Guajaana

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Guajaana saatkonnast Brüsselis. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Guajaana kohta http://www.guyana-tourism.com, http://www.travelguyana.org, http://www.carnaval.com/guyana ja http://www.turq.com/guyana.

Lennufirmad Caribbean Airlines, Surinam Airways, Delta Airlines, LIAT Airlines, Gum Air ja Trans Guayana Airways. Ülevaade Guajaana ühistranspordist.

Georgetown, Wikitraveli ja Carnavali Georgetowni teejuht. Cheddi Jagani rahvusvaheline lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Ogle lennujaam.

Mabaruma. Charity. Bartica ja Wikitraveli Bartica teejuht. New Amsterdam. Paramakatoi.

Lehthem, Wikitraveli ja veel üks Lehthemi teejuht. Savannah Inni öömaja Lehthemis.

Linden ja Wikitraveli Lindeni teejuht.

Eesti välisministeerium hoiatab, et kuritegevuse tase Guajaanas on kõrge. Sissemurdmised ja taskuvargused on igapäevane nähtus, mistõttu on soovitatav hoida oma väärisasju hotelli seifis. Relvastatud röövid on sagedased. Georgetownis on kõige ohtlikumad piirkonnad Tiger Bay ja Albouystown. Stabroeki turg, Sophia, Buxton, Agricola ja Georgetowni lõunaossa jäävad alad on samuti väga ohtlikud. Üksinda ringi liikumine, eriti õhtuti, ei ole soovitatav. Takso on kõige ohutum transpordivahend, kuid kasutada tuleks ainult mainekate taksofirmade teenuseid.

Levinud on petuskeem, et välismaalastele pakutakse tasuta lennupileteid Guajaanasse, kuid sinna saabudes seatakse tingimuseks riigist lahkudes endaga kaasa võtta väike pakike (enamasti sisaldab see kokaiini). Välisministeerium soovitab sellistest pakkumistest otsustavalt keelduda.

Raha vahetades tuleb alles hoida kõik kviitungid, sest Guajaana dollareid vahetatakse tagasi muuks valuutaks ainult nende alusel.

Guajaanas võib esineda tüüfust, malaariat ja Dengue palavikku.

Guajaanast lahkudes on kohustuslik tasuda lahkumismaks, mis tuleb maksta sularahas. See on orienteeruvalt 20 USD, kuid maksta saab ka Guyana dollarites ja Inglise naelsterlingites. Täpse summa teadasaamiseks on soovitatav külastada Guajaana reisiinfo lehekülge ja sisestada otsingusse märksõna departure tax.

Välisministeerium soovitab end kindlasti enne reisi registreerida ja teha reisikindlustuse.

Eestikeelsed reisiblogid

http://onneparl.blogspot.com (2012)

You may also like...