Serbia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikud võivad viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul Serbias viibida nii kehtiva passi kui kehtiva ID-kaardiga. Peatudes mujal kui hotellides, tuleb ööbimiskohale lähimas politseijaoskonnas end ise ööpäeva jooksul registreerida. Hotellides peatuvad külalised registreeritakse hotelli personali poolt.

Serbia suursaatkond Helsingis. Riigis ei ole Eesti saatkonda ega aukonsulaati, abi saamiseks tuleb pöörduda teiste Euroopa Liidu riikide esindustesse.

Reisiinfo

Reisiinfot Serbia kohta. Lennufirmad Air BalticCzech AirlinesLOT ja Jat Airways. Serbia raudtee. Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia ja Montenegro bussiliiklus.

Belgrad http://www.belgradenet.com ja http://www.beograd.rs ning Belgradi ühistransport. Belgradi lennujaam ja lennujaama juurdepääsuvõimalused.

Subotica ja Subotica ühistransport. Zrenjanin. Novi Sadi linna koduleht, Wikitraveli teejuht ja Novi Sadi ühistransport. Pancevo. Kragujevac ja ülevaade linna ühistranspordist. Cacak. Niš, linna Wikitraveli teejuht ja Niši ühistransport. Leskovac.

Eesti välisministeerium ei soovita iseseisvalt minna Kosovo piiri äärsetesse mägedesse, sest seal võib leiduda vana laskemoona.

Hea meditsiiniabi saamine võib Serbias olla raskendatud. Reisikindlustust vormistades tuleks silmas pidada, et meditsiinikindlustusele tuleks valida kõrgeim kindlustusmäär, et võimaliku õnnetusjuhtumi korral saaks kannatanu vajadusel lennutranspordiga koju toimetada.

Automatkajatel tasub kontrollida, kas rohelisel kaardil on kirjas riigitähisena SCG või SRB. Kui üks nendest märgistustest olemas on, siis katab roheline kaart ka Serbiat. Riigitähise puudumisel tuleb piiri ületades maksta kalli lisakindlustuse eest. Serbiat kattev lisakindlustus on Eestis vormistades odavam.

Teede olukord Serbias on muutlik. Ettevaatlik tuleks olla Ibari maanteel (Ibarska Magistrala), mis ühendab Belgradi Serbia lääneosa, Montenegro ja Kosovoga. Sel teel on esinenud palju õnnetusi. Serbias on osad teed maksulised.

Eestikeelsed reisiblogid

https://garf.juhe.ee (2019)

http://meiejakosovo.blogspot.com (2010-2018)

https://kasecampers.eu (2018)

https://reinholdjasemud.wordpress.com (2017)

https://susantsik.wordpress.com (2016)

https://turismifannklubi.wordpress.com (2016)

http://herzireisid.blogspot.com (2014)

http://matkapilku.wordpress.com (2013)

http://herzireisid.blogspot.com (2013)

You may also like...