org/tourism, https://tripedia.info/location/europe/slovakia ja http://slovakia-travelguide.info. Suusapuhkuseks.

Lennufirmad Ryanair ja Czech AirlinesDeutshe BahnTšehhi raudteeAustria raudtee ja Slovakkia raudtee. Bussifirma Slovaklines/Eurolines. Rongi- ja bussiliikluse planeerija. Bussipiletite ostmine. Linnadevahelisi ja rahvusvahelisi bussipileteid müüb ka Student Agency.

Bratislava ja Bratislava ühistransport. Bratislava lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Viini lennujaam ja selle bussiühendused Slovakkia, Ungari ja Tšehhiga.

Trnava ja Trnava ühistransport (slovaki keeles). Nitra ja Nitra ühistransport. Trencin ja Trencini ühistransport. Žilina ja Žilina ühistransport. Martin. Banska Bystrica ja Banska Bystrica ühistransport (slovaki keeles). Prešov ja Prešovi ühistransport (slovaki keeles). Košice ja Košice ühistransport (slovaki keeles), trammiliikluse kaart

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiblogid

https://www.sulevnurme.org (2023)

http://nainotse.blogspot.com (2022)

https://2016reis.blogspot.com (2022)

https://kertireisid.blogspot.com (2021)

http://eliise-s.blogspot.com (2020)

https://kasecampers.eu (2018)

http://reisilesaaraga.blogspot.com.ee (2018)

http://www.annikavokksepp.com (2017)

http://herzireisid.blogspot.com (2014)

http://vaataringi.blogspot.com.ee/search/label/Slovakkia (2014)

http://toomik.blogspot.com (2010)

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Kuula rändajat. Tatra mäed Slovakkias. 2009

You may also like...