Šveits

Riiki pääsemine

Eesti kodanikule on Šveitsi reisimine viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Šveitsi suursaatkond Riias, Eesti aukonsulid Šveitsis. Šveitsi Eesti selts.

Reisiinfo

Reisiinfot Šveitsi kohta http://www.myswitzerland.com, http://www.traveling.ch ja http://www.magicswitzerland.com. Sada nõuannet, mida Šveitsis teha.

Šveitsi hostelid. Ühistranspordi planeerija.

Milaano Bergamo lennuväljale sõitev Ryanair ja Milaano Malpensa lennuväljale sõitev Air Baltic. Malpensa lennuväljalt sõidavad Šveitsi Malpensa Express ja Lugano Servizi. Šveitsi lennufirmad Swiss ja Darwin Airlines.

Lääne- ja Kesk-Euroopa raudteeliikluse planeerija Raileurope. Eurail raudteepass. Mujalt Euroopast Šveitsi sõitvad kiirrongid TVG Lyria, InterCity, EuroCity ja öörongid. Bussifirma Eurolines.

Šveitsi ühistransport, ühistranspordisoodustusi andev Swiss Half-Fare Card jt sooduskaardid. Swiss Travel System. Bussifirma PostBus.

Bern, Wikitraveli ja veel üks Berni teejuht. UNESCO Berni vanalinna lehekülg. Berni lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Berni S-Bahn ning trammi- ja bussioperaator Bernmobil.

Jura ja Fribourg

Delémont ja Wikitraveli Delémonti teejuht. La Chaux-de-Fonds ja selle Wikitraveli teejuht. Neuchatel ja Wikitraveli Neuchateli teejuht. Murten.

Fribourg ja Wikitraveli Fribourgi teejuht. Yverdon-Les-Bains ja selle Wikitraveli teejuht. Lucens ja Wikitraveli Lucensi teejuht. Gruyères ja Wikitraveli Gruyèresi teejuht.

Basel ja Aargau

Basel, Wikitraveli ja veel üks Baseli teejuht. Basel-Mulhouse-Freiburgi lennujaam, selle juurdepääsuvõimalused rongi ja bussiga. Baseli ühistransport.

Augusta Raurica ja Wikitraveli Augusta Raurica teejuht. Rheinfelden ja Wikitraveli Rheinfeldeni teejuht. Liestal ja Wikitraveli Liestali teejuht.

Laufenburg ja Wikitraveli Laufenburgi teejuht. Baden ja Wikitraveli Badeni teejuht. Aarau ja Wikitraveli Aarau teejuht.

Zürich

Zürichi regiooni ühistransport. Winterthur, Wikitraveli Winterhuri teejuht ja Winterhuri ühistransport.

Zürich ja Wikitraveli Zürichi teejuht. Zürichi lennujaam ja selle juurdepääsuvõimalused. Zürichi ühistransport, ühistranspordi kaart ja öine ühistransport.

Uster ja Wikitraveli Usteri teejuht. Cham Zug ja Wikitraveli Cham Zugi teejuht. Zug ja Wikitraveli Zugi teejuht.

Kirde-Šveits

Schaffhausen, Wikitraveli Schaffhauseni teejuht ja Schaffhauseni ühistransport. Stein am Rhein, Wikitraveli ja veel üks Stein am Rheini teejuht.

Neuenhof ja Wikitraveli Neuenhofi teejuht. Rapperswil ja Wikitraveli Rapperswilli teejuht. Herisau ja Wikitraveli Herisau teejuht.

Saint Gallen, Wikitraveli Saint Galleni teejuht ja UNESCO Abbey of St Galleni lehekülg. Saint Galleni ühistransport.

Appenzell, Wikitraveli ja veel üks Appenzelli teejuht. Sargans ja Wikitraveli Sargansi teejuht.

Graubünden

Chur ja Wikitraveli Churi teejuht. Flims ja Wikitraveli Flimsi teejuht. Laax ja Wikitraveli Laaxi teejuht. Falera.

Davos ja Wikitraveli Davosi teejuht. Samnaun ja Wikitraveli Samnauni teejuht. Lenzerheide ja Wikitraveli Lenzerheide teejuht. Ilanz ja Wikitraveli Ilanzi teejuht.

Disentis ja Wikitraveli Disentise teejuht. Vals ja Wikitraveli Valsi teejuht.

Samedan ja Wikitraveli Samedani teejuht. St. Moritz ja Wikitraveli St Moritzi teejuht. Pontresina ja Wikitraveli Pontresina teejuht.

Ticino

Ticino ühistransport. Bellinzona, Wikitraveli Bellizona teejuht, UNESCO Bellizona lehekülg ja Bellizona kindlused. Tenero ja Wikitraveli Tenero teejuht.

Locarno ja Wikitraveli Locarno teejuht. Lugano ja Wikitraveli Lugano teejuht. Itaaliast Milano Malpensa lennuväljalt sõidavad Luganosse Malpensa Express ja Lugano Servizi.

Central

Pfäffikon SZ ja Wikitraveli Pfäffikon SZ teejuht. Luzern, Wikitraveli ja veel üks Luzerni teejuht. Luzerni ühistransport.

Brunnen ja Wikitraveli Brunneni teejuht. Andermatt ja Wikitraveli Andermatti teejuht. Stans. Sarnen. Titlisi mägi ja Wikitraveli Titlisi mäe teejuht.

Bernese Lowlands

Solothurn ja Wikitraveli Solothurni teejuht. Biel/Bienne, Wikitraveli Biel/Bienne teejuht ja Biel/Bienne bussiliiklus. Langnau im Emmental.

Bernese Highlands

Thun, Wikitraveli Thuni teejuht ja Thuni ühistransport. Spiez ja Wikitraveli Spiezi teejuht. Interlaken ja Wikitraveli Interlakeni teejuht. Brienz ja Wikitraveli Brienzi teejuht.

Grindelwald, Wikitraveli Grindelwaldi teejuht ja Grindelwaldi ühistransport. Wengen, Wikitraveli ja veel üks Wengeni teejuht. Lauterbrunnen ja Wikitraveli Lauterbrunneni teejuht.

The Jungfraujoch. Trümmelbachi kosk. Kleine Scheidegg. Mürren, Wikitraveli ja veel üks Mürreni teejuht. Schilthorn.

Gimmelwald, Wikitraveli ja veel üks Gimmelwaldi teejuht. Kandersteg ja Wikitraveli Kanderstegi teejuht. Oeschineni järv. Gstaad ja Wikitraveli Gstaadi teejuht.

Genfi järv

Pompaples. Lausanne, Wikitraveli Lausanne teejuht, Lausanne ühistransport ja erafirma LEB. Lavaux, Wikitraveli Lavaux teejuht ja UNESCO Lavaux viinamarjaterrasside lehekülg.

Vevey ja Wikitraveli Vevey teejuht. Château d’Oex ja Wikitraveli Château d’Oex teejuht.

Montreux, Wikitraveli ja veel üks Montreux teejuht. Ümbruskonna turismirong. Montreux džässifestival.

Leysin ja Wikitraveli Leysini teejuht. Les Diablerets ja Wikitraveli Les Diableretsi teejuht. Villars sur Ollon ja Wikitraveli Villars sur Olloni teejuht.

Genf, Wikitraveli ja veel üks Genfi teejuht. Genfi lennujaam ning sealt Genfi ja Genfi regiooni ning Prantsusmaale sõitmise võimalused. Genfi ühistransport, erinevad bussi- ja trammiliinid ning teekonnaplaneerija.

Nyon ja Wikitraveli Nyoni teejuht.

Valais

Saint Maurice ja Wikitraveli Saint Maurice teejuht. Martigny. Finhaut ja Wikitraveli Finhauti teejuht. Verbier, Wikitraveli, veel üks ja teine Verbieri teejuht.

Sion ja Wikitraveli Sioni teejuht. Anzère ja Wikitraveli Anzère teejuht. Leukerbad ja Wikitraveli Leukerbadi teejuht. Brig-Glis ja Wikitraveli Brig-Glisi teejuht.

Riederalp. Bettmeralp ja Wikitraveli Riederalpi ja Bettmeralpi teejuht. Fiesch ja Wikitraveli Fieschi teejuht. Saas-Fee ja Wikitraveli Saas-Fee teejuht. Zermatt, Wikitraveli ja veel üks Zermatti teejuht. Air Zermatt.

Eesti välisministeerium hoiatab, et Šveitsi Alpide piirkonnas on laviinide oht aastaringne. Mägedesse minnes tuleks jälgida võimalikke hoiatusi ja käitumisjuhendeid. Rohkem infot http://www.slf.ch/.

Šveitsis on mitmed kiirteed tasulised. Kiirteede kasutamise vinjette müüakse piiriületuskohtades, bensiinijaamades, postkontorites ja elektrooniliselt. Vinjett tuleb asetada auto esiklaasil nähtavale kohale. Kiiruseületamine või muu liikluseeskirjade rikkumine võib kaasa tuua suure rahalise trahvi ja juhi kinnipidamise.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu.

Eestikeelsed reisiraamatud

Minu Šveits. Kahepaikne vahejaamas. Anu Elmer-Ehin. 2018

Eestikeelsed reisiblogid

http://nainotse.blogspot.com (2022)

http://reisilesaaraga.blogspot.com (2022)

http://rxndur.blogspot.com (2021)

manilastan.com (2021)

https://hetkekee.com (2017-2020)

https://ulllugu.blogspot.com (2019)

https://poksivaatevinklist.wixsite.com (2019)

http://reisilesaaraga.blogspot.com (2019, 2017, 2016, 2015)

https://krsi6.wordpress.com (2019)

https://kaheksajalad.com (2018)

https://laura-liismadagaskaril.weebly.com (2018)

http://www.tiiatiik.ee (2016)

http://nainotse.blogspot.com.ee (2016)

https://kadristab.wordpress.com/2015/09/28/zurich (2015)

http://alpimaal.blogspot.com (2012-2014)

http://sveits.blogspot.com (2010-2011)

http://herzireisid.blogspot.com (2011)

http://toomik.blogspot.com (2010)

https://sites.google.com/site/inspiratsiooniring/ajaveeb (2010)

Eestikeelsed raadiosaated

Vikerraadio. Reisiraadio. Šveits. 2008

You may also like...