Sloveenia

Riiki pääsemine

Eesti kodanikele on reisimine Sloveeniasse viisavaba, Sloveenia kuulub Schengeni riikide hulka. Sloveenias on isikuttõendava dokumendi (pass, ID-kaart) või selle koopia kaasaskandmine  kohustuslik.

Eesti kodanikud võivad viibida Sloveenias kehtiva isikut tõendava dokumendiga ilma elukohta registreerimata kuni kolm kuud alates riiki sisenemise päevast. Ajutise viibimse turisimi-/majutusettevõttes registreerib vastav ettevõte. Kui turist elab mujal, näiteks on külas tuttavatel, siis tuleb oma ajutine asukoht teatada ise kohalikus politseijaoskonnas kolme päeva jooksul alates saabumisest Sloveeniasse. Samuti tuleb sel juhul ise teatada enne lahkumist oma äraminekust ajutisest asukohast.

Eesti Sloveenia sõprusklubi Facebooki koduleht. Sloveenia saatkond Varssavis,  Eesti saatkond Roomas.

Reisiinfo

Reisiinfot Sloveenia kohta http://www.slovenia.info ja http://www.slovenia.si/visit/. Sada nõuannet, mida Sloveenias teha. Riigi liiklusinfokeskus

Lennufirmad Adria Airways, Finnair, LOT, EasyJet ja Wizz Air. Sloveenia raudteeAustria raudteeUngari raudtee. Ljubljana bussijaama kodulehel saab rahvusvahelisi ja siseriiklikke bussireise planeerida.

Ljubljana, Visit Ljubljana, Wikitraveli Ljubljana teejuht ja Ljubljana ühistransport. Koper ja Koperi ühistransport. Portorož. Piran ja Pirani ühistransport. Kranj. Velenje. Celje. Maribor ja Maribori ühistransport. Novo Mesto ja Novo Mesto ühistransport.

Eesti haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta, maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Seetõttu soovitab välisministeerium lisaks Euroopa ravikindlustuskaardi kaasavõtmisele sõlmida reisikindlustuslepingu. 

Eestikeelsed blogid

http://nainotse.blogspot.com (2022)

https://kahelrattal.blogspot.com (2019)

http://toomik.blogspot.com (2018)

http://www.annikavokksepp.com (2017)

https://reinholdjasemud.wordpress.com (2017)

http://www.metsamesi.ee/ajaviitelugemine/sloveenia-reis-2016 (2016)

http://inloveinljubljana.blogspot.com (2014-2015)

https://margitjoost.wordpress.com (2014)

http://herzireisid.blogspot.com (2014)

http://vaataringi.blogspot.com.ee/search/label/Sloveenia (2014)

http://jugoslaavia2011.blogspot.com (2011)

You may also like...